Вони просто допомагають людям

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Розповім я вам цікаву історію. Одна відома, багата і вельми впливова особа вирішила поставити в клініки апарати ШВЛ, аби допомогти лікарям боротися з пандемією COVID-19. І поставила. За що здобула «атвєтку» від центральної преси, яка звинуватила багату й впливову особу, що вона поставила всього лише пару апаратів задля гучного піару.

Багата і впливова особа на це надала список лікарень, в які вона поставила апарати. Вийшло багато – і лікарень, і апаратів. На це центральна преса заголосила, що «клятий барига» наживається на нещасних медиках під час епідемії – ніби апарати він не подарував, а продав лікарням. На що багата і впливова особа надала докази, що нічого подібного – апарати були надані цілковито безкоштовно.

Тоді центральна преса погнала ще одну чорнуху про те, що апарати щось там недокачують і, взагалі, непотріб. На що знову таки відповіли вже медики, які підтвердили, що апарати як раз ті, що їм треба, а якщо в когось щось не працює, можна для початку прочитати інструкцію, а не зразу бігти в ЗМІ.

Звісно, все відбувалося набагато складніше і з купою нюансів, але в загальних рисах картина от така. Звали цю багату і впливову особу… ні, не Петро Порошенко. Її звали Ілон Маск. Той самий – засновник компанії «Тесла». Саме він потрапив під таку от роздачу, що чітко вкладається в стару українську приказку: «За моє жито мене ж і побито».

У Порошенка ситуація схожа. Його фонд привозить десятки тисяч захисних костюмів, аби допомогти лікарям… А ще маски, окуляри, рентген-апарати, апарати ШВЛ… Порошенко робить все те, що взагалі-то мусила робити держава. Отой прем’єр, за якого президенту було не соромно. Отой міністр МОЗ, яка «може піти на карантин, аби заспокоїти людей», замість бити на сполох про пандемію і вибивати закупівлю тест-систем. Або подати у відставку, якщо в уряді типи, які не розуміють небезпеки пандемії.

Ще на офісі політсили Петра Порошенка збираються волонтери, аби пакувати харчові набори для пенсіонерів та осіб матеріально незабезпечених. Ще тисячі волонтерів розвозять і розподіляють ті харчові набори по ВСІЙ Україні.

Яка реакція суспільства? Гидотна невдячність. Мережі та ЗМІ киплять гидким: «Та то все піар!», «Та не тільки він допомагає?!», «А чому він не зробив, аби в країні було все ідеально?» Хороші питання. А чого зелена команда за рік не поліпшила стан у медицині? А чому кожен з тих критиків досі не зробив з себе Сергія Григоровича (розробника гри «Козаки») або Романа Коваленка (одного з творців БПЛА «Лелека»)?

Мені ще подобаються просторікування: «Він накрав мільйони – тепер копійки жертвує». Супер! Вже рік бодай якісь докази цього «накрав» шукає другий за переліком зелений генпрокурор – і не знайшли нічого! От взагалі НІЧОГО. Вже другого зеленого генпрокурора одіозний Андрій Портнов оголошує таємним прибічником Порошенка, бо інакше доведеться визнати, що сам він – брехун і казкар. Але хіба для таких пліткарів то довід? Багата і впливова особа для них позитивною бути не може – більшовизм у їхніх мізках жорстко тримає оборону. Якщо факти ламають їм картину світу, тим гірше для фактів.

Але як бачимо, не тільки в Україні такі проблеми. І не тільки у Петра Порошенка. Можна довго просторікувати про несправедливість світу, про довічну заздрість до багатих і успішних з боку тих, хто все життя чекає «щучого веління». Що такі очікування – шлях в нікуди.

Говорити можна, а толку? Людям допомога потрібна тут і зараз. І люди дії, такі як Ілон Маск та Петро Порошенко, її надають – хто на скільки здатен.

Бо озиратися на роти з яких смердить непродуктивно.

Автори