Пандемія знелюднення

Дмитрий Левинский
Дмитро Левінський

Про карантинні заходи, коротко.

Вчора почитав коменти у різних людей. І ось виявилось, що багато начебто притомних людей вважають, що на карантин везуть завідомо здорових людей…

Люди, чи ви подуріли?
Карантин – він на то і є карантин, щоб впевнитись, що підозрювані дійсно здорові.
Ніякий одноразовий експрес-тест не може дати ніяких гарантій. Бо у цього вірусу доволі довгі інкубаційний та продромальний періоди, і в перші дні зараження тести можуть і не виявляти його у крові. А загалом інкубаційний період може сягати трьох тижнів та більше.
На пальцях, інкубаційний період – це той проміжок часу, якій потрібен віріону, щоб достатньо перенавантажити імунну систему жертви та розмножитись до такої кількості, що імунна система врешті-решт не витримує.

А тепер стосовно самих карантинних заходів.
При підозрі на подібні захворювання підозрюваних, що прибувають з епіцентру, в ніякому разі не можна розміщувати у великих містах або поблизу великих міст.
Не можна розміщувати їх у закладах охорони здоров’я спільного користування.
Заклад, що призначається як карантинний центр, має бути закритого типу, тобто без допуску сторонніх осіб.
Окрім цього, мери безпеки мають бути ще жорсткішими – усі працівники таких закладів також стають підозрюваними, і також стають на карантин. Тобто на весь час карантинного періоду не мають права покидати заклад. Або мають, але тоді все має бути “як у кино” – постійне носіння противочумних костюмів та повна санітарна обробка на виході з карантинної зони. Ви вірите, що в нас можна організувати подібне за межами спеціалізованих закладів? Я як лікар не дуже вірю. Тобто лишається тільки повний карантин.

Безглуздим є попереднє рішення влади про перетворення на карантинний заклад однієї з ЦРБ у Львівській області по декільком причинам:

Перше – занадто великий райцентр.
Друге – занадто близько до Львову.
Третє – це тимчасове усунення частини персоналу від роботи.
Четверте – це залишення мешканців населеного пункту без лікарні.
П’яте – практична неможливість витримати усі протиепідемічні міри в даних умовах.

Ідеальним було б розгортання польового шпиталю десь у малонаселеному районі, якмога далі від столиці та обласних центрів. Краще десь на Прикарпатті, але на крайній випадок – на житомирському або чернігівському поліссі, або на степах Херсонщини.
Але, оскільки це неможливо, як виявилось, кращим вибором є створення карантинного закладу або закладів на базі пансіонатів або санаторіїв, які вже по замовчанню розташовані у малонаселених регіонах, а в силу сезонності – майже порожні або напівпорожні.

Але… Але ж наша влада проє*ланила цілий місяць зі створенням відповідних умов та евакуацією. І я здогадуюсь чому. Дєнєг нєт, но ви дєржитєсь ©
Патологічна жадібність та неспроможність до стратегічного планування (зі слів самого припіздента). Ось вони і йдуть самим дешевим шляхом – переобладнання ЦРБ.
Це ж у рази дешевше. Дармових державних медпрацівників нагнути легше ніж працівників санаторію. І не треба додаткових грошей, щоб відправити їх в позапланову відпустку зі збереженням зарплатні. І яке-ніяке обладнання вже є.
Так і живемо.


Іван Хомяк
Іван Хомяк

Декілька слів про…

Я вже добу відкладаю цей допис, щоб не вихлюпнути в ефір почуття, які мене переповнюють. Серед усієї гами емоцій переважає огида. Чому саме вона в кінці допису, а зараз про факти.

