Спростування фейку «Окупанти будуть глушити Інтернет»

Костянтин Корсун

Давайте я поясню за кілька останніх чуток та фейків щодо «Окупанти будуть глушити Інтернет».

Це можливо, але лише локально і виключно для сигналів, які передаються «повітрям»: Wi-Fi, Bluetooth, GSM, радіостанції на певних частотах, супутниковий сигнал.

Заглушити Інтернет, який надається стаціонарно провайдерами «по проводам» у квартири, неможливо технічно, хіба що шляхом фізичного руйнування серверів, дата-центру, каналів, колодязів та іншої фізичної інфраструктури.

Маленька коробочка вартістю менше $100 здатна заглушити усі види радіо-сигналів у радіусі 10-20 метрів, а велика коробочка (наприклад, ось така або інші комплекси РЕБ) може заглушити сигнали на відстані 20-25 кілометрів.

Тобто у разі включення потужного комплексу постановки перешкод на якийсь час буде ускладнена передача будь-яких радіо-сигналів у певному секторі.

Підкреслюю – не по всьому радіусу, а лише там, куди направлено придушення. І при тому що станції будуть розміщені за 5-10 км від об’єкту придушення.

Це як з кулеметом – стріляє лише туди, куди направлено ствол. і лише на певну відстань.

За таких обмежень вкрай складно або неможливо придушити усі радіосигнали на великий території. Наприклад, на усій території міста-героя Харкова. Плюс традиційна для свинособак якість технічної реалізації а-ля «жигулі-стайл». Плюс обмежений запас палива для дизель-генератора.

Але ще важливо знати, що великі стаціонарні комплекси постановки перешкод дуже легко вираховуються і ще легше знищуються як артилерією/ракетами, так й авіацією/БПЛА або навіть звичайною гранатою, тому що розміщені на базі звичайної вантажівки. І якість їхнього горіння успішно було продемонстровано десятки разів на Донбасі. тобто досвід боротьби з цієї штукою є, і він шикарний. Думаю, останньої ночі він був задіяний у боях під Харковом.

Так що не нервуємо і не поширюємо панічні чутки. Все буде Україна.

У наступному дописі розкажу про начебто «зламані» Signal та WhatsApp. Спойлер – це брехня, не ведіться.
І ще розкажу про панічні заклики «відключіть Р2Р!» та про «фейкові «базові станції». І про заяву Anonymous. І про іншу дурню.

Залишаймося на зв’язку.
Слава Україні.
Слава її Героям.
Ми обов’язково переможемо, і вже скоро.


Держспецзв’язку

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

У мережі поширюється повідомлення про те, що російські окупаційні війська планують заглушити український мобільний зв’язок та інтернет, щоб замінити його своїм сигналом значно більшої потужності, до якого приєднаються телефони українських користувачів.

Розбираємося!

Ворожі війська можуть відключити український зв’язок на захоплених територіях, відключивши або зруйнувавши базові станції.

Щоб транслювати на українську територію свій сигнал, їм потрібен достатньо сильний передавач, завдяки якому можна забезпечити покриття сигналом на кількадесят кілометрів. Однак те, що такими чином може бути замінено сигнал українських операторів на всій території — неправда! Якщо ваш телефон «захоче» приєднатися до цієї мережі, ви одразу отримаєте повідомлення про роумінг.

Планових відключень українців від мобільного зв’язку не буде. Ми це гарантуємо.

Держспецзв’язку на постійному контакті з українськими операторами мобільного зв’язку та слідкує за тим, щоб українці могли отримати доступ до дзвінків та інтернету.

Від аварій, дій диверсантів чи пошкодження обладнання ворожим вогнем ніхто не застрахований. Однак оператори разом із представниками органів державної влади забезпечують оперативне відновлення пошкодженої техніки та відновлення доступу громадян до мереж.

Чи позбудуться від таких дій агресора зв’язку наші військові?

Звичайно, що ні! Наші військові і керівництво держави користуються спеціальним захищеним зв’язком гарантованої стійкості, про який ми неодноразово розповідали. Він створювався саме для того, що за будь-яких обставин, в тому числі й воєнних дій, і в будь-який момент забезпечити можливість захищеного спілкування. Ці розмови ніхто не прослуховує завдяки засобами криптографічного шифрування та технічного захисту інформації!

Війна триває і ми маємо заздалегідь подбати про резервні канали комунікації. Ними можуть стати стаціонарний телефон, оптиковолоконне підключення до мережі інтернет та навіть рація, якщо йдеться про підтримання контактів із сусідами.

Не панікуємо, не віримо фейкам!
Все буде Україна!

Автори