У США готують нову політику в сфері експорту озброєнь

Адміністрація президента США Джо Байдена готується оголосити нову політику в сфері експорту озброєнь, акцент в якій буде більшою мірою зміщений в сторону гарантій дотримання прав людини. Про це повідомило в середу агентство Reuters з посиланням на джерела, передає УНН.

Як заявив агентству представник вашингтонської адміністрації високого рангу, нова політика “дозволить вибудувати і підтримувати стратегічне партнерство, яке краще відображає цінності і інтереси Сполучених Штатів”. За його словами, в рамках цієї політики буде приділятися значно більше уваги питанню дотримання прав людини країнами, які будуть закуповувати озброєння. За даними агентства, про нові правила офіційно буде оголошено у вересні.

“У ряді випадків будуть додані додаткові умови для отримання схвалення”, — пояснило джерело в Конгресі США. При цьому, за його словами, нова політика може створити складнощі з точки зору продажу таких озброєнь, як автоматична стрілецька зброя, яке може бути використано поліцією або нерегулярними озброєними формуваннями проти цивільного населення. У той же час ці зміни можуть лише сповільнити продаж більших систем озброєнь, таких як зенітно-ракетні комплекси або системи для військово-морського флоту. Однак такими контрактами, як очікується, в кінцевому рахунку все одно будуть давати зелене світло, відзначило джерело.

Як підкреслює Reuters, нові правила стануть в деякому роді відходом від політики попереднього президента США Дональда Трампа, який при експорті озброєнь віддавав пріоритет економічним інтересам американських виробників зброї.

Джерело

На фото: Пускова установка ЗРК Patriot. © Міністерство оборони США

Автори