Адвокати: Таємні рішення про арешт Порошенка незаконні і означають, що Зеленський вимагає шоу «під ялинку» (відео)

 

Будь-які таємні рішення Офісу Генпрокурора чи Печерського суду з приводу запобіжного заходу, арешту чи застави Петру Порошенку є незаконними. Якщо такі рішення підтвердяться, це означатиме, що Офіс Генерального прокурора як інституція остаточно знищений і перетворений на виконавця замовлень від Зеленського. Про це на брифінгу заявили адвокати п’ятого Президента, коментуючи інформацію низки ЗМІ, нібито до Печерського суду спрямоване клопотання ОГПУ про арешт Порошенка і заставу розміром у мільярд гривень.

«Як повідомляється, Офіс Генерального прокурора – не в особі Венедіктової, а в особі її заступника Симоненка, підписав і спрямував не до Шевченківського суду, як мав це зробити, а до Печерського суду цілий, як кажуть, пакунок клопотань про застосування до Порошенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, про якісь скажені альтернативні застави у сумі мільярд гривень і ще там якісь додаткові клопотання», – зазначає адвокат Ігор Головань.

«З юридичної точки зору це абсолютний абсурд, оскільки це порушує закон, Конституцію, норми КПК, які регулюють порядок вчинення таких дій стосовно народного депутата. У такому випадку слідчий суддя зобов’язаний завчасно повідомляти народного депутата про розгляд таких клопотань», – наголошує Головань.

«Але ми знаємо і те, як себе поводить останні дні і місяці Офіс президента, Офіс Генпрокурора, ДБР і Печерський суд. Ці організації вже давно не звертають уваги на Конституцію і норми закону. Тому змушені констатувати, що подібна інформація цілком може бути правдивою», – вважає Ігор Головань.

Адвокат наголосив, що подібні речі – це грубе порушення закону, це кримінальний злочин з боку осіб, які до цього причетні. «Ми доб’ємося притягнення до відповідальності всіх, хто міг брати участь у таких беззаконнях», – говорить Головань.

«Нам наразі невідомо, чи суд Печерський або якийсь інший прийняв якесь рішення стосовно арешту Петра Порошенка. Ми орієнтуємося на інформацію у ЗМІ, в тому числі російських ЗМІ, які цю новину підхопили, начебто таке рішення уже ухвалено», – додає Ілля Новіков.

«Ми знаємо тільки те, що таке рішення не відбувалося у присутності адвокатів Порошенка. І в контексті вчорашньої ситуації в ДБР, коли нас не пустили на так гучно анонсований начебто допит Петра Порошенка, – цілком очікувана ситуація, що таке клопотання про арешт, якщо воно дійсно було подано, вони спробують розглянути в таємний спосіб», – вважає Новіков.

«Ми очікуємо будь-якої інформації з Печерського суду, що вони там вирішили, і чи взагалі було таке засідання. Ми очікуємо інформацію від Офісу Генпрокурора, щоб вони спростували або підтвердили, що такого роду клопотання взагалі було подане. І ми звісно очікуємо, що нас буде, як передбачено законом, заздалегідь своєчасно проінформовано про те, що вони мають намір розглядати будь-які клопотання, пов’язані з Петром Порошенком», – зазначає адвокат.

«Ще раз наголошую – Петро Порошенко публічно оголосив, що він повертається до України у першій половині січня наступного року», – нагадав Новіков.

«На мою думку і думку моїх колег, єдине, що обходить їх зараз – це шоу, публічний скандал і це інформація про те, що Порошенка заочно арештовано або заочно обрано запобіжний захід на якусь несусвітну суму», – вважає Новіков.

«Відбувається фактично державний переворот у формі знищення Офісу Генпрокурора. Йдеться не про тих людей, які ним керують, чи то Венедіктова, чи то Симоненко, чи будь-хто. Йдеться про те, що Офіс Генерального прокурора, який має бути незалежним від виконавчої влади, від президента, підпорядкований забаганкам і вказівкам, які походять з Офісу президента», – резюмує Ілля Новіков.

Джерело


Ірина Геращенко

В Святвечір Офіс Генпрокурора підтвердив інформацію, яка стала відома ЗМІ ще зранку, що ГПУ погодив клопотання про арешт П. Порошенка з можливістю внесення застави у розмірі 1 млрд грн.

Як поінформували сьогодні на брифінгу адвокати ПП, рішення про примусову доставку і арешт П’ятого президента приймалися таємно, в Печерському суді, в закритому засіданні і без запрошення адвокатів. Враховуючи особливий статус нардепа, про будь які слідчі дії щодо нього прокуратура мала вчасно поінформувати Голову ВР.

