Порошенко: Членство України в НАТО – це питання життя і смерті, і торги з Росією неприпустимі (відео)

 

Петро Порошенко

Три роки тому 18 лютого 2019 року мною були підписані зміни до Конституції, які прагненням українців приєднатися до ЄС та НАТО надали сили Основного Закону. Вчора були оприлюднені результати соціологічного опитування, які зафіксували рекордну підтримку вступу до Північноатлантичного альянсу. «За» – майже дві третини українців. Розумна реакція українців на загрози від Росії та її біснуватого фюрера.

З громадською думкою кричущо дисонує заява посла Пристайка про готовність України поступитися Росії в питанні вступу до НАТО. Ваги словам дипломата надає те, що він не просто посол у Великій Британії. Це колишній міністр закордонних справ і колишній віце-прем’єр саме з питань європейської і євроатлантичної інтеграції.

Якби це була самодіяльність Пристайка, він би негайно отримав по губах від пана Зеленського. А отже тижневе мовчання Зеленського дає підстави підозрювати, що пробну кульку для Пристайка надували саме на Банковій.

Влада цілком припускає торг з Росією з питання, яке для нас є питанням життя і смерті. Єдиною гарантією безпеки є членство в НАТО і тільки. Ми розуміємо, що шлях до Альянсу довгий і маємо зміцнювати власну армію.

Ми дуже дякуємо нашим партнерам за допомогу, в тому числі й військову. Але Україна терміново потребує ще більше оборонної зброї, в тому числі в першу чергу протиповітряної і протиракетної. З урахуванням вчорашнього виступу пана Блінкена на Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй, що удар буде нанесений саме такий. Щоб створити купол, який захищає нас від російської переваги у повітрі, і річ не в даті.

Ми не знаємо, в який день остаточно сказиться Путін. Росія постійно душитиме нас військовим кільцем по всій лінії кордону, то стискуватиме його, то послаблятиме. Вчора на Донбасі – 60 обстрілів, і нам треба жити в умовах постійної тривоги.

Отже, ми вимагаємо поставити наш законопроект про збільшення фінансування армії на 50 млрд, про комплектацію бригад, про збільшення грошового забезпечення, про розгортання черги резерву, формування стратегічного резерву і територіальної оборони.

Зеленський має вгамувати свої корупційні апетити на «Великому крадівництві», зашити кишені і передати гроші армії! Хороші дороги потрібні. Але не для того, щоб ними їхали російські танки. Або щоб їх розбомбила російська авіація.

Автори