Бізнес вважає реформи в Україні безсистемними і некомплексними
Виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Анна Дерев’янко зазначила, що екологічні реформи позбавлені системного підходу і проводяться тільки з точки зору екології без урахування економічних і соціальних аспектів. За її словами, “у держполітики немає комплексності. Немає цілісного бачення і чіткості в законодавстві”.
Крім того, за її словами:
“Європейські практики імплементують в українське законодавство на свій розсуд: щось включають частково, щось повністю і навіть більше. При цьому зауваження бізнесу не враховуються. Не хотілося б думати про некомпетентність кадрів, але якість законодавчих ініціатив від цього явно страждає”.
Таку характеристику реформ в Україні можна перенести на усі реформи і на усю державну економічну та соціальну політику в країні. Реформи відбуваються не системно, без урахування інтересів зацікавлених осіб. Під час якихось нововведень не прораховуються наслідки в економічній чи соціальних сферах. А реформи в одній сфері ніяк не перетинаються з реформами і змінами в інших. Наприклад, стратегічні документи уряду, як то стратегія регіонального розвитку або молодіжна стратегія можуть повторювати ті чи інші заходи і не враховувати при цьому стратегії у сфері освіти чи охорони здоров’я.
Уряд, як і уся влада «слуг», не демонструє системність і комплексність у підходах при вирішенні в країні нагальних проблем, що свідчить про некомпетентність стратегів та тих, хто приймає політичне рішення.