Україна вдосконалює держконтроль за міжнародними передачами товарів військового призначення відповідно до міжнародних практик

Сьогодні, 9 серпня, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке приводить національний Список товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, у відповідність до Списку товарів військового призначення міжнародного режиму експортного контролю “Вассенаарська домовленість”.

Вассенаарська домовленість – це угода укладена в 1996 році в місті Вассенаарі (Нідерланди) 33 країнами, серед яких була і Україна. Угода покликана координувати зусилля її учасників по контролю за експортом звичайних озброєнь та товарів і технологій подвійного використання в країни з нестабільними політичними режимами і в регіони, де продовжуються конфлікти. Таким чином, держави-учасниці зобов’язані вести контроль за товарами у Переліках товарів і технологій подвійного використання. Переліки регулярно переглядаються, щоб відповідати новим технологічним розробкам.

Мінекономрозвитку разом Державною службою експортного контролю України розробило нову редакцію згаданого Списку товарів. Його структура і зміст відповідають структурі і змісту аналогічного Списку режиму “Вассенаарська домовленість” у редакції 2015 року.

“Оновлення редакції національного Списку – стандартна процедура, яка дозволяє враховувати останні військово-технологічні розробки, запобігати потраплянню таких товарів у нелегальний обіг, а також підвищує міжнародний імідж України як держави, що виконує свої міжнародні зобов’язання, тобто відповідно до “Вассенаарської домовленості”, – зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко.

Джерело