Найвеличніший лісник сучасності

Ігор Артюшенко

Віднині РНБО займається не протидією військовій агресії Росії та навіть не епідеміями та природними катаклізмами, а садівництвом.

А чому ж не дератизацією великих міст та звалищ? Чому РНБО забуло про боротьбу з засиллям комах на узбережжі Азовського моря? Зрештою, чому РНБО не оголосило програму ремонту ліфтів у під’їздах “Велике ліфтивництво”?

Якщо ж подивитися на проблему серйозно, то необхідно згадати, що за Петра Порошенка діяв мораторій на вирубку лісів в західних регіонах, що був знятий законом від листопада 2019 року вже за влади Зеленського.

В законі слуг було змінено визначення «суцільна рубка». Тепер, щоб вирубування вважалося не суцільним, достатньо розтягнути його в часі на кілька років. Також в законі з’явився дозвіл на суцільні рубки у високогірних лісах, тобто понад 1100 метрів, якщо їх пошкодили. Крім того, дозволили використовувати в горах гусеничні трактори, що шкодять ґрунтам.

Результат наступний: завдяки супутниковому моніторингу стало зрозумілим, що за 2020 рік темпи вирубування лісів на Рівненщині пришвидшилися у 2,5 раза. А на Житомирщині — на 20%. За такої динаміки області можуть залишитися взагалі без лісів вже через 30 та 38 років відповідно. Крім того, темпи незаконної вирубки лісу зросли майже в сім разів з 17.7 до 118 тисяч кубометрів. Збитки державі складають 814 мільйонів гривень.

Припинити вирубку Карпат — одна з багатьох невиконаних обіцянок Зеленського. На початку кар’єри лісника він навіть звільнив лісника. Але проблема не тільки не вирішена, вона стала глобальнішою. Сьогодні РНБО намагається заговорити вирубку посадкою, якої теж нема.