Петро Порошенко в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» 05.11.2021 р. (фото, відео)

«Вагнерівці» могли стати неспростовним доказом проти Путіна в Гаазі і «обмінним фондом» для звільнення наших полонених – Порошенко

 

П’ятий Президент Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» вкотре підтвердив, що особисто санкціонував спецоперацію українських спецслужб із затримання бойовиків російської ПВК Вагнера. Порошенко зазначив, що найманці, які були причетні до міжнародних військових злочинів, могли свідчити у Гаазькому суді проти Путіна, зокрема, і у справі МН-17.

«Я був дуже здивований, коли з самого початку найвищі посадові особи, починаючи з президента, глави адміністрації стверджували, що такої операції не було взагалі. Я вимушений був заявити про те, що наприкінці 2018 – початку 2019 року я санкціонував директиви і міністру, і начальнику Головного управління розвідки Василю Бурбі, в тому числі по співпраці з нашими партнерами, в реалізації інформації, яку мені надали в розвіддоповіді», – говорить Порошенко.

«Я був здивований, що за рік ніхто мене з цього приводу не допитав. Хоча нібито кримінальна справа по вагнерівцям нібито мала бути», – зауважує Петро Порошенко.

«Вже після моєї заяви керівництво держави визнало, що ця операція була і вони брехали до цього. Начальник Головного управління розвідки підтвердив це. В тому числі і на засіданні ТСК, хоча вона є нелегітимною, бо не мала в предметі свого відання «вагнерівської справи». Бо дуже боялися «Слуги» цього предмету. Але на засіданні комісії начальник Головного управління розвідки, інші особи підтвердили, що саме наприкінці 2018 року, в 2019 я цю операцію санкціонував», – зазначає п’ятий Президент.

«Я обмежений державною таємницею, щоб вам розповісти деталі. Або нехай Служба безпеки України зніме гриф, оскільки все вже відомо, і я вам розповім те, що мені було відомо як Верховному Головнокомандувачу в ті часи», – зауважив Порошенко.

«Зараз можу наголосити перше – операція була. Друге – були блискучі дії наших військових розвідників, сконцентровані злочинці, які мають безпосереднє відношення до страшних злочинів. Починаючи від терористичної атаки на рейс МН17 і завершуючи атакою з ПЗРК на наш Іл, який був збитий над Луганським аеропортом. Починаючи від атаки на АН-26, і там є їхні свідчення», – констатує Порошенко.

«Це неспростовний доказ на суді проти Путіна в Гаазі. Неспростовний доказ, і не треба применшувати його значення», – наголосив лідер «ЄС».

«Друге – якщо не хочете це використовувати – це є обмінний фонд, через який ми можемо витягнути наших заручників з російських в’язниць. Замість цього ми маємо якісь політичні дискусії в ерзац слідчій комісії, але не маємо професійних і компетентних дій СБУ, Генпрокуратури з відстороненням від посад і притягненням до відповідальності», – зазначає Петро Порошенко.

«Що ми бачимо? Пан Бурба був звільнений з посади за те, що намагався сказати правду. Найкращі розвідники спецрезерву, еліта українських спецслужб, розвідників були звільнені з посади», – говорить Порошенко.

Він закликав новопризначеного міністра оборони Олексія Резнікова повернути на посади професійних розвідників.

«Буде дуже круто, якщо будуть відновлені на посаді Василь Бурба інші герої-розвідники, які запланували і блискуче провели такого рівня операції», – говорить Порошенко.

Джерело

 

Порошенко про застосування безпілотників «Bayraktar»: кожен, хто погрожує Україні, отримає невідворотне покарання

 

Україна має повне право застосовувати ударні безпілотники «Bayraktar» для відсічі ворогу – про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив, що Україна жодним чином не порушує свої зобов’язання за Мінськими угодами.

«Я пишаюся тим, що свого часу ми прорвали блокаду і внаслідок моїх переговорів з Реджепом Таїпом Ердоганом, президентом Туреччини, ми отримали не тільки контракт на «Bayraktar». До речі, з цього приводу проти мене було порушено Зеленським справу», – нагадав Порошенко.

«Вже потім «Bayraktar» довели свою надзвичайно високу ефективність під час війни у Нагорному Карабасі. Ми говоримо про те, що «Bayraktar» здатні використовувати різні боєприпаси», – зазначає Порошенко.

