Брифінг Петра Порошенка після зустрічі керівництва парламенту з лідерами фракцій та груп (відео)

 

Порошенко: Парламент має ухвалити додаткові заходи захисту та підтримки для лікарів і малозабезпечених українців, а також негайно рятувати економіку

Ситуація зі стрімким поширенням коронавірусу та економічної кризою, яка розпочалася ще до епідемії через тотальну некомпетентність влади, зараз вимагає рішучих і системних кроків. Фракція «Європейська Солідарність» готова взяти участь у позачерговому засіданні парламенту і ухвалити рушення, які будуть спрямовані на захист лікарів, малозабезпечених українців, та протидію кризовим явищам в економіці держави. Про це після погоджувальної ради заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Зараз ми потребуємо рішучих і системних кроків, які ми маємо зробити вже зараз. Перша позиція – це захистити людей від викликів, які несе і коронавірус, і бідність. І ми розробили законопроект, я підписав його як співавтор, де передбачається і захист суб’єктів господарювання, і активна позиція із захисту малозабезпечених, і активна позиція із протидії наслідкам в економіці. Я сподіваюся, що завтра під час позачергового засідання цей законопроект буде прийнято», – зазначив Порошенко.

«Ми уважно розглянули законопроекти, які передбачають додаткові повноваження щодо медиків. Ми передбачаємо серйозні кроки, які були зроблені за нашою вимогою щодо захисту лікарів і захисту фізичного, щоб були забезпечені костюмами масками, і захисту фінансового. Тому що це є не менш важлива функція, ніж та, яку виконують наші воїни на фронті», – наголосив Порошенко.

Петро Порошенко зауважив, що засідання погоджувальної ради з представниками уряду вкотре довело кричущу некомпетентність влади. «Засідання було бурхливим і довготривалим. Ми почули багато нового. І те, до чого призвела дилетантська некомпетентність дій влади при підготовці країни до пандемії, до викликів і загроз в економіці, які зараз має Україна, звичайно потребує рішучих і неординарних рішень», – зазначив Порошенко.

«Ми сьогодні з подивом почули – чи то подали, чи не подали міністри фінансів, охорони здоров’я у відставку. Потім вони це спростовувати, а нам вже представили кандидатури на нових міністрів. Це означає, що дії набувають хаотичного характеру», – застерігає Порошенко.

Джерело

 

У Порошенка поставили жорсткий ультиматум – заборона на продаж державних земель

«Європейська Солідарність» готова підтримати ухвалення закону про землю у тому випадку, якщо в документі буде передбачена заборона на продаж державної землі, а також інші поправки, які були запропоновані депутатами фракції з метою зробити ринок землі прозорим, доступним перш за все для дрібних фермерів, убезпечити його від надмірної концентрації та відмивання сумнівних коштів. Про це після погоджувальної ради заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Європейська Солідарність» в цих умовах категорично проти продажу державної землі. Ми готові підтримати відкриття ринку землі для того, щоб власники земельних паїв, які є ними вже понад 20 років, мали можливість розпоряджатися своєю власністю. Але державна власність – 11,5 мільйонів державної землі, комунальна, муніципальна власність точно не має продаватися зараз в цих умовах», – зазначив Порошенко.

«Тому зараз де-факто ультиматумом є те, щоб поставити жорстку заборону продажу державної землі в цьому законі. Державна земля має в цих умовах залишатися державною без обмежень термінів», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

Він зазначив, що в понеділок профільний комітет має розглядати поправки до закону про землю, і від його результатів буде залежати голосування на засіданні. «Поки що нам сказали, що нарешті вирішили піти на зустріч і заборонити продаж державної і муніципальної землі, забезпечити перевірку чистоти коштів, які використовуються в ринку землі. Забезпечити запровадження земельного кадастру, всіх необхідних документів для захисту селян, для того, щоб через мінімальну ціну захистити інтереси людини в селі. І я твердо переконаний, що партія «Європейська Солідарність» доб’ється зазначених результатів, і ми визначимося щодо голосування по цьому важливому закону», – наголосив Порошенко.

Джерело

 

Петро Порошенко: Ми підтримуємо банківський закон, бо він захищає інтереси платників податків

Жоден інвестор, жодна міжнародна фінансова організація не буде вкладати гроші в Україну, якщо буде ризик, що ці гроші виведуть через механізми компенсації колишнім власникам збанкрутілих банків. Фракція «Європейська Солідарність» буде голосувати за так званий банківський закон, який є головною умовою продовження співпраці України з МВФ. На цьому наголосив лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент Петро Порошенко після погоджувальної ради.

«Ми безумовно прийняли рішення підтримувати банківський закон, який гарантує захист інтересів платників податків. Бо ніхто, жоден інвестор світу, жодна міжнародна фінансова організація не надасть Україні кредити, фінансову допомогу, якщо буде ризик, що ці гроші – гроші світових платників податків – будуть виведені з України через механізми компенсації колишнім власникам збанкрутілих банків всупереч рішенням міжнародних аудиторів, всупереч рішень судів. Безумовно, що «Європейська Солідарність» буде стояти на захисті національних інтересів держави і українських громадян», – наголосив Порошенко.

Він також нагадав, що саме завдяки оздоровленню банківської системи, яке відбулося після 2014 року, сьогодні фінансовий сектор країни має запас міцності.

«Я хочу наголосити, що навіть ті страшенні випробування, які сьогодні життя посилає фінансово-банківській системі країни, демонструють, що банківська система сьогодні знаходиться в здоровому вигляді. Всі кроки, які робилися в 2014-2019 роках, очистили банківську систему від проблемних кредитів, які складали до 80% , і ці гроші в більшості були розкрадені власниками банків. Ми на сьогодні демонструємо, що ми здатні протидіяти викликам, які є», – наголосив Порошенко.

Джерело

 

Усі відео