Местные выборы. Начало конца

Helgi Sharp

Сразу несколько источников сообщают, что 18 июля в ОПУ была представлена закрытая социология, которую президентский офис заказывал под местные выборы.

Согласно приведенным цифрам, потенциальные кандидаты от СН побеждают только в 4 областных центрах из 24. Выборы по партийным спискам выглядят ещё хуже: СН смогут взять монобольшинство не более, чем в 3 гор- облсоветах.

В связи с этим принято решение принуждать проходных мэров, которых ОПУ хоть чем-то держит за яйца на коротком поводке, вступать в коалиции со ставленниками моновласти для создания зыбкого, но большинства. Мэрский кейс при этом считается проигранным полностью. Ситуация настолько неприглядная, что Ермак с Тимошенко убедили Зеленского совершить в сентябре турне по наиболее провальным областям с целью подзаконной агитации за “своих” кандидатов. Иначе все увидят, что король не просто голый, но ещё и импотент.

В Киеве ставка будет делаться не на подставную сосну Верещук (она предназначена только для использования на ТВ), а на Пальчевского – он единственный имеет призрачные шансы на победу. И то если Кличко за это время где-то сильно зашкварится. Прекрасно понимая при этом, что в Киевсовете изменить расклад им не удастся, и большинство будет принадлежать ЕС и Удару.

Кстати, где Володя? Уже на Бирючьем или просто четвёртый день прячется от благодарных украинцев в Конче-Заспе? Той резиденции, которую клятвенно обещал отдать детям. Как всегда, держа два скрещённых пальца за спиной.

Доброе утро, думающие и неравнодушные!


Михайло Забродський

Спекотне і час від часу дощове літо цього року, незважаючи на сезон відпусток і такі драматургічні карантинні обмеження, зовсім не приносить такого очікуваного релаксу і безтурботності. На фоні титанічних зусиль провладної монобільшості по прийняттю змін до виборчого законодавства і адміністративного поділу, партійних праймеріз, інтригуючих чуток, “зашкварів” і перших ознак війни компроматів в країні набирає обертів передвиборча компанія до місцевих органів вклади.

З чим ми входимо до цієї електоральної гонки?

На першому місці, беззаперечно, амбіції. Вони різні за масштабом і змістом. Вони максимальні та критично важливі для правлячої партії. Вони традиційні та незмінні для борців за землю і ПриватБанк. Вони завищені та зухвалі для проросійських політичних сил. Вони примарні та безпідставні для парламентських перевертнів і підконтрольних парламентських груп.

На другому, як добре відомо, – можливості… Теоретично потужний, але не настільки сильний, виходячи із рівня професіоналізму, адмінресурс навряд чи спроможний стати вирішальним фактором. Рівень впливовості та рейтинги регіональних очільників і голів крупних міст, на відміну від діючої центральної влади, високі і незмінні. Фінансові ресурси, які мають бути вкладені в агітаційний процес, залишаються значними і продовжують бути ключовим показником передвиборчої активності, але далеко не гарантією успіху.

Лише трете, як не дивно, місце займають пропозиції. В існуючому вирі інформації та політичних уподобань вкрай важко запропонувати фактичним і потенційним прихильникам дійсно нову, дієву, а головне – зрозумілу і прийнятну ідеологічну платформу. Війна просто не захотіла закінчуватися по примітивному рецепту “припинити стріляти”. Економіка і бюджетна ситуація стрімко почали валитися до прірви ще до визнання і введення безглуздих і, в значній мірі, таких вибіркових обмежень, пов’язаних із COVID-19. Беззмістовні політичні заклики-мантри на кшталт “кінця епохи бідності” після року всеукраїнського реаліті-шоу з відомим артистом в головній ролі вже не викликають нічого крім нервової посмішки.

В цій надскладній політичній ситуації, вочевидь, ключову роль буде відігравати тверда і непохитна ідейність. Вона має полягати у визначеності та незмінності бачення саме європейської перспективи розвитку нашої Батьківщини. Беззаперечною буде залишатися готовність до опору у протистоянні з агресором в усьому спектрі загроз нав’язаної нам гібридної війни. Послідовна позиція із підтримання національної духовності, боротьба за нашу мову і нашу віру є неминаючими.

Попереду складний і одночасно перспективний період внутрішньополітичного життя. Залишаємося разом, діємо злагоджено, працюємо на результат!..

Усі відео