Адвокати Порошенка: За політичне переслідування лідера опозиції настане відповідальність (відео)

Адвокати Порошенка: ми фіксуємо всі дії за вказівкою Зеленського, спрямовані на політичне переслідування лідера опозиції, і за них настане відповідальність

 

Президент Зеленський публічно тисне на правоохоронну систему із вимогою сфабрикувати нову підозру п’ятому Президенту, лідеру партії «Європейська Солідарність» Петру Порошенку у так званій «вугільній справі». Про це на брифінгу заявили адвокати Порошенка. Вони також прокоментували підозру ексміністру енергетики Володимиру Демчишину, яку опублікувало видання «Главком», і наголосили – це фактично чернетка «підозри» для Порошенка, і вона зліплена «з лайна і паличок».

«Минулого тижня ми почули заяву від одного з депутатів партії «Слуга народу» про те, що до кінця року нібито, за його відомостями, очікується підозра Петру Порошенка у зв’язку з так званою «вугільною справою». І ось ця підозра, про яку повідомили Демчишину, є частиною «вугільної справи». Завдяки цій публікації ми тепер можемо поглянути зсередини, як цю підозру п’ятому президенту Порошенку вони збираються готувати», – говорить адвокат Ілля Новіков.

Адвокат наголосив – щойно ситуація з кризою в енергетиці та з віяловими відключеннями, до яких Україна дуже близько підійшла напередодні цієї зими, матеріалізується, влада намагатиметься перевести стрілки на Порошенка.

«Перша частина цього сюжету зводиться до того, що було «чудове вугілля з ПАР», яке могло б повністю замінити вугілля з окупованих частин Донбасу, але не замінило через «провокації, які влаштували невстановлені особи з-поміж вищого політичного керівництва України». Цю частину Демчишину їм незручно пришити, оскільки йдеться про події, коли він ще не був міністром. Натомість другу частину на нього покладають за повною програмою», – пояснює Новіков.

Адвокат також нагадав, що вугілля з ПАР відповідно до експертиз не було належної якості. «Нам намагаються сказати, що експертиза нібито проведена неякісно, ​​але в нас документи, які підтверджують, що вугілля справді не горіло. Не в лабораторних умовах, а в справжнісіньких котлах. Це протокол технічної наради, яка відбувалася у листопаді на Зміївській ТЕЦ. Тут підтверджується, що, будучи завантаженим у котел, це вугілля плавилося, засмічувало фільтр і приводило до того, що в результаті котел міг повністю зупинитися. Це те вугілля, яке везли з ПАР, якого у будь-якому випадку було мало. Але це подається як частина історії», – зазначає Новіков.

Адвокат також зауважив, що кадрові призначення на державних шахтах, які інкримінують Демчишину, готувалися ще попереднім міністром енергетики.

«Саме з «лайна і паличок» зліплено цей документ. Видно, що ліпили його нашвидкуруч на колінці. Видно, що ліпили це так зване повідомлення про підозру під тиском», – вважає адвокат Ігор Головань.

«Ці політичні переслідування здійснюються вже більше 2,5 років. Президент Зеленський – а ми маємо про це надзвичайно багато свідчень – особисто проводить наради і тисне на прокурорів та слідчих, щоб вони щось придумали проти п’ятого президента і лідера опозиції Петра Порошенка», – нагадав Головань.

«Притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності – це в свою чергу є кримінальним злочином, за який ті люди, які підписали цей папірець, повинні будуть відповідати», – зазначив Головань.

Він наголосив, що Петро Порошенко, будучи Президентом України у 2014 році, реалізуючи відповідно до Конституції України свої повноваження. якщо ми говоримо про енергетику, – він своє завдання виконав. Через свої конституційні можливості як керівник Ради національної безпеки і борони, як особа, яка представляє Україну у міжнародних відносинах, ці завдання тоді у важких умовах 2014 року були вирішені», – нагадав Ігор Головань.

«А тепер, коли ми бачимо абсолютну некомпетентність влади і безпорадність у цій енергетичній кризі, ми бачимо навіть з учорашнього відео президента Зеленського, що він особисто тисне на правоохоронців і змушує їх готувати ось такі документи», – зауважує адвокат.

Ілля Новіков наголошує – Україна вичерпала запас міцності, створений командою п’ятого Президента, завдяки якому були пройдені опалювальні сезони двох попередніх років. «Це результат того запасу, тієї подушки енергетичної безпеки, яку Україна напрацювала за 5 років каденції Петра Порошенка. Її вистачало на дві зими. На зиму 21-22 її вже не вистачає. Тому, якщо найближчими тижнями, як нам кажуть депутати Зеленського, ми дійсно почуємо про підозру, яку правоохоронні органи президента Зеленського підготували Петру Порошенку, це буде саме цей документ. Вибачте, але іншого «лайна» та інших «палиць» у ДБР для вас немає», – констатує Новіков.

«Ми фіксуємо ретельно всі дії як президента Зеленського, так і тих людей, на яких він тисне. Жоден Дунда (прізвище останнього депутата, який анонсував якісь підозри), жоден з них не залишиться непоміченим. Жоден з них не уникне відповідальності. Прийде час, і жоден з них не уникне відповідальності. І суд буде», – резюмує Ігор Головань.

