КБ «Луч» не отримало від Міноборони жодних замовлень на ПТРК на 2022 рік (фото, відео)

За даними ЗМІ, попри явно недостатню кількість протитанкових ракет для відбиття можливої агресії Росії, їх більше не будуть поставляти в ЗСУ

На 2022 рік Державне київське КБ «ЛУЧ» не отримало від Міноборони України замовлень на виробництво нових ПТРК. Про це розказав Генеральний конструктор підприємства Олег Коростельов. Мова йде про протитанкові ракетні комплекси типу «Корсар» та «Стугна-П». Це вперше, коли з 2014 року українське оборонне відомство станом на жовтень не замовило нові комплекси.

Такі дії влади відбуваються на тлі інших проблем в ЗСУ, зокрема того, що станом на 27 вересня заборгованість Міноборони щодо виплати військовослужбовцям Збройних Сил України обов’язкових видів грошового забезпечення зросла до 2,325 млрд грн.

Дії Головнокомандувача і його «слуг» у Верховній раді та Кабінеті міністрів свідчать про те, що вони таки планують закінчити у 2022 році війну з РФ капітуляцією України.

Політика влади у сфері забезпечення ЗСУ свідчить про явний саботаж і межує зі зрадою національних інтересів. Влада не тільки не виплачує військовим гарантовані державою кошти, але й залишає їх беззбройними, руйнуючи підприємства оборонного комплексу і скасовуючи державні замовлення на різні види озброєння.

Джерело

 

КБ «ЛУЧ» вперше показало виробництво українських протитанкових ракет

Державне підприємство Конструкторське бюро «ЛУЧ» показало процес виробництва вітчизняних протитанкових ракет. Про це інформує Мілітарний.

У сюжеті проекту «Донбас.Реалії» під назвою «Полювання на бронетехніку: «Джавеліни» та українські протитанкові ракети проти техніки Росії» під час відвідин державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» та спілкування з Генеральним конструктором приємства Олегом Коростельовим, було продемонстровано процес виробництва українських керованих протитанкових ракет комплексів «Корсар» та «Стугна-П».

 

Український легкий ПТРК «Корсар» призначений для ураження нерухомих та рухомих броньованих цілей, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом.

Комплекс дозволяє боротись з танками, бронетранспортерами, швидкісними десантними катерами, гелікоптерами, безпілотниками, а також уражає малорозмірні цілі типу довготривалих вогневих точок.

«Корсар» комплектується ракетами у транспортно-пускових контейнерах, він може використовуватись зі станка та без нього, коли стрільба ведеться з брустверу чи плеча.

Протитанкова ракета РК-3 ПТРК «Корсар». Зображення: «Донбас.Реалії»

Наведення ракети здійснюється по лазерному променю. Максимальна дальність стрільби ракетою, якою оснащується «Корсар», складає 2500 метрів.

ПТРК «Корсар» може використовувати ракети з уламково-фугасною бойовою частиною – РК-3ОФ та тандемно-кумулятивною бойовою частиною – РК-3К.

У квітні, КБ «ЛУЧ» показало роботу вітчизняного ПТРК «Корсар» в різних погодних та кліматичних умовах. В демонстраційному відео протитанковий ракетний комплекс стріляє у пустелі, в лісостепу, влітку та взимку, та в усіх умовах влучає в ціль.

Відео презентація:

 

ДП «Держ ККБ «ЛУЧ» постійно працює над поліпшенням ракетного комплексу «Корсар», у травні 2020 року його представили для українських військових з тепловізійним прицілом.

«Корсар» з тепловізійним прицілом опановували бойові розрахунки, які пройшли відповідну підготовку, від командування Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій та Морської піхоти.

Протитанковий ракетний комплекс «Стугна-П» призначений для ураження танків та інших броньованих цілей, в тому числі оснащених сучасними засобами динамічного захисту, за допомогою 130/152 -мм керованої ракети Р-2С.

Керована ракета Р-2С може бути оснащена різними типами бойових частин:

• тандемною кумулятивною,
• уламково-фугасною,
• термобаричною.

Система управління протитанкового комплексу напівавтоматична, по лазерному променю. Також може здійснюватись дистанційно по телевізійному каналу.

Процес складання керованої протитанкової ракети. Фото © «Донбас.Реалії»:

Джерело

Фото на заставці: Постріл з «Стугна-П» під час змагань. Фото © АрміяInform

Автор