«Розгорнути військову присутність США» – конгресмени закликали президента Байдена більше допомогти Україні

15 американських конгресменів-республіканців на чолі представником Комітету збройних сил Майком Тернером звернулися до президента США Джо Байдена з проханням розглянути можливість надання Києву підтримки у вигляді розвідувальних даних і поставок озброєнь у зв’язку з черговим нарощуванням російської військової потужності біля кордону з Україною, а також розмістити американські війська в регіоні.

Як передає “Новинарня“, текст звернення від 10 листопада у твіттері опублікувала кореспондент Fox News в Білому домі Джекі Генріх.

У документі 15 законодавців також закликали адміністрацію Байдена “розгорнути військову присутність США в Чорному морі для стримування російського вторгнення”.

“Поведінка Російської Федерації стає все більш агресивною, вона підсилює критичну риторику щодо України в різних сферах – від модернізації українських Збройних сил і військового партнерства до вступу України в НАТО. Хоча наміри Росії незрозумілі, присутність російської елітної 1-ї гвардійської танкової дивізії підтверджує побоювання, що Росія планує нове вторгнення на територію України”, – йдеться у зверненні.

Конгресмени наголосили, що чинна адміністрація США “не може ігнорувати загрозу з боку Росії в контексті міжнародного права і територіального суверенітету України”.

Парламентарії нагадали, що у вересні Вашингтон додатково надав Україні військової допомоги на 60 млн доларів.

“…Крім того, закликаємо Вас негайно розглянути [рішення] про розміщення в регіоні американських військ та ініціювати належну співпрацю розвідки США та України, щоб запобігти подальшої ескалації ситуації”, – ідеться в листі.

Джерело

Усі відео