Вечірній брифінг пресцентру Об’єднаних сил 03.04.2020 (звіти ОБСЄ, мапа)
Упродовж 03 квітня 2020 р. збройні формування Російської Федерації сім разів порушили режим припинення вогню, з них чотири рази – із використанням заборонених Мінськими домовленостями озброєнь. Для обстрілів позицій Об’єднаних сил окупанти застосовували міномети калібрів 120 мм і 82 мм, гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю. Наші підрозділи, враховуючи небезпеку від ворожих обстрілів для життя та здоров’я військовослужбовців і мирних мешканців, відповіли прицільним вогнем по окупаційним військам та зберегли контроль над ситуацією.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник зранку випустив 43 міни 82-го калібру по захисниках Павлополя, а після обіду застосував проти оборонців цього населеного пункту гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.
Поблизу Красногорівки окупанти обстріляли наші позиції зі станкового протитанкового гранатомета та великокаліберного кулемета, а районі Опитного – з великокаліберного кулемета та стрілецької зброї.
Діючи рішуче та фахово, військовослужбовці зі складу Об’єднаних сил припинили ворожі провокації та не допустили втрат серед особового складу.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” збройні формування Російської Федерації тричі «відзначилися» мінометними обстрілами по позиціях Об’єднаних сил. Поблизу Новотошківського ворог з напрямку смт Донецький випустив по нашим опорним пунктам 26 мін 120-го калібру, біля Новозванівки – 10 мін 82-го калібру. Для обстрілу в районі Оріхове окупанти застосували міномети калібрів 120 мм – 6 мін, 82 мм – 5 мін та станкові протитанкові гранатомети – 5 пострілів.
Злочинні дії російських найманців не залишилися безкарними — військовослужбовці Збройних Сил України надали адекватну відповідь з наявних вогневих засобів. Втрати противника уточнюються.
Сьогодні, 03 квітня, втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає.
Випадків захворювання на коронавірусну інфекцію серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано.
Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.
СИТУАЦІЯ НА ДІЛЯНКАХ РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ТА ЗАСОБІВ 03 КВІТНЯ 2020 РОКУ
На ділянці розведення №1 ситуація залишається стабільною. Режим ТИША дотримується. Представники ДСНС України щоденно, з обох боків дороги, проводять обстеження місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів. Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста, у разі потреби, надають людям медичну допомогу.
На ділянці розведення №2 та №3 обстановка стабільна. Тривають заходи щодо дотримання режиму ТИША.
ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ
02 квітня збройні формування Російської Федерації 11 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Факти ворожого вогню було зафіксовано неподалік населених пунктів Авдіївка, Павлопіль, Піски, Широкине, Богданівка і Старогнатівка.
За минулу добу представниками Національної поліції України та військовослужбовцями Національної гвардії України зі складу Об’єднаних сил розкрито серед цивільного населення 1 умисне вбивство, 2 шахрайства, 10 крадіжок та 14 фактів незаконного зберігання наркотичних речовин. Також виявлено 61 адміністративне правопорушення.
Через контрольні пункти в’їзду-виїзду на контрольовану Об’єднаними силами територію та у зворотному напрямку лінію зіткнення громадяни не перетинали.
Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.
Слава Україні!
Щоденний звіт №78/2020, опублікований Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 2 квітня 2020 року
На основі інформації, що надійшла від моніторингових команд станом на 19:30 1 квітня 2020 року (східноєвропейським літнім часом)
Ця публікація надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією є текст англійською мовою
Короткий виклад
- Місія констатувала аналогічний рівень порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та збільшення кількості таких порушень у Луганській області, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом.
- У напрямку безпілотного літального апарата СММ малого радіуса дії, за оцінкою, стріляли зі стрілецької зброї, коли той пролітав над районами поблизу Сентянівки в Луганській області.
- Члени збройних формувань і далі забороняли патрулям Місії доступ до підконтрольних і непідконтрольних урядові районів Луганської області на блокпості на південь від мосту поблизу Станиці Луганської.
