Санкції на часі. 05.07.2022

Ростислав Павленко

Конференція в Лугано показала, що Україна не боротиметься сама. Що вільний світ розуміє ситуацію і допомагатиме. Але при цьому попрацювати доведеться і українцям, зрештою, ми облаштовуємо свою країну. А нарікати на «повільність» партнерів не випадає тим, хто три роки марнував час і гальмував розпочате до них. Зараз маємо працювати з тим, що є. І спільними зусиллями відправити рашистів на дно.

1. Грошей на війну та пропаганду рф не вистачає. Мінфін росії запропонував скоротити витрати за держпрограмами на 1,6 трлн. рублів.

2. Уряд рф скасував пільги для населення на підключення до електромереж.

Раніше росіяни платили 550 рублів за 15 кіловат, тепер мінімальна ставка становитиме 3 000 за один кіловат, а з 2024 року – 5 000. Для інвалідів, незаможних та багатодітних плата зросте у 27 разів, до однієї тисячі рублів за кіловат.

Крім цього, з 2023 року ставку почнуть індексувати за промисловою інфляцією, яка, наприклад, у 2021 році була 28,5%.

Ціни на підключення до 150 кіловат будуть підвищені для малого та середнього бізнесу, який також зобов’яжуть оплачувати будівництво нових мереж до об’єкту. У 2023 році аналогічне чекає великий бізнес (понад 150 кіловат).

3. Дані про зовнішню торгівлю росії засекретять.

Комітет Держдуми з економічної політики схвалив поняття «контрсанкційна інформація» – відомості про скоєні або заплановані угоди у зовнішньоекономічній діяльності (ЗЕД-угодах). Пропонують обмежити поширення «контрсанкційної інформації» серед невизначеного кола осіб, у тому числі через ЗМІ та Інтернет – щоб ховати оборудки з рашистами різних колаборантів. Бо контакти з убивцями стають дедалі токсичнішими.

4. Авіакомпанії рф почали стикатися з відмовою російської національної перестрахувальної компанії покривати ризики, пов’язані з техобслуговуванням літаків. Це сталося після припинення підтримки російської авіагалузі західними виробниками, включаючи Airbus та Boeing.

5. На росії втрачає рентабельність ріелторський бізнес.

Обвалився попит на житло, що призвело до скорочення рентабельності агентств з купівлі-продажу нерухомості. Власники поспішають розпродати свої компанії – кількість таких оголошень за рік зросла в 2,5 рази.

Далі буде.

Автор