Штаби – це теж частина армії

Evgeniya Podobna
Evgeniya Podobna

Нагадаю, що війна йде 7 рік.

Лейтенант В., який штурмував сепарські позиції та в тілі якого було зо два десятки осколків, зараз начальник штабу.
Чудовий сержант М. отримав важкі поранення і хоча й хотів повернутись на передок, але через стан здоров’я може продовжити службу лише в штабі. Зараз він штаб-сержант, який робить достобіса роботи.
Старший лейтенант К. в 14-му починав солдатом, отримав кульове поранення і важку контузію з наслідками, потім дослужився до командира роти і кілька місяців тому перейшов у штаб.
Можу перераховувати пару годин своїх знайомих і друзів, які пережили страшні речі, штурми, бої, обстріли, поранення та контузії, а зараз вони – «штабні».

Хтось, звісно, лишається всі ці роки в окопах. Це їх вибір. Частина солдатів йде вчитись і росте до командирів. Молоді офіцери проходять через окопи і йдуть в штаби – керувати батальйонами. Вчорашні комбати і начальники штабів стають комбригами. І функція командирів вищої ланки – не стріляти особисто, а керувати, якщо цього ще хтось досі не зрозумів.
Хтось робить військову кар’єру, хтось фізично і морально втомлюється від передка, але не хоче лишати армію. Хтось просто за станом здоров’я не може лишатись на нулі. В когось народжуються діти, і вони йдуть служити в військкомати, аби бути поруч з родинами. І стають «тиловими».
Можу нарахувати десяток серйозно поранених і вбитих хлопців серед тих, хто розвозив воду на передову, а не стояв з автоматом в окопі. Бо водовозку заптурити значно легше, аніж джип чи уазік. Але це ж типу теж «тилові».
І, так, наприклад, в 128 бригаді єдина бойова втрата за попередню ротацію – це комбриг. Який підірвався на передовій.

Штаб – це теж частина армії. І щоб в солдата були БК, їжа, справна техніка і форма, мають працювати, як ви, жіночки, які приберегли власних синів і чоловіків від армії (навіть від служби тилу ж), виражаєтесь, «тилові» і «штабні».

Тож, любий нарід-богоносець, який де треба і не треба розливається сентенціями про «штабних щурів» і «тилових крис», і витікаючими з них «ті, хто сидить у штабах пороху не нюхали», «всі дармоїди і зрадники в штабах», ну і прочій праведно-гнівний брєд, не забувайте, взявшись за клавіатуру, згадувати бодай про тих, кого я перерахувала. Або, якщо пишете, перераховуйте – ви конкретно кого маєте на увазі. А не охрещувати оптом всіх щурами, зрадниками і дармоїдами, хто посмів переміститись з окопу в штаб. Хоча як не розуміти левел спокуси – постики ж про щурів так рясно лайкають…

Поділитися:
Share
Усі відео