Європейська Солідарність направила звернення Р. Стефанчуку з вимогою надати повну інформацію, чи отримував він такі рішення.

Наша політична команда розцінює останні дії Банкової і повністю підконтрольних їй силових структур як політичні репресії проти опозиції та її лідера, вибіркове правосуддя, залякування і тиск.

Робиться це в період новорічних і різдвяних свят, коли і парламент, і наші міжнародні партнери – на канікулах, аби знівелювати можливий резонанс репресивних рішень.

Зеленський хоче подарунок під ялиночку – арешт Порошенка, аби говорити про це в новорічному ролику.

Останні події в Україні відкидають нас від досягнень Революції Гідності та повертають в часи Януковича. Банкова створює пропагандистські медіа, знищує демократію і формує авторитарний режим за путінськими лекалами. Україна може опинитися в міжнародній ізоляції. Все це відбувається в умовах аномального скупчення на кордонах російських окупаційних військ і безпекових загроз.

Це просто безумство.


Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Порошенка хочуть заарештувати? Ну-ну…

Що там? Генпрокуратура погодила клопотання про арешт Петра Порошенка? Ну, буває. Після вчорашнього походу народних депутатів до ДБР із заявою про державну зраду Зеленського, і після того, як оприлюднили виклик Зеленського в суд по скарзі Порошенка, дивно, що Зеленський не почав під офісом ЄвроСолідарності з кулеметом бігати. Аби уявити рівень його істерики, пророком бути не треба.

Що робити зараз всім нам? Відповідь – не нервувати. Нервувати шкідливо – нервові клітини не відновлюються. А нерви нам ще знадобляться. Здоров’я теж.

Треба, по-перше, спокійно оцінити обстановку. Зеленський попер проти Порошенка? Яке відкриття! Вони скоро вже 3 роки як намагаються уколоти Порошенка бодай чимось. Результат один й той самий – Порошенко регоче з їхніх недолугих потуг. За майже 3 роки на Порошенка вони не знайшли НІЧОГО. От взагалі нічого, з чим можна йти до суду. Бо важко знайти те, чого нема, це вже очевидно.

Давайте не забувати. У Порошенка зараз є те, чого не було під час президентства, – у нього є партія. У Порошенка є прибічники, які не розчарувалися попри всі спроби його оббрехати, – це ми з вами. У Порошенка є депутати, серед яких за 2,5+ роки не знайшлося ЖОДНОЇ тушки. Депутати ЄС уже почули про витівку влади. Вони уже думають, що зробити у відповідь. Точніше, я переконаний, на такий випадок вони вже мають кілька планів і зараз обирають, який реалізувати буде найефективніше.

Геращенко, Герасимов, Павленко, Гончаренко… ці люди в політиці були в часи, коли Зеленський мріяв виступити на корпоративі перед Порошенком. Порошенко і його депутати в опозиції були довше ніж ЗЕ у владі. Вони вийшли переможцями з протистоянь з Кучмою і Януковичем – Зеленському до них як до неба пішки. Депутати ЄвроСолідарності вміють тримати удар і контратакувати. Контратаку ми скоро побачимо.

Ще у Петра Порошенка хороші адвокати. Витівки влади не залишаться без відповіді. Відповідь ми скоро побачимо.

У Петра Порошенка шикарні міжнародні зв’язки. Підтримку йому вже висловили іноземні партнери. Підтримки буде більше. І не тільки заяв. Теж побачимо.

Нарешті, проблема зелених в тому, що вони… е-е-е… – особи дещо альтернативно обдаровані. Постанова про арешт Порошенка – це удар у штангу. Постанову про арешт треба було приймати тоді, коли літак з Порошенком був би в небі, аби заарештувати його на трапі. А вони зробили це зараз, явно сподіваючись, що Порошенко лишиться на Заході.

Але Петро Олексійович вже сказав: “Скоро повернуся, тоді поговоримо”. І таки повернеться, не сумнівайтеся. І поговорить.

А поки що хай ця команда клоунів, випадково занесених в політику, продовжує робити всі помилки, на які вистачить їхньої фантазії. Чим більше нароблять, тим більше доведеться відповідати. Їм.

А нам зберігати спокій. І просто вірити політику, якого ми підтримуємо. Коли знадобиться підтримку показати, нам повідомлять. Не сумнівайтеся.

Зберігайте спокій. І вірте, що в Офісі ЄвроСолідарності зараз сміються, перебираючи варіанти дій-відповідей на істерики ЗЕ. Зелені провалили всі свої потуги досі. Провалять і цю.

Ми це побачимо. Просто вірте.

Автори