«Застосування «Bayraktar» не є порушенням Мінських угод. А от використання артилерійських гармат високого калібру, які застосовувалися проти нас, заборонене Мінськими угодами.

Я хочу наголосити, що це якраз і є примушування до виконання Мінських угод. Свого часу, коли ми отримали перші «Джавеліни», у нас постійно на позиції з того боку виїжджали російські танки. І лише чутки про те, що на озброєнні українських Збройних сил можуть бути «Джавеліни», одразу ж викликали хвилю відмов водіїв росіських танків взагалі виходити на позиції», – розповідає п’ятий Президент.

«Давно це треба було робити, бо «Bayraktar» знаходяться на нашому озброєнні ще з моїх часів. І я думаю, зараз правильно каже начальник Генерального штабу, що це будуть застосовувати регулярно у випадку порушення Мінських угод і застосування заборонених систем проти українських ЗСУ. Ворог має розуміти, що з повітря на них впаде небесна кара Збройних сил України», – наголошує Порошенко.

«Я дуже часто буваю на фронті. Зараз наша організація обладнує системи відеоспостереження бригад на передній лінії оборони, рятуючи життя військових. Якби ви почули, скільки Росія і російські найманці використовують дронів, які скидають на наші позиції гранати. Від цього є і 200-ті, і 300-ті у Збройних силах України», – зауважує Порошенко.

«Україна в своєму праві використовувати ті «Bayraktar», які посилили міць ЗСУ. І кожен, хто виходить проти України, має чітко розуміти, що кара або реакція буде невідворотня. І може тоді вони не будуть вбивати українців. Я повністю підтримую позицію Збройних сил», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Енергетичний шантаж це частина гібридної війни Путіна проти України – Петро Порошенко

Ескалація агресії Росії проти України полягає не лише в розміщенні військ уздовж нашого кордону, а й в посиленні енергетичного шантажу. Про це сказав п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Це гібридна війна, і елементом цієї війни є енергетична політика. У нас сьогодні на складах наших станцій залишилося 500 тисяч тон вугілля, замість 3 мільйонів. В нас сьогодні більше третини електростанцій не працюють, у зв’язку з відсутністю вугілля. На сьогоднішній день намагаються імпортувати вугілля і електроенергію з Росії. Платячи агресору долари», – нагадав Порошенко.

«Путін перекрив поставки в Україну енергетичного вугілля. Це ж не просто так. Путін перекрив транзит вугілля і енергетики з інших країн, включно з Казахстаном. Це ж не просто так. Путін заборонив Лукашенку поставляти нам електроенергію, незважаючи на жахливе прохання української влади – Росія чи Білорусь, дайте нам хоч щось з енергетики. Тому що ви повністю профукали підготовку енергетики до зими», – зауважив Порошенко.

«На сьогоднішній день, щоб уникнути віялових відключень при недостатніх запасах газу, відсутності вугілля, владі України треба іти на неприродні союзи. Путін цим безумовно скористається», – вважає Петро Порошенко.

П’ятий Президент застеріг українську владу від цих помилок.

«Замість того, щоб налагоджувати ефективну взаємодію з союзниками, випускають військових, Секретаря РНБО, міністерство закордонних справ, інших посадовців, які кажуть – американці брешуть, ніякого загострення немає, Путін шукає миру. Я думаю, це ознака того, що українська влада готує свою зустріч з Путіним з питань енергетики. І це є надзвичайно небезпечний розвиток подій, бо невідомо, чим політично українська влада готова буде розрахуватися з Путіним за такі подарунки», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Питання національної безпеки мають об’єднувати державу: Порошенко розказав, що треба робити через ескалацію на кордонах України (повне відео ток-шоу)

 

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив, що нова ескалація на кордонах України вимагає негайних консультацій з міжнародними партнерами. Порошенко зауважив, що українська влада досі розраховує на зустоіч із Путіним і тому публічно заперечує факти, наведені і авторитетними американськими ЗМІ, і військовими експертами у США та НАТО щодо нарощування російських сил.

«Що треба було зробити нашим Збройним силам – провести негайні консультації з американськцями і з НАТО. Свого часу в 2014-2016 роках ми отримували ці супутникові знімки цілком таємно, без права передачі це будь-кому, щодо подальших дій ворога», – нагадав Порошенко.

«Скликати засідання Ради безпеки ООН. За часів мого президентства ми це скликали кожен квартал. Зараз за 2,5 роки були лише дві подібні консультації. І американці, і британці, і французи – постійні члени Ради безпеки нам допоможуть», – зазначає п’ятий Президент.

