Нью-Васюки Зеленського

Перенесення Адміністрації Президента з Банкової

18 квітня 2019 р. на той час кандидат у президенти України Володимир Зеленський заявив, що «дуже хоче», щоб Адміністрацію президента перенесли з Банкової:

«Я сказав своїм хлопцям: «Шукайте якийсь open space», якийсь unit цікавий».

З «open space» скоро тема закрилася. У червні 2019 року В. Зеленський вийшов з ініціативою перенесення Адміністрації Президента з Банкової. За ідеєю архітекторів та самого Володимира Зеленського, будівлю Адміністрації президента мали перетворити на одну з філій Національного художнього музею України:

“Для чого це місце, де ми з тобою знаходимось? Для великого музею”, – сказав президент, звертаючись до Андрія Богдана.

Володимир Зеленський сказав, що значну частину експонатів Художнього музею не показують публіці через брак площ. Саме цю проблему має вирішити додаткова будівля для музею на Банковій. Пізніше він заявляв, що в Адміністрації можна було б розмістити й історичний музей. Потім майбутній Офіс президента вирішили «перенести» в Український дім. Проєкт для підготовки будівлі для Офісу президента представляв не хто інший як одіозний забудовник Андрій Вавриш.

Проєкт мав бути розташований на верхніх поверхах будівлі «Українського дому» і після реконструкції повинен був мати площу у 8 000 квадратних метрів і вмістити 650 працівників.

31 серпня 2019 року, врешті, тодішній керівник Офісу президента заявив на каналі «1+1», що «наразі немає варіанту переїзду з Банкової до Українського дому».

Переселення міністерств

29 березня 2021 року міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов повідомив, що президент Зеленський запропонував протягом найближчих двох років перемістити центральні органи виконавчої влади зі столиці в обласні центри і громади, що у багатьох викликало здивування. Це було однією з виборчих обіцянок Зеленського:

«Для рівного розвитку регіонів ми перестанемо концентрувати центральні органи влади у Києві. Влада повинна бачити проблеми на місцях, а не з вікон своїх київських кабінетів. Це підніме благоустрій у регіонах і дасть шанс працевлаштування на місцях».

Правда, 31 березня той же Немчінов вже сказав, що йдеться не про переселення чиновників ЦОВВ, а про створення там нових ЦОВВ. Пройшло вже півроку, наразі великого переселення міністерств ми так і не побачили.

Будівництво танків

У листопаді 2019 року після відвідин Харківського танкового заводу імені Малишева (ЗіМ), Зеленський був «шокований» інформацією про те, що цей ЗіМ з 2009 року випустив «лише один танк для Збройних сил України». Зрозуміло, що Зеленський мав на увазі, що за 10 років для ЗСУ було побудовано лише один танк «Оплот», він «забув», що за 5 попередніх років на ЗіМ було проведено глибоку модернізацію 85 танків Т-64 або Т-80. За ціну одного Оплоту – 10 модернізованих танків. Але картинка була саме така:

«Я в шоці, що стосується статистики. Нам сказав директор заводу, що з 2009 року один танк побудували ми з вами, один танк для ЗСУ. А статистика така, що в радянські часи було 900 танків на рік», – сказав Зеленський.

Очевидно, малося на увазі, що після відвідин Зеленського на заводі Малишева мали масово розпочати робити танки. Але після відвідин Зеленського нічого особливо не змінилося. Лише через більше як рік у січні 2021 року ЗіМ отримав замовлення на виготовлення… 1 танку «Оплот», та й то винятково для участі у парадах.

Висадка 1 млрд. дерев

7 червня 2021 року президент Володимир Зеленський під час форуму «Україна 30. Екологія» презентував проєкт «Зелена країна», в рамках якого планується протягом десяти років збільшити площу українських лісів на 1 мільйон гектарів. Задля цього за найближчі три роки висадять мільярд дерев. Президент Зеленський оформив цей проект у власний Указ.

«Завод у кожну громаду»

В ефірі загальнонаціонального каналу 22 серпня 2021 року Зеленський вийшов з ініціативою заводу з чисельністю від 500 до 5000 тисяч працівників:

«Інфраструктура дає сотні тисяч – саме так, сотні тисяч – робочих місць. Кожному губернатору, кожному міністру я сьогодні даю завдання: новий завод. Новий завод від 500 до 5000 у своєму регіоні. Якого напрямку? Мені байдуже».

Зеленський виклав у міру свого розуміння власне бачення (для голів ОДА), як це має працювати:

«Подивись, чим займаються у тебе люди. Подивися, скільки людей у тебе живе в ОТГ, скільки заробітчан. Ти повинен розрахувати, скільки людей поїхало (а вони хочуть повернутися), і подивитися, де вони працюють і їхню середню заробітну плату. Подивися, скільки вони платять комуналки. Порахуй, на яку зарплату вони будуть готові повернутися. А потім подивися, що вони там роблять. І от такий завод чи фабрику – будуй».

16 серпня 2021 року Премьєр-міністр Денис Шмигаль зобов’язав міністрів, глав обладміністрацій і Київської міськадміністрації створити нові підприємства або відновити вже існуючі з кількістю працівників від 500 осіб.

Загалом ця “ініціатива” Зеленського дуже подібна до ініціативи Мао Дзедуна “доменна піч в кожну комуну”, так звана “мала металургія” в рамках Великого стрибка. Ця китайська кампанія привела до того, що кустарним способом наплавили дуже багато неякісної сталі.

Джерело

Автор