Санкції на часі. 07.07.2022

Ростислав Павленко

Коли законами економіки нехтують заради пропагандистських цілей – це вірна дорога на дно. Рашистам коштувало чималого обсягу резервів зупинити падіння курсу рубля – і заради переконання московитів, що «всьо ідьот по плану», його утримують на неприродному рівні. Станом на зараз через укріплення рубля в уряді росії втратили щонайменш 3 трильйони рублів.

1. Сукупний збиток в іноземній валюті та в золоті в банку росії за період з 1 січня по 30 червня становив 3,449 трлн рублів.

З початку року валютні активи Фонду національного добробуту зазнали 2,8 трлн. рублів збитку через зміну курсів валют. Лише у червні розмір ФНД зменшився на 1,7 трлн рублів, або 14%, при тому що реальні витрати з фонду виявилися в 31 раз меншими.

2. Воєнний комунізм повертається.

Уряд росії має намір пересадити бізнес на військові рейки: до держдуми внесли проект поправок у федеральні закони, що регулюють забезпечення збройних сил. Поправки припускають, що уряд зможе давати компаніям обов’язкові для виконання держзамовлення для контртерористів.

Бізнесу, який ще не полишив московію, варто задуматись.

3. Залежність рф від технологій Заходу у рази більша, ніж від технологій Китаю. Щодо передових технологій, росія на 45% залежить від Європи, на 21% — від США, і лише на 11% – від Китаю.

4. Грандіозний проект Роснєфті “Схід ойл” з видобутку нафти в Арктиці зупинився через санкції.

Там рашисти планували видобувати до 2% світового обсягу нафти. Але замість того полізли в Україну. Тож тепер з амбітними планами доводиться прощатись.

5. Австрія надасть підземне сховище «Газпрому» в Хайдасі іншим постачальникам. Влада пояснила це тим, що сховище досі не заповнене.

«Ми ввели принцип «використовуй або втрачай», – сказав канцлер Карл Нехаммер.

Так рашистські спроби шантажувати Європу обертаються проти неї самої.

Далі буде.

Автори