«Друге – скликання постійного комітету ОБСЄ.

Третє, термінові консультації міністра або начальника Генерального штабу в Брюсселі, провести ці консультації. І решту позиції, які я готовий на сьогоднішній день просто порадити. Бо без цього бути впевненими в національній безпеці держави неможливо», – вважає лідер «Європейської Солідарності».

«Я закликаю бути абсолютно відповідальними в аналізі рішень. В сучасній війні абсолютно не потрібно розгортати десятки або сотні тисяч людей вздовж кордону. З 2014 року Путін побудував декілька залізниць для швидкого перекидання своїх військ на 300-400-500 кілометрів. Вони можуть опинитися тут через добу. Побудовані нові аеродроми. 8-ма ударна гвардійська армія, в підпорядкуванні якої є перший і другий армійські корпуси в ОРДо-ОРЛО з штаб-квартирою в Новочеркаську. 20-та гвардійська армія з штаб-квартирою в Воронежі. Тут згадали першу найбільшу в світі танкову армію, як росіяни вважають, що це найсучасніше з’єднання у збройних силах РФ. Це складає для нас величезну загрозу», – наголошує Порошенко.

«Мова йде не тільки про «Вашингтон пост», незважаючи на її високий авторитет, довіру і вплив. Йдеться про те, що радник з питань національної безпеки Салліван вимагав термінових консультацій з партнерами щодо різкого зростання загроз на сході України. Це не журналісти. В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі беруть інформацію з розвідувальних джерел США і НАТО, які надзвичайно проінформовані», – говорить Порошенко.

«Може, вище політичне керівництво України не хоче дратувати Путіна? Може це тому, що вони готуються до перемовин по енергетиці, економіці, імпорту газу, вугілля, електроенергії? Можливо, щоб подивитися і побачити в очах Путіна мир? Я хочу сказати з власного досвіду, ви його там не побачите. А щоб перемогти, в очах ворога треба побачити страх. Коли він буде в небезпеці через потужну міжнародну солідарність всього світу з Україною. І зараз саме час для того, щоб діяти ефективно», – наголошує Петро Порошенко.

«Питання національної безпеки і оборони, так само як і питання зовнішньої політики, мають об’єднувати державу», – переконаний Порошенко.

Джерело

 

З Путіним нема про що говорити, його стратегія не передбачає існування держави Україна – Петро Порошенко

 

Стратегія Кремля не передбачає існування держави Україна, тому з Путіним нема про що говорити. Про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«З Путіним нема про що говорити. В статтях Путіна і Медвєдєва виписана його стратегія. І ця стратегія не передбачає існування держави Україна. Крапка!

А ви хочете повторити помилку Придністров’я, Осетії, Абхазії та інших, і йти з ним про щось домовлятися. Результат буде такий самий, як ми бачимо у цих державах», – наголосив Порошенко.

Він вкотре нагадав, що це Росія систематично не виконує Мінські угоди, і тому на неї були накладені міжнародні санкції.

«Весь світ застосував санкції проти Російської Федерації за невиконання Мінських угод. Це рішення затверджено Радою безпеки ООН. В чому полягає невиконання Мінських угод? Росія не забезпечила всестороннього припинення вогню. Росія не забезпечила виведення іноземних військ. Росія не забезпечила виведення важкої техніки та артилерії. Росія не забезпечила звільнення наших заручників. Росія не забезпечила безпековий компонент», – наголосив Петро Порошенко.

«На Берлінському саміті, подивіться протоколи, подивіться затверджену дорожню карту: всі сторони – Росія уже навіть тоді поставила підпис, що вона погоджується, – до виборів застосовуються миротворці з мандатом Ради безпеки ООН. Які в день виборів мають бути заміщені українськими прикордонниками. Під Мінськими угодами поставив підпис Путін», – зазначив п’ятий Президент.

«Зараз Путін нічого не підписує, бо він не зацікавлений ні в мирі, ні в існуванні держави Україна. І тому нам треба бути об’єднаними, нам треба бути сильними, нам треба протистояти енергетичній, військовій, безпековій, ковідній, медичній і політичній агресії, з фейковими новинами, які деякі тут розповсюджують. Ми маємо втримати і врятувати Україну. Я дуже сподіваюся на це. У нас все вийде», – резюмує Порошенко.

Джерело