В Одесі відбулась урочиста церемонія відкриття міжнародних навчань Sea Breeze-2021 (фото, відео)
В Одесі відбулась урочиста церемонія відкриття українсько-американського навчання «Сі Бриз – 2021». Про це повідомляє Мілітарний.
Темою цьогорічного навчання «Сі Бриз – 2021» є проведення міжнародної морської операції з безпеки в кризовому регіоні для підтримання миру та безпеки.
Цьогорічне навчання є наймасштабнішими про що свідчить рекордна кількість країн-учасниць. Метою тренування є набуття досвіду під час проведення операцій у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій.
Навчання, в якому братимуть участь біля 30 кораблів, катерів та суден, більше 30 літаків та вертольотів, до 5000 особового складу та 50 одиниць озброєння та військової техніки, триватиме з 28 червня по 10 липня в місті Одесі, Очакові, Дністровському лимані, Кінбурнській косі, островах Зміїний і Первомайський, дельті річки Дунай та інших районах України.
Керування застосуванням та забезпечення взаємодії між підрозділами покладено на Морське командування ВМС України, яке було створено у минулому році відповідно плану реформування українського флоту.
Крім США та України в багатонаціональному навчанні беруть участь Австралія, Республіка Албанія, Об’єднані Арабські Емірати, Народна Республіка Бангладеш, Республіка Болгарія, Федеративна Республіка Бразилія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Грецька Республіка, Грузія, Королівство Данія, Естонська Республіка, Арабська Республіка Єгипет, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Канада, Латвійська Республіка, Литовська Республіка, Республіка Молдова, Королівство Норвегія, Ісламська Республіка Пакистан, Республіка Польща, Румунія, Сенегал, Турецька Республіка, Французька Республіка, Королівство Швеція, Японська Держава.
Головними завданнями навчань буде підготовка військовослужбовців, штабів та підрозділів ВМС України до спільних дій з військовими формуваннями збройних сил держав-членів НАТО, отримання досвіду оперативного планування, ведення бойових дій за стандартами та процедурами НАТО, підвищення рівня взаємосумісності та міжвидового співробітництва між збройними формуваннями України та збройними силами держав членів та партнерів Північноатлантичного Альянсу.
Основний акцент буде зроблено на відпрацюванні таких елементів, як протичовнова, протикатерна, протиповітряна оборони, протимінні дії, прибережні, річкові і морські операції з перехоплення і протидії незаконним збройним формуванням.
Буде відпрацьовуватися і протидія інформаційним операціям та кібербезпека, оборона важливих об’єктів інфраструктури із залученням авіаційних і сухопутних підрозділів та сил спеціальних операцій.
Під час берегової компоненти навчань буде відпрацьовано взаємодію багатонаціональної тактичної групи у ході спільної операції в умовному «кризовому регіоні» за участю морських піхотинців та спеціальних підрозділів країн-учасниць.
Sea Breeze — це багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997-го року відповідно до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин» між Міноборони США і Міноборони України від 1993-го року.
Фото © АрміяINFORM і Генштаб ЗСУ