Факт номер один. Жодні карантинні чи протиепідемічні заходи не зупинять цієї пандемії. Є два важливі фактори – характеристики самого вірусу і глобалізований світ. Бубонна чума жила в монгольських степах 2 тисячі років, аж доки імперія Юстиніана не активізувала морську торгівлю, а глобальне похолодання 5 сторіччя не погнало пацюків до житла. Те і зараз. Ніякі карантини не допоможуть, і рано чи пізно уханський вірус постукає до кожного в двері. Ви уявляєте абсолютну заборону переміщення людей і товарів через усі кордони світу і плюс винищення усіх кажанів? Так отож. Однак, карантинні засоби дають нам час на протидію. Немає жодної ефективної протидії вірусній інфекції крім введення сироваток і вакцинації.

Факт номер два. У пандемії, як і будь якій іншій динамічній системі, є свої закономірності розвитку і свої порогові величини. Є оптимістичний (!) сценарій, який призведе до загибелі протягом найближчих років 3 млн людей. Песимістичний – до 150 млн. В Україні рано чи пізно будуть хворі та будуть загиблі. Якщо гратися з графіками, помре від 30 до 50 тисяч людей. Однак, є порогові цифри. Зараз в Китаї тисячі тяжких хворих знаходяться на штучній вентиляції легень. Знаєте скільки в Україні таких апаратів? Трохи більше півтисячі? Поки хворих буде сотні – смертність коливатиметься від 1,5 до 3%. Але коли можливості інтенсивної терапії вичерпаються… Тому, якщо в ситуації пандемії у вас тяжкий перебіг хвороби, ви – мертвяк, не рипайтесь. І це стосується не лише нас з вами з нашою бідністю і безгосподарністю. Таки порогові величини є для будь-якої держави.

Факт номер три. Гіпотетична можливість пандемії та її наслідків були давно відомі вченим. Дослідження вірусів та способів вироблення вакцин проти них дає нам шанс на порятунок багатьох мільйонів. За кілька днів після розшифровки геному вірусу була готова гіпотетична “формула” вакцини. За місяць вже приступили до випробовування її на тваринах (за британців чув точно кілька днів тому). Ще за місяць-два вона буде опробувана на людях і запущена в виробництво. Якщо світ згуртується і мобілізується, то ми цю біду подолаємо. Однак…

Найнебезпечнішим під час епідемії є дух скаженої зляканої мавпи, яка живе в кожному із нас. Страх, ненависть і безумство вб’ють більше ніж вірус. Ви боїтесь китайців? А європейців, де є не лише хворі, а й померлі, не боїтеся? То що перекриємо кордони з ЄС і не впускатимемо жодного українця з Німеччини, Франції, Великобританії, Італії, Іспанії та інших? А з США та Канади? А з РФ? Хоча оцих останніх я не впускав би точно. За стіною не сховаєшся. Коли на початку сімдесятих світом гуляв смертельний грип, Радянський Союз не врятувався навіть за залізною завісою.

Тепер про огиду. Я не апелюю ні до зекоманди, ні до зеелекторату – цим конченим остаточний діагноз поставив ще рік тому. Мене до глибини душі засмутило те, як зреагували інші. Не просто засмутило, а накрило неспинною хвилею огиди. Що я хотів би побачити в їхніх публічних виразах:

– Люди, вимагаймо негайної евакуації наших із небезпечної зони. У нас є пусте приміщення, ми приготуємо його під карантин. Що нести?! Скільки ліжок і ковдр потрібно? Везу згущик і макарони. Дайте номер контактної особи. Де купити для карантину спецодяг оптом? Готовий бути волонтером всередині карантину. Які ліки збираємо? Волонтери, чого не вистачає? Скиньте номер картки…
Куди дівся дух взаємодопомоги Майдану і перших років війни? Де ділися ті, які пробиралися через патрулі озброєних тітушок, тягнучи на собі найнеобхідніше, ті, хто на легковушках возили сушку та закрутки “на нуль”, ті, хто під снайперським вогнем витягували поранених із Інститутської…

– Хай здохнуть в тому Китаї, а до нас не везіть, – чую від “української еліти”, таких собі “найукраїнскіших українців”.
Ви геть знелюдніли?! Там же наші українці! Ми не маємо права кидати своїх напризволяще. І до сраки, яка в нас влада, і які вона приймає рішення. Україна – це ми! Як тільки ми втратимо готовність ризикнути заради порятунку Своїх, ми перестанемо бути нацією. Ми перетворимося на групу чужих, готових продавати і знищувати ближніх, заради забаганок своєї внутрішньої оскаженілої мавпи.

