Маркер нового совка у владі

Ігор Артюшенко

Найбільша проблема Зеленського — гострий кадровий голод. Жодна адекватна людина не захоче бруднити себе співпрацею з некомпетентними, проросійськими, а іноді просто неадекватними політиками. Я знаю багатьох людей, які самі звільнилися з державної служби після приходу Зеленського. І повірте, вони були найкращими, вони не чіплялися за посади.

Лава запасних КВН-щиків вичерпалася ще рік тому. За ними прийшли гвалтівники, особи з кримінальним минулим та люди Медведчука.

Хто далі?

Правильно! Комуністи, які давно були на пенсії. Кравчук, Фокін, призначений тиждень тому головою Одеської ОДА Гриневецький. Саме тому і прибирають вікові обмеження.

І не треба мені зараз розповідати про боротьбу з ейджизмом та європейський досвід, бо подібні вікові обмеження є в багатьох цивілізованих країнах: у Бельгії, Швейцарії, Італії.


Тарас Чорновіл

Ха! “Нові обличчя, молоді-креативні, геть старих політиків…” Вичерпалося!

Зараз навіть не про суть законодавчої ініціативи, а про послідовність. Сьогодні в Раді проголосували в першому читанні та скоротили термін підготовки до другого законопроекту №4096 «Про внесення змін до Закону України “Про державну службу” щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі». Автори: 5 слуг на чолі з Третьяковою (тією, що низької якості) та одна Альона Шкрум із “Батьківщини”. Абсолютну більшість голосів дали саме слуги. Інші фракції переважно мали вільне голосування й додали небагато голосів. Законом знято норму закону, за якою підставою для звільнення держслужбовця є досягнення ним 65-річного віку. Тепер передбачено, що після цього віку службовець може залишатися на державній службі й далі до 70 років. Але щороку має перепризначатися (без конкурсу) уповноваженим органом чи посадовою особою. От, до речі, де буде розгул для корупції!

Щодо суті закону я не готовий виносити якісь остаточні судження – є аргументи й за, й проти. Ідеться ж не про політичні фігури, як то депутати, а саме про чиновників. Однозначний негатив – тільки те, що після 65 років доля службовця переходить до особистої волі начальника без якихось універсальних правил. Тут буде широке поле для зловживань, особистих порахунків та корупції.

Але я про сам принцип.

Пригадуєте, як кричали про очищення й омолодження, про нові обличчя? А тепер в основному активі старі діячі компартії СРСР на зразок Кравчука, Фокіна, Гриневецького… Одна річ, Зеленський разом із своїми слугами розписалися в повній неспроможності. Але початок виправлення помилок починається з їх визнання. Тут же цього не відбувається. Ні слова вибачень за бездарну й шкідницьку кадрову політику, а лише примітивні шарпання з однієї крайності в іншу… Тепер Зеленського потягнуло в ту епоху, до якої вся його сімейка почуває тупу й примітивну ностальгію.

А оскільки ми живемо в період банального волюнтаризму й кампанійщини, то почнуть закриватися й ті нечисленні соціальні ліфти, які, попри весь маразм чинної влади, все ж давали змогу креативним спеціалістам середнього віку підніматися нагору. Тепер запит тільки на старих совкових кадрів із стійким запахом нафталіну. І сам зміст законопроекту до цього має лише опосередкований стосунок. Він просто став маркером нового совка у владі.

Автори