Тим, хто вважає, що «ця хрінь не страшніше грипу»

Дмитрий Левинский
Дмитро Левінський

Як виявилось, багато хто досі вважає, що Ковід-19 не більш небезпечний, ніж грип.

І якщо у 90% померлих від ковіду були виявлені супутні патології – інших це не потурбує.

Давайте по порядку.Перше.

Кожен рік майже в кожній країні трапляються епідемії грипу, так?

Інколи навіть трапляються епідемії більш небезпечних “птичих” та “свиних” грипів, так?

А нумо, нагадайте мені, під час хоч однієї епідемії грипу чи відбувався такий колапс медичної системи, з такою кількістю важкохворих, а тим більш з такої кількістю хворих у критичному стані, що потребують інтенсивної терапії зі ШВЛ? Ні? А як же так? Адже кожен рік, адже не менш небезпечний…

Друге.

Якщо будь-яка інша хвороба може призвести до такої ж кількості смертей за наявності супутньої патології, чому ж таке не трапляється кожен рік?
Дурналисти зробили цілу сенсацію з того, що у 90% загиблих були супутні патології. Наче це щось надзвичайне. І дають посилання на статистику з Італії (на малюнку), де ми можемо побачити, що у 33% була ішемічна кардіопатія, у 76% – артеріальна гіпертензія, у 18% – хронічний риніт, тобто нежить, у скількох-то – цукровий діабет, нефропатія тощо.

Але чомусь ніхто з них не додумався порівняти цю таблицю зі структурою захворюванністі на ці самі патології по популяції в цілому, та особливо по тих вікових групах, що найчастіше гинуть від Ковід.Тим, хто вважає, що «ця хрінь не страшніше грипу»

Бо виявилось цікаве – вони б збігалися майже до десятої долі процента.

Тобто щороку в тій самій віковій групі при захворюванні на грип був би такий самий відсоток наявності супутніх патологій.

Наприклад, за минулий тиждень на грип захворіли 210 тисяч українців. За рік хворіє на грип 5-6 мільйонів.

Від 5 до 6 відсотків захворілих на Ковід-19 – це serious and critical cases. Тобто важкий та критичний стани, що потребують госпіталізації. Як мінімум з кисневою маскою. Щонайменше чверть із них – ШВЛ. Тим, хто вважає, що «ця хрінь не страшніше грипу»
Тепер рахуємо: 5% від 200 тисяч – це 10 тисяч. З яких 2.5 тисячі потребують ШВЛ.

У нас на всю країну немає стільки працюючих апаратів ШВЛ.

Якби грип був настільки ж небезпечний, як Ковід, тобто Ковід не небезпечніший за грип, – менше ніж за тиждень у нас були б забиті всі спеціалізовані відділення, а хворі, що потребують ШВЛ, помирали б у коридорах лікарень, як то зараз в Італії.

То перед тим, як репостити чергову маячню, хоч спробуйте погуглити цифри.

Поділитися:
Share

Усі відео