Українсько-американська ракета Antares вивела на орбіту корабель з вантажем для МКС (фото, відео)
Українсько-американська ракета Antares стартувала з кораблем Cygnus для МКС
Запуск ракети Antares та вантажного космічного корабля Cygnus компанії Northrop Grumman відбувся з космодрому Воллопс в американському штаті Вірджинія.
На борту космічного корабля – вантаж вагою 3720 кг. Це матеріали для наукових досліджень, обладнання для МКС та запаси для екіпажу.
Це вже 16-й запуск ракети Antares із цим космічним кораблем.
Очікується, що Cygnus прибуде до Міжнародної космічної станції у четвер, 12 серпня, о 13.10 за київським часом.
Українсько-американська ракета Antares вивела на орбіту корабель з вантажем для МКС
Про це повідомляє Конструкторське бюро «Південне», передає Укрінформ.
“11 серпня о 1 годині 01 хвилині за київським часом (10 серпня о 18:01 за північноамериканським східним часом) із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся другий у 2021 році пуск ракети-носія середнього класу «Антарес». Ракета вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, на борту якого 3724 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції”, – йдеться у повідомленні.
Ракета-носій «Антарес» складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «Чезара», «Рапід» (Чернігів) та iншими на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).
Зазначається, що підготовку «Антарес», її випробування та пуск проведено за участю фахівців ДП «КБ «Південне», ДП «ВО ПМЗ» та НВО «Хартрон-АРКОС».
«Згідно з контрактом у Конструкторському бюро «Південне» в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску, приймання й оброблення телеметричної інформації. Українські фахівці в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності», – наголосили в КБ.
Як зазначається, основне завдання цієї місії – доправлення провізії та речей для екіпажу, матеріалів для наукових досліджень і вивезення з МКС та подальша утилізація у щільних шарах атмосфери відпрацьованого вантажу.
Cygnus також доправить на орбіту 3D-принтер, у якому використовують матеріал, що імітує місячний ґрунт, апарат очищення повітря від діоксиду вуглецю на космічних кораблях, і монтажний кронштейн, який встановлять на несучому каркасі сонячних панелей під час виходу в космос у кінці серпня.
Крім того, Cygnus доставить до МКС розроблений Агентством космічного розвитку прототип корисного навантаження, що працює в інфрачервоному діапазоні (Prototype Infrared Payload (PIRPL), який буде використовувати свою посилену виявляючу здатність для збирання даних, потрібних для розроблення алгоритмів для наступного покоління супутників спостереження.
Усього з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 15 разів, 14 з них – успішно.