Цих людей не взяли в заручники терористи, що вимагають за це політичних дивідендів. Вони не полізли в небезпечну ситуацію через жадобу чи бажання полоскотати нерви. Вони опинилися в складній життєвій ситуації через збіг обставин. І якби у Всесвіті була справедливість, то оцих “стурбованих протестувальників”, що напоказ ходять щонеділі до церкви та ведуть себе одне поперед одного ґречно та гідно, Бог мав би покарати, поставивши їх у такі само обставини. Прокляті лицеміри!..

Є дві стратегії виживання в екстремальних ситуаціях – егоїстичне взаємопоборення і альтруїстична взаємодопомога. Вгадайте, за якої стратегії жертв більше?

Що робити? Найголовніше залишатися людьми. Якщо ми будемо активні та взаємопомічні, то число жертв знизиться в рази. Якщо ні, то й жаліти нікого…

Гидко… Нема людей, нема нації…

* * *

Welcome to the dark times

Сказати вам, що буде далі?

Далі хтось скаже, що в Сонячному коронавірус, і на Крошні виростуть барикади, щоб не пропускати 110 маршрутку в місто. Хтось застудиться, а до ранку його спалять в хаті разом з родиною. Дітей виганятимуть зі шкіл і садочків, дорослих із роботи та громадських місць. Почнеться різанина. А коли прийде справжня епідемія, до вас не зможе приїхати швидка, тому що в сусідньому кварталі чи в сусідньому селі її просто не пропустять. Лікарі відмовлятимуться надавати допомогу, магазини та аптеки закриватимуться, виробництво і торгівля зупиниться, почнеться мародерство та акти масового насильства…

Я перебільшую?

Населення, яке не задумуючись із шаленим ентузіазмом обрало зелену владу, вже готове перетворитися в зграю скажених мавп.
Влада? Влада тупа, некомпетентна, але з самооцінкою вище неба. Влада прийшла через шахрайство за допомогою “чорних” медіа. Тих самих, які перетворили інфантильних напівгромадян на стадо мавп.

Зомбі-апокаліпсис оспівуваний Голлівудом насправді не про хворих, а про фізично здорових, які ведуть себе немов хворі на голову. Який народ, така і влада.


Дмитро Вовнянко
Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Знаєте, я сильно не хотів висловлюватися про евакуацію з Уханю – справа брудна, і зрозуміти можна обидві сторони. Своїх треба витягувати завжди і скрізь – хворих, поранених, чумних, яких завгодно. Бо це свої. Крапка. Але. Позаяк ЗЕктанти заходилися тявкати про «рагульство западенців», я таки висловлюся.

Протести людей проти розміщення у них евакуйованих мають дуже просту причину – люди бояться. От те, що проти евакуації українців з Уханю виступили люди на Полтавщині, у Харкові, в Обухові під Києвом, – це Іловайськ для ЗЕкоманди. Це – істинна ціна довіри їй з боку людей. Це ж регіони зелені як нові долари.

Ті самі люди, якы голосували за зелених, тепер протестують попри запевнення ЗЕкоманди, що всі прибулі – здорові, та що будуть дотримані всі умови. Бо люди ЗЕкоманді не вірять. І ЗЕкоманда зробила для цього все необхідне. Починаючи від дня, коли вона хитала владу президента Порошенка.

Зараз ЗЕкоманда у тій самій ситуації, в якій був Порошенко після Іловайська, Дебальцевого, під час міхомайданчика і після захоплення наших моряків. Зелені самі сіяли в людях недовіру до влади – самі тепер хай смакують. Насолоджуйтеся. А своїх треба витягувати. Завжди.


Віктор Трегубов
Victor Tregubov

У мене в квартирі під час Майдану з десяток гостей змінилося. Дарма, що вона була тоді крихітна та з’йомна.