- СММ продовжувала здійснювати моніторинг на ділянках розведення сил і засобів у районах Станиці Луганської, Золотого та Петрівського.
- Спостерігачі вперше бачили протитанкові міни біля Троїцького Луганської області.
- Місія знову констатувала, що два контрольні пункти в’їзду-виїзду Збройних сил України в Донецькій і Луганській областях і блокпост збройних формувань у Луганській області залишалися зачиненими на тлі спалаху COVID-19. Спостерігачі також бачили, що двом групам людей дозволили пройти через міст поблизу Станиці Луганської в обох напрямках.
- СММ здійснювала моніторинг дотримання локального режиму припинення вогню для уможливлення робіт із розмінування на кладовищах у підконтрольних урядові районах Луганської області, а також ремонту та облаштування життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури з обох боків лінії зіткнення.
Мапа згаданих у звіті населених пунктів
Оперативний звіт CММ ОБСЄ №8/2020 «Члени збройних формувань і далі забороняли патрулям СММ доступ на трьох блокпостах у Донецькій області та на одному блокпості в Луганській області»
Ця публікація надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією є текст англійською мовою
2 квітня члени збройних формувань знову не пропустили патрулі Місії до непідконтрольних урядові районів у Донецькій області (тричі) та до підконтрольних урядові районів у Луганській області (один раз). В усіх випадках перетин здійснювався офіційними дорожніми коридорами.
Близько 10:25 на блокпості збройних формувань на південь від мосту поблизу Станиці Луганської (15 км на північний схід від Луганська) член збройних формувань не дозволив пішому патрулю СММ у складі 2 співробітників, які прямували з непідконтрольних урядові районів, пройти до підконтрольних урядові районів, заявивши, що «змін у розпорядженнях не було і що пункт пропуску закритий для усіх, включно з СММ».
Приблизно о 10:11 на блокпості поблизу н. п. Верхньошироківське (кол. Октябр; непідконтрольний урядові, 85 км на південь від Донецька) 2 члени збройних формувань (один із яких був вочевидь озброєний) заборонили патрулю Місії у складі 6 співробітників на 2 автомобілях, які прямували з підконтрольних урядові районів, проїзд до непідконтрольних урядові районів, пояснивши це «наказами від вищого командування».
Близько 10:54 на блокпості біля н. п. Оленівка (непідконтрольний урядові, 23 км на південний захід від Донецька) 6 членів збройних формувань (п’ятеро з яких були вочевидь озброєні) заборонили патрулю СММ у складі 6 співробітників на 2 автомобілях, які прямували з підконтрольних урядові районів, проїзд до непідконтрольних урядові районів, мотивуючи це «наказами від вищого командування».
Приблизно об 11:06 на блокпості поблизу н. п. Горлівка (непідконтрольний урядові, 38 км на північний схід від Донецька) 3 озброєні члени збройних формувань заборонили патрулю СММ у складі 4 співробітників на 2 автомобілях, які прямували з підконтрольних урядові районів, проїзд до непідконтрольних урядові районів, пояснивши це «наказами від командирів».
Ці регулярні заборони доступу Місії на блокпостах збройних формувань під час спроб СММ пройти/проїхати до непідконтрольних урядові районів розпочалися 21 березня в Донецькій області та 23 березня в Луганській області (див. оперативні звіти СММ №№ 2/2020, 3/2020, 4/2020, 5/2020, 6/2020 та 7/2020). Такі обмеження свободи пересування СММ через лінію зіткнення перешкоджають виконанню її мандата по всій країні.
***
Що стосується коронавірусної інфекції COVID-19, СММ запровадила у своїх операційних процедурах низку жорстких запобіжних заходів, зокрема суворе дотримання правил соціального дистанціювання під час спілкування як із колегами, так і зовнішніми співрозмовниками, щоденне вимірювання температури тіла, використання індивідуальних засобів захисту та зменшення кількості співробітників в автомобілях.