Адвокат Порошенка про «справу моряків», яка досі не закрита (відео)

ДБР робить для країни-агресора все, що може

 

Арбітражний трибунал у Гаазі 11 жовтня почне слухання у справі України проти Росії щодо захоплення у листопаді 2018 року трьох українських суден і 24 українських моряків. Попри це, в Україні досі не закрита кримінальна справа проти п’ятого Президента Петра Порошенка, яку за заявою Портнова «розслідує» ДБР. Про це повідомив адвокат Порошенка Ігор Головань в коментарі телеканалу «Прямий». Він зауважив, що це «розслідування» шкодить позиції України у міжнародному процесі проти держави-агресора.

«Це кримінальне провадження було ініційовано Портновим, і головною метою було саме зашкодити Україні і послабити позицію України в цій суперечці з державою-агресором. Після того, як слідчі ДБР розпочали це кримінальне провадження, воно тут же почало використовуватися представниками держави-агресора. Представник Росії в ООН Небензя цитував папірці з цього провадження з метою довести, що в самій Україні сумніваються в тому, що винна Російська Федерація», – зауважив адвокат.

«ДБР – це установа, яка використовує будь-які можливості для того, щоб завдати шкоди Україні і допомогти державі-агресору у підривній діяльності проти нас. Згадаємо, що не тільки «справа моряків», про яку ми зараз говоримо і яка використовується проти України в міжнародному арбітражі, а й справа проти підприємства, яке виготовляє українські кораблі – проти генерала Павловського, проти Шандри. Справа, коли вилучали клістрони в українській протиповітряній обороні. Тобто ДБР цілеспрямовано систематично працює проти інтересів нашої держави», – вважає адвокат.

Головань також нагадав, що слідчі ДБР відмовились долучити до матеріалів справи рішення Міжнародного трибуналу із морського права, який наказав Росії негайно звільнити військових моряків та повернути кораблі.

«Очевидно, що справа має бути закрита і забута вже давно. Але, по-перше, вона тримається в активному стані для того, щоб транслювати назовні, що в Україні сумніваються у правоті наших військових і керівництва держави, Президента Порошенка. По-друге, за допомогою цього кримінального провадження, я абсолютно переконаний, для Російської Федерації немає ніяких наших військових секретів, пов’язаних із рухом наших кораблів. Тому що слідство ДБР повилучало всі дані, інформацію і документи, пов’язані з рухом кораблів і не тільки. Все, що можна було для Росії, ДБР зробило», – резюмує Ігор Головань.

Джерело

 

Порошенко виграв у Верховному Суді касацію проти Портнова

Верховний Суд задовольнив касаційні скарги п’ятого Президента Петра Порошенка, партії “Європейська Солідарність” та телеканалу “Прямий” у справі за позовом Портнова.

Соратник Януковича у серпні 2019 року подав позов, намагаючись визнати недостовірним та спростувати твердження про те, що “матеріали “справи моряків” незважаючи на таємницю слідства були передані ДБР пану Портнову, який потім передав цю інформацію Російській Федерації, а конкретно постійному представнику РФ в ООН Василю Небензі”.

Як відомо, Небензя цитував матеріали цієї справи на засіданні Радбезу ООН з метою виправдати дії країни-агресора під час захоплення українських кораблів у листопаді 2018 року у Керченській протоці.

Верховний Суд у своїй Постанові, зокрема, зауважив, що суди першої та другої інстанції не надали оцінки доказам щодо вірогідності поширеної інформації. Зокрема заяві Портнова “про вчинене кримінальне порушення” у “Справі моряків”, роздруківці тексту виступу В.Небензі на засіданні Ради Безпеки ООН, на якому він цитував заяву Портнова із “Справи моряків”, роздруківці Портнова в телеграм-каналі щодо “Справи моряків” та його обізнаності щодо цієї справи.

Верховний Суд скасував рішення Печерського суду та Київського апеляційного суду і відправив справу на новий розгляд.

Джерело

 

 

Усі відео