Джерело

 

При Порошенку Україна стала енергонезалежною, а Зеленський повертає нас у кремлівський газовий зашморг – Володимир Ар’єв

Енергетична незалежність, яка була здобута Україною за каденції п’ятого Президента Порошенка, руйнується владою Зеленського. Про це під час брифінгу заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», колишній журналіст-розслідувач Володимир Ар’єв.

«Російська Федерація нас весь час атакує. Вона атакувала нас і в 2014, вона атакує і в 2021. Це гібридна війна, і за енергетичною складовою йде потім атака збройними силами РФ. Це економічний, інформаційний тиск. Це тиск за допомогою агентури, яку РФ вибудовувала тут ще з радянський часів і розбудовувала за часів Кравчука, Кучми, Януковича. Але є різниця, як Україна пройшла 2014 рік, і з якими складнощами вона може пройти 2021 рік», – зауважує Ар’єв.

«У 2014 році у нас фактично не було альтернативи щодо газу, вугілля, нічого. Тобто ми фактично були голими, босими, підходили до осінньо-зимового сезону 2014-2015 років, не маючи альтернативних джерел. Тому що вся політика України всіх попередніх лідерів була вибудувана на те, щоб купувати енергоносії у Росії і бути залежними від Російської Федерації», – констатує Ар’єв.

«Росія дуже розраховувала, що вона зараз нам все обрубає, в тому числі особливо Донбас. Вугілля з Донбасу було критично важливим для українських теплових електростанцій. Порошенко, який став президентом у травні 2014 року, дав завдання разом з РНБО для уряду забезпечити це вугілля. Далі вугілля забезпечується з підприємств, які зареєстровані на контрольованій українській території. Підприємств, які платили податки в Україну, а не в так звані терористичні республіки», – зазначає Ар’єв.

«Газ почали купувати у Європі – це були дуже складні переговори, переорієнтація з абсолютно іншого джерела. А вугілля було з підприємств, які працювали за українським законодавством. Зокрема, за 2014 рік є документ: лише з території, яка тоді була окупована, в український бюджет було виплачено майже 14,5 мільярдів гривень. Кілька підприємств вугільної промисловості, зокрема ДП «Луганськвугілля», ДП «Шахта Кісельова», за 2014-2015 рік сплатили 13.7 мільйони гривень податків в український бюджет, а не бюджет так званих ДНР і ЛНР», – нагадав Володимир Ар’єв.

«Доки підприємства були юридично українськими, вони відвантажували вугілля, шахтарі, які живуть на окупованій території отримували зарплату, бо це українські громадяни. Україна всіх тих, хто перебуває на окупованій території, до сьогодні вважає українськими громадянами. Але в так звані бюджети так званих республік не надходило ні копійки», – констатує Ар’єв.

Ар’єв також нагадав, що українська влада робила все можливе для диверсифікації поставок і здобуття енергетичної незалежності від країни-агресора. «З Австралії привезли 600 тис. тон вугілля, із США Україна отримала 1 млн 700 тис. тон вугілля. Тобто тоді подбали про те, щоб віялових відключень електроенергії, перебоїв тепла не було», – говорить народний депутат.

«Це те, що робила тодішня влада у 2014 році у вкрай важких умовах, захищаючи Україну і військовим чином, і захищаючи від енергетичної, інформаційної, дипломатичної, економічної війни, повноцінної повномасштабної гібридної війни, яку розв’язав проти України Путін», – нагадав Володимир Ар’єв.

«Тепер Зеленський хоче свою корупцію, брехню і некомпетентність перенести на тих, хто тоді рятував Україну. Чому корупцію? Тому що у терористів та агресорів, починаючи з 2019 року, Україна закупила вугілля на майже 4 мільярди доларів. У 2019 році – на 1,6 мільярда, у 2020 році – на 1 мільярд доларів, і в 2021 році – вже на 0,7 мільярдів, і продовжує закуповувати вугілля», – зазначає народний депутат.

«Проведені журналістські розслідування показали, що те вугілля, яке йде з Росії – це суміш вугілля з Кузбасу і вивезеного з Донбасу в Росію через схеми і через підставні підприємства, зареєстровані в Ростовській області. Його змішують, роблять підробні сертифікати. А потім фірми бізнес-партнера Зеленського Коломойського завозять це вугілля в Україну», – зауважує Володимир Ар’єв.

«Це – схема завезення вугілля і торгівлі безпосередньо із агресором та терористами. Як ви вважаєте, хоч одна підозра комусь видана? Ясна річ, що ні», – констатує Ар’єв.

«Зараз купується електроенергія з Білорусі, в той час, коли наші західні партнери просять цього не робити», – говорить Ар’єв.

«Зараз, коли немає в сховищах газу, коли критична ситуація з вугіллям і три чверті теплових блоків України стоять саме через відсутність вугілля, а інші блоки працюють, спалюючи дорогий газ, ми наближаємося до катастрофи», – наголошує Володимир Ар’єв.

«Володимиру Зеленському за все це доведеться відповісти. І за переслідування опонентів. І за співпрацю з терористами руками свого бізнес-партнера Коломойського. І за руйнацію енергетики України. За руйнацію незалежності України від російського енергетичного гачка, на який він знову нас намагається посадити. Як уже з 2019 року саджає на вугільну залежність, саджає на залежність від перетоку електроенергії. Залишилося тільки ще почати купувати у Росії газ, щоб завершити повну руйнацію того, що будувалося з 2014 по 2019 рік», – резюмує народний депутат.

Джерело

 

Усі відео