Петро Порошенко в Раді: Робіть щось, щоб ваша річниця не виглядала як роковини (відео)

 

Секвестр бюджету – це феєричний результат урядування нових, але некомпетентних облич. Отримавши від попередньої команди економіку з майже 5%-им зростанням, за лічені місяці нинішня влада спустила цю спадщину за вітром. Про це з трибуни Верховної Ради заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Китайці ще не здогадувалися про існування коронавірусу, а в Україні вже обвалилася промисловість, покотився ВВП. Бюджет недоотримав десятки мільярдів гривень. І гігантську діру латають не за рахунок силовиків, яким навіть додають грошей. А руйнують «Нову українську школу», систему профтехосвіти, душать культуру, вилучають фінансову підтримку в громад, позбавляючи їх ресурсу для боротьби з пандемією, скасовують децентралізацію, як одну з найуспішніших реформ нашої команди», – наголосив Порошенко.

Він зазначив, що «Європейській Солідарності» вдалося частково переконати уряд про відновлення коштів для місцевого самоврядування та гуманітарної сфери. Однак стратегії виходу з кризи у Зеленського як не було, так і немає, – наголосив Порошенко.

«Кошти на підтримку пенсіонерів і безробітних підуть не в ручне управління Кабміну, а напряму до відповідних фондів. Але в документі як не було, так і немає стратегії захисту людей, економіки і країни. Як від вірусу, так і від економічної кризи. У більшості закінчуються гроші, заощадити нема на чому, а роботи немає», – застерігає п’ятий Президент.

«Ми пропонуємо запровадити в чотирьохмісячний термін бюджетну програму надання малозабезпеченим родинам підтримку на харчування – так звані фудстемпи. Слід відтермінувати виплати кредитів і податків для тих, хто зберіг робочі місця і продовжує виплачувати заробітну платню», – переконаний Порошенко.

«Волонтери і меценати взялися забезпечувати медиків захисними костюмами, масками. Але вимагаємо і від держави нарешті застрахувати медперсонал. Як ми це зробили по відношенню до військових в 2014-му році. І аптеки хоча б масками забезпечте, які ви вивезли за кордон ще на початку коронавірусу», – закликав Петро Порошенко.

«Вже цього тижня влада має обирати між Україною і Коломойським. Провести ще одне засідання, яке мало передувати розгляду бюджету. Врятувати країну від дефолту», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

«Не можете самі – не гребуйте інтелектуальною допомогою від опозиції. Робіть щось, щоб 21 травня ваша річниця не виглядала як роковини», – закликав Порошенко.

Джерело