Влада втратила контроль

Яна Зінкевич

Демарші Луцької та Тернопільскої міських рад, а також шокуюча щоденна статистика захворювань на COVID-19 – це свідчення того, що влада втратила контроль. Спочатку за епідеміологічною ситуацією, а тепер і політичною.

Вже давно стало зрозуміло, що так званий карантин був лише формальністю і нічого спільного зі справжньою боротьбою з небезпекою не має. Але навіть така формальність обурює звичайних людей, які борються за своє виживання – і економічне, і фізичне.

Безвідповідальність влади, відсутність термінових кроків із боротьби з пандемією наражають країну на ризик повторення жорсткого карантину зі ще більш драматичними наслідками для економіки та великим негативним впливом на фінансове становище людей. Тож діяти слід негайно!«Європейська Солідарність» вже озвучила свою вимогу до влади терміново зібрати засідання Верховної Ради України, але жодної реакції так і не почула.

Нагадаю, наші кроки досить конкретні та реальні для впровадження.

Депутати зобов’язані ухвалити закони для допомоги лікарям, насамперед про страхування на випадок захворювання на коронавірусну хворобу. Від початку епідемії на коронавірус вже захворіли 8654 медпрацівника. З областей надходить тривожна інформація про те, що лікарям не виплачують обіцяні надбавки або затримують їх, а медичні заклади й досі повністю не забезпечені всім необхідним для боротьби з COVID-19.

Кабінет Міністрів та Офіс Президента повинні прозвітувати про використання коштів, виділених у спеціальний коронавірусний фонд. Адже залишок всього 3 млрд нерозподілених коштів з понад 60 млрд, що були виділені на боротьбу з коронавірусом, і використання цих коштів на інші цілі, а найбільше на будівництво доріг, – це нонсенс.

Без конкретних і прозорих дій центру, регіони й далі безконтрольно віддалятимуться від чіткої владної вертикалі, не розуміючи кроків влади.


Андрій Смолій
Андрій Смолій

Коли у п’ятницю уряд заніс Тернопіль та Луцьк до «червоної» зони карантину, відверто був шок. Одні з найменших обласних центрів, де немає величезних скупчень людей, де невелика густота населення, де по суті не катастрофічні показники, відносити до зони найсуворішого карантину, зупиняючи буквально все – магазини, ресторани, ТРЦ, транспорт, а відповідно і заробіток людей.

Чому тоді до «червоної» зони не відносять інші міста, де також є високими показники захворюваності, може, навіть вищими? Чому одні регіони в «зеленій зоні», а інші на жорсткому карантині?

Та причина одна. І вона знову криється в політиці та банальному закручуванні гайок там, де рейтинг у «слуг народу» і Зеленського котиться в прірву. Тому одним вбивчий карантин, а іншим вседозволеність. Хіба це про справедливість та боротьбу з коронавірусом? Ні, це про політичні ігрища теперішньої влади, яка замість зшивати країну банально її розділяє.

Краще розкажіть про розпилений «фонд боротьби з коронавірусом», де половина коштів вже без тендерів пішла на «інші потреби». Краще розкажіть про контроль та відзвітуйтеся, наскільки забезпечені лікарні.

Але ні. Вони йдуть іншим шляхом. І я розумію громаду Тернополя та Луцька. Вони не хочуть бути заручниками політичних дилетантів, що втрачають рейтинги, легітимність та звичайну людяність.

 

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії