Петро Порошенко: Нічого у порядку денному Ради окрім трьох питань: оборона, лікарі, підтримка людей і економіки

 

Петро Порошенко: Вимагаємо від влади негайно забезпечити лікарів засобами захисту, застрахувати від коронавірусу і виплатити їм заборговані гроші, які досі не надійшли у регіони

«Європейська Солідарність» вимагає від влади забезпечити захист медичних працівників, які через бездіяльність уряду Зеленського залишилися без грошей та належного медичного забезпечення. І саме це питання має бути пріоритетним для Верховної Ради. Про це перед позачерговим засіданням парламенту заявив лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко. Він наголосив, що у Зеленського ігнорують законодавчі ініціативи щодо страхування лікарів та посилення їхнього соціального захисту.

«Ключова проблема – це захист медичних працівників. Фракція «Європейської Солідарності» наполягала на тому, щоб було сформовано декілька державних програм. Перша програма – це різке підвищення заробітної плати медпрацівникам – лікарям, медсестрам, особливо тим, хто зараз працює з інфікованими коронавірусом. На жаль, незважаючи на те, що нібито і бюджет прийнятий, гроші до лікарів не дійшли. Кожен день – це ризик хвороби лікарів, це пацієнти, які не мають на сьогодні належної медичної допомоги, і безумовно тільки це виправдовує скликання позачергової сесії парламенту», – переконаний Порошенко.

«Друга позиція по лікарям – це виконання ультиматуму, якщо хочете, «Європейської Солідарності» щодо негайного страхування лікарів, так як ми в 2014 році зробили це стосовно воїнів, які боронять нашу державу на Сході. 100 мінімумів родині у випадку, на жаль, загибелі. І 30, 40, 50 мінімумів виплати у випадку хвороби. Лікарі і медпрацівники мають відчувати, що держава про них піклується», – нагадав п’ятий Президент.

«І третя позиція – це засоби захисту, медикаменти, обладнання. На жаль, це не рухається в тому темпі, який ми вимагаємо. І на сьогодні ми готові бути партнерами – і щодо наших ініціатив, і щодо законодавчого забезпечення, і щодо бюджетного забезпечення. Бо без цього наслідки будуть жахливими», – застеріг Порошенко.

Джерело

 

Петро Порошенко: Треба негайно ухвалити банківський закон, бо ситуація в економіці критична

Верховна Рада має негайно проголосувати у другому читанні та в цілому банківський закон, необхідний для отримання програми фінансування від МВФ, бо ситуація в економіці загрозлива. Про це заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він нагадав, що остаточне ухвалення цього критично важливого закону блокується провладною монобільшістю.

«Ми вимагали і вимагаємо негайно поставити банківський закон в порядок денний сесії. Сьогодні у Верховній Раді цього закону немає. Сьогодні – бо всі, хто давали поправки для того, щоб уповільнити прийняття закону, вони відносяться до фракції «Слуга народу», і владі треба визначитись – вона з Україною чи вона з Коломойським», – наголосив Порошенко.

«Сьогодні ж проголосувати закон, сьогодні отримати транш МВФ. Наші спільні зусилля призвели до того, що Європейська Комісія і Європейський Парламент прийняли рішення про збільшення макрофінансової допомоги до 1,2 млрд євро. 600 мільйонів, які мають надійти без будь-яких попередніх умов, включити до складу державного бюджету і вже з завтрашнього дня починати працювати», – закликає п’ятий Президент.

«Чого ми тягнемо? Ми будемо вимагати, щоб жодних інших питань у порядку денному не було, крім трьох питань – оборона, лікарі і соціальна підтримка людей і підтримка економіки», – зазначив лідер «Європейської Солідарності».

Джерело

Автори