Влада зірвала участь Петра Порошенка в Парламентській асамблеї НАТО

Ірина Геращенко

Вже завтра в Вільнюсі розпочнеться ПА НАТО, яка збере парламентарів всіх країн Альянсу і їх союзників. В офіційній делегації ВР є П’ятий Президент України Петро Порошенко. Відповідне розпорядження про відрядження підписано головою ВР Руслан Стефанчук.

Але сьогодні увечері Порошенка не пропустили через кордон. Без пояснення причин.

Прикордонники на пункті перетину Рава Руська несли якусь нісенітницю про «підроблене чи скасоване розпорядження», хоч всіх інших депутатів чи то слуги, що інспектують курорти Італії, чи то ОПЗЖ, що вивозять коштовності, випускають із країни без жодних проблем.

Керівництво фракції ЄС весь вечір намагалося зв’язатися з головою ВР, аби зрозуміти, що відбувається, однак він не вийшов на контакт. Хоча мав би захищати парламентаризм і демократію, а не толерувати подвійні стандарти щодо депутатів.

Чорні списки відтепер є не лише в так званому Єдиному марафоні, але і на кордоні. Сегрегація депутатів вже давно відбувається за партійною приналежністю, але подібне зухвальство ми бачимо вперше, і це повертає країну в часи Януковича.

«Європейська Солідарність» розцінює цю провокацію як замовлення влади, що продовжує війну з Порошенком, замість зосередитися на війні з Путіним і Росією. Це не просто підрив задекларованої єдності, а повна іі руйнація. Це дріб’язкова і негідна політика. Ця провокація направлена на розкол суспільства, руйнацію міжнародного іміджу України.

Особливо небезпечно це виглядає напередодні важких дебатів про отримання Україною статусу кандидата в члени ЄС.

Владі не вдасться списати на війну політичну цензуру, приниження і дискредитацію політичних опонентів, згортання демократіі, фактичне знищення парламентаризму і побудову тоталітарного режиму.

Р.S. В делегації, тим часом, є пані Безугла, і в неї, як і в усіх інших, проблем із тим, аби представляти ВР України за кордоном, не виникає.

Бо ж всіх треба посадити, розстріляти і знищити, залишити лише партію влади, правда?

* * *

Днями Європейська Солідарність анонсувала зарубіжні поїздки лідера партії Петро Порошенко, який входить до офіційної парламентської делегації в Парламентській Асамблеї НАТО і також має запрошення виступити на саміті ЄНП.

Це офіційні парламентські відрядження, це важливі міжнародні заходи!

Всі запрошення є в голови ВР і всі відповідні розпорядження про склад делегацій підтримані комітетом закордонних справ та підписані головою ВР Ruslan Stefanchuk.

Але Петра Порошенка не випускають ані на Парламентську Асамблею НАТО, ані на саміт найвпливовішої європейської партії ЄНП.

А Україна точно прагне отримати статус кандидата в члени ЄС і ПДЧ в НАТО?

В Києві ще пам’ятають, що ці інституції базуються на принципах і цінностях, зокрема на правах людини, демократіі, повазі до опозиції, свободі слова?

Чи в нас вже автократія і тоталітаризм?


Юрій Бірюков

Вот когда кто-то там пытается рассказать про величие полшестого, вспоминайте эту историю.

Вот когда кто-то там пытается вам рассказать про НАТО, вспоминайте эту историю.

Ибо НАТО – это не только оружие и коллективная защита. Это еще и верховенство права и отсутствие клоунов у власти.

Ибо НАТО – это когда официальных участников Парламентской Ассамблеи НАТО не держат на границе третий час, рассказывая о том, что официальное распоряжение Спикера Верховной Рады является подделкой.

Но то – НАТО. А в наших любимых е*енях власть решила сорвать его участие в Ассамблее и держит на границе.

 

Колаж: НВ

Автори

, ,