Марина Порошенко в ефірі програми «Люди великого міста» на телеканалі Kyiv.Live 08.01.2021 (відео)

Екс-перша леді України Марина Порошенко дала відверте інтерв’ю Юлії Литвиненко.

”Ми відчували дуже великий політичний тиск на нашу родину, коли висувалися безглузді звинувачення”, – розповіла Порошенко.

А також про рішення піти у велику політику, готовність балотуватися у президенти України, особисте життя, стосунки з чоловіком та сімейне горе, пов’язане з коронавірусом – ексклюзивно в ток-шоу “Люди великого міста”.


Петро Порошенко

Звання «Людина року – 2020» по праву має належати кожному медику, який бореться з епідемією Covid-19. Таку думку висловила Марина в інтерв‘ю для авторської програми Юлії Литвиненко «Люди великого міста» на Телеканал Kyiv Live. І я з нею абсолютно згоден.

Незважаючи на всі виклики, на всі ризики, з якими стикаються медики, які самі теж стають жертвами цієї хвороби, вони все одно виконують свій професійний обов’язок, клятву Гіппократа.

З перших днів епідемії Марина на зв’язку з колегами-медиками. І особливо зараз як голова профільної комісії Київради. І вона добре знає ситуацію зсередини. На жаль, ми бачимо, наскільки нефахово влада підійшла до подолання пандемії. Чому зараз влада говорить, що зменшилася кількість хворих? Можливо, просто зменшилося їх тестування, і за рахунок цього вони можуть показати зменшення статистики на захворювання?

Таке маніпулювання статистикою є дуже хибним, тому що потік хворих до лікарень не зменшується. І це найголовніший показник того, що хворіти не перестали. У цій ситуації, в якій зараз перебуває Україна, є дуже великий ризик втратити контроль над розповсюдженням коронавірусу.

Марина Порошенко закликала владу повернути належне фінансування культурних проектів

Суттєве недофінансування культурних проектів не дозволяє Україні рухатися вперед. У цьому переконана голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Київради, депутат «Європейської Солідарності» Марина Порошенко.

В авторській програмі Юлії Литвиненко «Люди великого міста» на телеканалі Kyiv.Live. Порошенко розповіла, що за період її керівництва Українським культурним фондом українськими митцям вдалося реалізувати близько 700 проектів. Наразі фінансування сфери культури суттєво скорочене – зауважує Марина Порошенко.

«Безумовно, проект Українського культурного фонду – це моя особиста гордість. Три роки тому він був створений за найкращими європейськими зразками. І працює за сучасними принципами прозорості, незаангажованості, підтримки культури і мистецтва в Україні. Він дійсно надихнув нашу творчу спільноту на те, що вона можливо вперше відчула, що Україні потрібен культурний мистецький продукт, що держава дійсно дбає про нашу творчу еліту», – згадує Марина Порошенко.

Вона також зазначила, що за її керівництва Фондом були профінансовані понад 700 проектів. «Українці змогли побачити, що з’явилося культурне життя в Україні. По всіх регіонах – ці проекти відбувалися в різних містах України», – нагадала Порошенко.

«Станом на кінець бюджетного 2020 року, на жаль, реалізується два бюджетних проекти. Це безпосередньо основна програма з підтримки культурних і мистецьких проектів, яка на сьогоднішній день недофінансована майже на 40%. Друга програма – це інституційна підтримка в культурній галузі. І вона недофінансована на 60%», – зауважує Марина Порошенко.

«Я дуже сподіваюся, що такий підхід щодо підтримки культури, культурної спадщини буде переглянутий. Кожна країна повинна підтримувати свою культуру. Це те, що нас ідентифікує. Це те, що дає нам підстави пишатися нашою країною, нашими культурними, творчими надбаннями. Без цього нам не можна рухатися вперед, формувати національну гордість за нашу державу», – переконана Марина Порошенко.

Вона також нагадала, що масштабні культурні ідеї реалізовані завдяки меценатству Фонду Порошенка і компанії Рошен. «Ми і раніше реалізовували власноруч багато проектів по всій країні. Тобто вони мали всеукраїнський масштаб. Я думаю, що всі українці знають ці проекти. Це і світло-музичний фонтан Рошен, і Черкаський зоопарк, і Театр на Подолі. Цієї осені ми вже презентували новий проект – це нова концертна зала, концерт-хол Рошен, який буде будуватися за всіма сучасними вимогами – і світовими, і європейськими», – розповідає Марина Порошенко.

«Ми разом з корпорацією Рошен ставимо перед собою амбітні плани побудувати його за п’ять років. У 2025 році його відкрити. Наші музиканти, якими ми так пишаємося, дуже фахові, талановиті, але вони не мають майданчиків, де реалізовувати свій талант всередині країни. Коли з’явиться такий майданчик у нас у Києві, ми зможемо запрошувати і своїх музикантів, і світових зірок класичної музики. Щоб вони приїжджали і змогли показати на сучасному обладнанні, в сучасних залах своє мистецтво», – пояснює Марина Порошенко.

Джерело

Усі відео