Зеленський і торгівля на крові

Володимир В’ятрович

Вимагаючи від західних держав антиросійських санкцій і дієвої допомоги Україні, Зеленський і Ко водночас дедалі більше прив’язують Україну до Росії. І чимдалі більше грошей спрямовують у російський бюджет.

За даними української митниці, у 2021 році обсяг зовнішньої торгівлі між Україною й Росією порівняно з 2020 роком виріс на 39%.

У новітній українській історії подібний стрибок відбувався лише раз – після приходу до влади Януковича, в 2010-11 роках.

Загальний товарообіг між Україною і державою-агресором у 2021 році становив понад 10 мільярдів доларів. При цьому обсяги імпорту з Росії в Україну зростали значно швидше, ніж продажі української продукції в Росію.

Імпорт з Росії склав 6,65 мільярда доларів, в той час як експорт української продукції в Росію – лише 3,21 мільярда доларів.

За вугілля з Росії (насправді – переважно крадене вугілля з окупованого Донбасу) Україна заплатила росіянам 1,55 мільярда доларів (в півтора рази більше, ніж у 2020 році), за нафтопродукти – 1,24 мільярда, за скраплений газ – 960 мільйонів (зростання за рік у 3,5 рази) і т.д.

У такий спосіб режим Зеленського, по-перше, робить нашу економіку все більш залежною від Росії, по-друге, забезпечує прямі багатомільярдні надходження до російського бюджету, з якого Путін фінансує війну проти України.

Автори