Порошенко дав інтерв’ю німецькому виданню «Frankfurter Allgemeine Zeitung»

Мета Путіна не тільки захопити Україну, а й витіснити НАТО та ЄС зі Східної Європи – Порошенко в інтерв’ю «Frankfurter Allgemeine Zeitung»

Президенту Росії Путіну не можна вірити, бо він не тримає свого слова, і європейським країнам варто завжди пам’ятати про це. Путін не буде ні з ким домовлятися, він лише буде намагатися у будь-який спосіб розширити свій вплив, відтіснивши НАТО та Євросоюз. Про це сказав п’ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко в інтерв’ю авторитетному німецькому виданню «Frankfurter Allgemeine Zeitung».

Петро Порошенко пригадав переговори з очільником Кремля про звільнення заручників. В одній із розмов з Путіним він обговорював звільнення українського кінорежисера Олега Сенцова, якого захопили росіяни. «Під час телефонного дзвінку в той час, ми говорили про справу російського журналіста Афанасьєва. Його знайшли наші війська на сході України з реактивною системою залпового вогню в руках. Ми маємо відео докази цього. Тоді Путін попросив мене звільнити журналіста. Я сказав, добре, але ви там захопили українського кінорежисера Олега Сенцова з Криму. Тож поверніть мені Сенцова, а я віддам вам цих так званих журналістів. Тоді Путін попросив мене зробити перший крок. Я зробив, а він порушив своє слово – Сенцова ув’язнили на роки в Росії. Це був перший урок, який я тоді засвоїв, і який я хочу передати вашим читачам: будь ласка, не вірте Путіну», – сказав він.

Лідер «Європейської Солідарності» також прокоментував збільшення кількості російських військ на кордоні з Україною.

«У короткостроковій перспективі мета президента Путіна — дестабілізувати Україну зсередини та атакувати її ззовні, послабивши до такої міри, що нас можна буде завоювати. Його довгострокова мета – знищити український суверенітет і територіальну цілісність, щоб мати можливість реалізувати свою божевільну ідею Радянського Союзу 2.0. Я посилаюся лише на його відоме есе, у якому він півроку тому писав, що Україна і Росія «один народ», і тому Україна не має права на існування», – зазначив Петро Порошенко.

«На Заході його короткострокові цілі – витіснити НАТО та ЄС зі Східної Європи та знищити цінності, суспільства та демократії Заходу», – застеріг політик.

Петро Порошенко також додав, що в одній з телефонних розмов у 2014 році Путін сказав, що на його столі була книга відомого німецького письменника про кризу в Європі «Падіння Заходу» Освальда Шпенглера. «Він справді в це вірить», – зауважив Порошенко.

«В довгостроковій перспективі він хоче створити нову систему, на кшталт тієї, що утворилася після Ялтинської конференції, тобто створити нові зони впливу в Європі», – наголосив політик.

«Путін не зупиниться на Україні. Він піде на стільки далеко, на скільки ви дозволите йому. Тому я пишаюся тим, що 30 червня 2014 року, будучи новим президентом, віддав наказ нашій армії завдати удару у відповідь на Сході України. Більше того, тоді ми звільнили дві третини територій, які підконтрольні Москві бойовики раніше завоювали», – додав лідер «Європейської Солідарності».

Джерело

 

Порошенко в інтерв’ю «Frankfurter Allgemeine Zeitung»: Оборонна летальна зброя в українській армії стримуватиме Кремль від нових атак на Україну

Єдність держав НАТО та Євросоюзу у протистоянні агресивним намірам Росії, солідарність з Україною у нашій боротьбі за збереження суверенітету територіальної цілісності від загарбницьких зазіхань Кремля варто підкріпити і наданням українській армії летальної оборонної зброї. Це стане вагомим аргументом для стримування Путіна. Про це сказав п’ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко в інтерв’ю авторитетному німецькому виданню «Frankfurter Allgemeine Zeitung».

П’ятий Президент України продовжує активну зовнішньополітичну діяльність, проводячи переговори із західними колегами, а також закликаючи союзні країни допомогти Україні через численні закордонні інтерв’ю.

«Роками я говорю одне й те саме: нам потрібна єдність держав в ЄС і в НАТО. Крім того, нам потрібна ваша солідарність, тому що Україна бореться не лише за себе, а й за свободу та демократію», – зазначив він.

«Нам потрібні санкції проти Росії. Друге – Україні потрібен План дій щодо членства в НАТО. По-третє, нам потрібні поставки з Європи, в тому числі з Німеччини, летальної оборонної зброї. Ми не збираємося цим атакувати російські війська на території Росії, це неможливо. Але коли російські ВПС бомбардують українські території, нам потрібні протиповітряні ракети. Також бойові дрони та радари. Путін повинен знати, що ціна атаки буде високою і що він програє війну на внутрішньому фронті», – заявив Петро Порошенко.

Він також наголосив на важливості збереження та посилення економічних санкцій для стримування російської агресії проти України.

«Це стосується, перш за все, нового федерального уряду: санкції проти «Північного потоку-2». Введення цього газопроводу в експлуатацію було б запрошенням Путіна атакувати українські газотранспортні магістралі. «Північний потік» є проблемою для європейської та глобальної безпеки», – зазначив політик.

Петро Порошенко зауважив, що колишня Канцлер Німеччини Ангела Меркель зробила все можливе, щоб не стимулювати подальше будівництво газопроводу. «Ангела Меркель була великим дипломатом, великим лідером в Європі. Я захоплююся нею і тим, як вона вела переговори з Путіним у Мінську. Більше того, це зупинило будівництво трубопроводу навіть без відкритих розмов про це. Будівництво набрало швидкість лише у 2019 та 2020 роках», – сказав він.

П’ятий Президент України особливо відзначив величезною роль Канцлера Меркель у порятунку нашої країни у важкі часи: «Вона може вважати себе хрещеною матір’ю України. Користуючись нагодою, я хотів би подякувати їй і всім, хто долучився», – зауважив він.

Крім того, лідер «Європейської Солідарності» попередив, що постачання енергоносіїв може стати ще одним фактором для розгортання конфлікту.

«Росія блокує поставки вугілля з Казахстану та інших країн до України. Це велика проблема. ЄС і Київ мають негайно обговорити це. Ця проблема може поставити під серйозно загрозу постачання енергії. Природний газ є інструментом корупції і може бути використаний як зброя в гібридній війні. Зараз Путін намагається шантажувати Європу через високу ціну на газ», – сказав він.

Петро Порошенко додав, що під час його президентства Україна повністю перестала купувати газ у Росії.

Джерело

 

Автори