Петро Порошенко зустрівся зі звільненими моряками (фото, відео)

Весь світ побачив вашу витримку, мужність і вірність військовій присязі – Петро Порошенко на зустрічі зі звільненими моряками

 

Українські моряки «Бердянська», «Нікополя», «Яни Капу» продемонстрували Україні та всьому світові приклад мужності, витримки та вірності військовій присязі та Батьківщині. Ми і надалі продовжимо боротьбу за деокупацію Азовського моря та встановлення українського суверенітету на всій нашій території. Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час зустрічі у військовому шпиталі зі звільненими з російських в’язниць українськими моряками.

«Ваша витримка, ваша мужність, ваша мудрість, ваша вірність військовій присязі – це побачив весь світ», – сказав Петро Порошенко морякам та привітав їх із поверненням додому.

П’ятий президент України також підкреслив:

«Моя надзвичайно принципова позиція – те, що ми створюємо Збройні сили, те, що ми створюємо Військово-морські сили є запорукою того, що український суверенітет буде і над українською землею, і над українським морем».

«Ми мали і маємо захищати азовське узбережжя Маріуполя, Бердянська. Ми мали і маємо проводити ротацію. Ми мали і маємо забезпечувати військову присутність. Ми мали і маємо підтверджувати український статус Керченської протоки і деокупацію Азовського моря», – заявив Петро Порошенко.

Він також нагадав, що Радою Європейського Союзу і Парламентською асамблеєю Ради Європи, Сполученими Штатами, після захоплення українських моряків у Керченській протоці, був прийнятий спеціальний так званий азовський пакет санкцій.

«І кожного, хто брав участь, давав накази, хто санкціонував, хто вів незаконні слідчі дії, хто приймав судові рішення по вашому арешту – кожен увійшов до санкційного листа. Кожен увійшов у список тих, у кого мають конфіскувати майно, як тільки він з’являється на Заході. Кожен не залишився непокараним за знущання над українськими Збройними Силами», – зазначив п’ятий президент України.

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко, в свою чергу, звернулася до одного з моряків:

«Ваші слова, з Вашого листа я читала на всіх міжнародних майданчиках, де Ви написали, що свобода не обмежується тюремною камерою. Ми мріяли про цю зустріч і дуже щасливі, що ви на волі»,- підкреслила вона.

Ірина Геращенко також додала: «Ваші листи (з в’язниці – ред.) ми отримали десь наприкінці червня – на початку липня, я всім написала відповіді. І я щаслива, що ви їх не отримали».

Звільнений моряк Андрій Оприско зазначив, що перебуваючи у російському полоні, моряки не втрачали впевненості у тому, що їх буде звільнено.

«Як то кажуть: тіло в тюрмі, а дух був вільний. Тому ми знали, що нас дома чекають. Ми знали, що ми праві, що ми правильно вчинили. І всі хлопці як один вирішили продовжувати службу. Ми переможемо», – зазначив Андрій Оприско.

Також звільнений з російського полону моряк Андрій Ейдер планує одружитись найближчим часом і запросив Петра Порошенка на своє весілля.

Джерело

Фото © Михайло Палінчак

 

 

Автори