Скільки коштує нам БЕБ

Ніна Южаніна

Не знаю, як ви ставитесь до цього, але для мене заплановане збільшення видатків на утримання БЕБ у 2025 році на 45% — просто якийсь треш.

На утримання цього органу у 2025 році додатково виділяється понад 600 млн грн, а гранична чисельність працівників БЕБ збільшується з 1400 до 2000 штатних одиниць (+ до 600 одиниць).

Обґрунтовують все це необхідністю розгортання територіальних управлінь БЕБ у решті областей України (на сьогодні їх 8 – у Волинській, Закарпатській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Чернівецькій областях та в м. Києві).

Даю інфо:

У 2024 році фонд оплати праці працівників БЕБ складав трохи більше 781 млн грн або приблизно 560 тис. грн на рік на одного працівника.

У 2025 році на оплату праці виділяють уже більше 1 367 млн грн або 684 тис. на рік на одного працівника. Тобто чергові +10 тис. грн на місяць.

І це з розрахунку на 2000 працівників.

КОЛИ СТВОРЯТЬ НОВІ УПРАВЛІННЯ ТА НАБЕРУТЬ НОВИХ ПРАЦІВНИКІВ – ВЕЛИЧЕЗНЕ ПИТАННЯ (нового директора БЕБ немає, нових кадрових комісій немає, атестацію невідомо коли почнуть).

Я пропонувала: проведіть так зване перезавантаження (до речі, за нього бралися, як не дивно, окремі депутати, а урядовці на різних заходах говорять навіть про те, що ВЖЕ провели «реформу» БЕБ), а потім поверніться до збільшення видатків на їх утримання.

Та ніхто цього не чує.

І ще нагадаю, що кошти міжнародних партнерів не можуть бути спрямовані ні на БЕБ, ні на прокуратуру, тому будь-яке збільшення їхніх зарплат — це гроші, що будуть недоотримані військовими!

Автор