«Європейська Солідарність» вимагає розслідування недопуску нардепів на прийом до очільниці ДБР Венедіктової

Шевченківський районний суд зобов’язав поліцію відкрити кримінальне провадження проти Державного бюро розслідувань через відмову у невідкладному прийомі народних депутатів фракції «Європейська Солідарність» очільницею ДБР Іриною Венедіктовою і недопуск парламентарів, спільно з родинами Героїв Небесної Сотні, у приміщення Державного бюро розслідувань. Відповідне рішення суд ухвалив 18 лютого, але поліція порушуючи законодавство продовжує свою бездіяльність.

Про це журналістам повідомив Ростислав Павленко, який є позивачем у цій справі.

У рішенні суду Шевченківське УП ГУНП у м. Києві зобов’язується протягом 24 годин (термін сплив 19 лютого – ред.) внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, розпочати розслідування, а також надати заявнику витяг з ЄРДР.

«Це – частина того відчуття безкарності і відчуття, що нинішня влада повністю керує правоохоронною і судовою системами. Навіть коли це дає збій, бо Шевченківський суд повівся в правовому полі і ухвалив те рішення, яке належить, вони намагаються уникнути виконання цього рішення, думаючи, що таким чином вони допоможуть чинній політичній владі», – прокоментував парламентар бездіяльність поліції.

Павленко підкреслив, що «Європейська Солідарність» вимагає від поліції діяти в межах чинного законодавства і провести чесне та неупереджене розслідування фактів порушення прав народних депутатів.

«Будемо примушувати Шевченківське УП ГУНП у м. Києві діяти в межах чинного законодавства і виконати рішення суду. Невиконання рішення суду правоохоронцями є порушенням саме по собі. Навіть якщо вони намагаються довести ситуацію до абсурду, ми з колегами їм це зробити не дозволимо», – зазначив народний депутат.

Нагадуємо, що 31 січня 2020 року депутати фракції «Європейська Солідарність» спільно з родинами Героїв Небесної Сотні хотіли подати звернення на ім’я Ірини Венедіктової щодо неприпустимості призначення колишнього адвоката Януковича Бабікова на посаду першого заступника Директора ДБР. Працівники поліції і Державного бюро розслідувань близько 7 годин не допускали народних депутатів у приміщення ДБР, а в.о.директора ДБР Ірина Венедіктова відмовила представникам «Європейської Солідарності» у їх законному праві на невідкладний прийом.

Джерело

Автори