Український Байрактар

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Знаєте, я балдію від манери українців здіймати паніку з будь-якого приводу. Тепер в мережі істерика через те, що міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Україна повинна перестати використовувати вираз “турецький Bayraktar” для безпілотників, що воюють на Донбасі. Цитую:

“Якщо країна купує їх у нас, в іншої країни, цю зброю не можна називати турецькою, російською чи українською. Якщо держава купує її у нас, це вже не турецький продукт. Можливо, вона була вироблена в Туреччині, але вона належить Україні”.

Що тут не так?

Так, Москва намагалася звинуватити Туреччину, що вона продала Україні “Байрактари”. Турецький міністр відповів Москві в тому сенсі, що газ куплений Україною в Словаччині – не російський, хоч він і куплений словаками у Росії. Він словацький, бо купила його Україна у Словаччини. Бо не існує якогось окремого “російського” газу з атомами у вушанках і молекулами у формі балалайки. Товар – завжди товар, хто купив, той володіє.

Те саме тут. Міністр іноземних справ Туреччини відповів Лаврову, що на Донбасі застосований не турецький, а український “Байрактар”. Бо купила його Україна. А те що виробила його Туреччина то (цитата):

“Іноді під час нашої боротьби з тероризмом у різних країнах ми стикаємося з різною зброєю з різних країн, у тому числі з Росії. Ми ніколи не звинувачуємо Росію”.

Хто не зрозумів, пояснюю. Москві було чітко сказано – будете нам висувати претензії, що у українців наші “Байрактари”, ми висунемо претензію, що і яких калібрів Росія поставила Асаду, курдам та іншим дивовижним особам, яким турецька армія регулярно чистить рило. Не більше і не менше.

Звісно, нам би хотілося, аби турецький міністр вихопив з піджака ятаган і розмалював Лаврова в стилі яничара часів султана Османа ІІ. Але так не буває. Пан Чавушоглу – міністр турецький. Дбає він у першу чергу про інтереси Туреччини. Вони не скрізь перетинаються з інтересами України. І вже точно не нам дорікати туркам, які ткнули Москву писком у Сирії та в Азербайджані. Ще й нам БПЛА продають.

Натомість міністр іноземних справ Туреччина сказав річ набагато більш важливу.

“Байрактари”, перед якими тремтять терористи ДиРи на Донбасі, – українські. Бо українці зараз їх експлуатують. Бо українці приймають рішення, як їх застосовувати. Бо, коли “Байрактар” розніс гармату терористів, ним керували українські оператори за наказом українських генералів. Нема у нас техніки турецької, американської чи радянської – є українська техніка, різних країн виробництва. Так у всьому світі.

Українцям час позбавлятися від цієї накинутої меншовартості. І припиняти панікувати з будь якого приводу.

Автори

Усі відео