У тестя – добрий взвод.

Якось не подумали тоді в них медкартки перевіряти. А хто хворів – самі допомагали.

Це була Україна, яку я люблю. Це Україна, за яку я готовий боротися.

А та потороч, що зараз траншеї риє, волає “везіть до інших областей” та “там взагалі серед тих евакуйованих мешканців нашої області нема” (це заступник голови облради каже!) – це не те щоб не Україна, яку я люблю. Це, здається, не Україна взагалі. Це така ж наволоч, як і та, що стрибає по териконах з російським автоматом. Вона може бути одягнена охайніше та навіть спілкуватися чистесенькою солов’їною, але сутність одна: повна та абсолютна відсутність відчуття національної, та й взагалі будь-якої, солідарності. Людина проїхала через країну, де хворіють? Та хоч спаліть її, але до мене в радіус сорока кілометрів не підпускайте.

Агов, сепаре, це твої співвітчизники. Це не скажені пси. Це такі саме українці, як і ти. Навіть не факт, що хворі – вони просто були в Китаї, коли повідомили про епідемію. Якби замість Китаю про епідемію повідомили б в Польщі чи Італії, на їх місці міг би бути ти. Вони нічим не завинили.

І не треба мені розповідати про “ой, в нас санаторії не пристосовані”. По-перше, в нас ніде не пристосовані, а по-друге, будемо чесні, якщо люди траншеї риють лише через те, що десь там на околиці будуть люди, що можливо (але вірогідніше, що ні) хворі – для цих людей все це не привід, а виправдання. Жодна найкраща комунікація, жодне обладнання медичних закладів їх не переконає.

Ми на Майдані від тих, хто падав, не відскокували, а на ноги підіймали. Не цуралися, а рятували. Ви переймаєтеся за епідеміологічну ситуацію? То вашим справжнім питанням має бути “як допомогти українцям, що на карантині”, а не “як би їх сплавити подалі, поки не чхнули”.

А так – не брешіть ні собі, ні мені, ні людям.

Наостанок – завтра ці ж люди памя’ть Небесної Сотні вшановувати будуть? Свічечки в оконця та на аватарки поставлять? А в неділю вишиванки надінуть та в церкву з родиною підуть, я правильно розумію? І нічого не гикне всередині, жодного дисонансу не виникне?

Тьху.

Давно так огидно не було.


Volodymyr Ariev
Volodymyr Ariev

У мене є кілька питань до влади у зв’язку з усім, що відбувається навколо евакуації українських громадян з Китаю:

1) в Києві не знайшлося місця для облаштування безпечного карантину? Це ж заходи безпеки як при ОРВІ.
2) випливає з першого – чия це ідея з перевезенням евакуйованих в інший (конкретно – західний) регіон? Навіщо?
3) чому людей не евакуювали з Уханя раніше? Підганяли під 20 лютого, День пам‘яті, щоб інформаційно перебити заходи з річниці, ні? Чи є якесь об‘єктивне тому пояснення?
4) чому влада, яка так пишалася успішними комунікаціями, не провела елементарну просвітницьку роботу, щоб заспокоїти людей і пояснити їм в чому є загроза, а що вигадки? Ботів, які пачками бігають по групам і паблікам з одами Зеленському, можна було би хоч на два дні переключити на корисну справу. Інші канали задіяти теж.

Відповіді мають бути надані суспільству. Бо без них вся ця історія, коли все звести докупи, виглядає дуже некрасиво.

* * *

Спочатку влада нагнітає ситуацію навколо коронавіруса, нічого не робить для пояснення людям? що є небезпечно, а що ні, а потім Зеленський дорікає наляканим людям, що наробили дурниць. При цьому президент в стилі соловйових-кисельових пише про відсутність розподілу на “правильних” і “неправильних” українців, а насправді протиставляє співчуваючих і наляканих.

Я ще раз наголошую – влада виглядає в цій ситуації дуже некрасиво.

– Чому не евакуювали українців раніше? Поляки уже три тижні вдома і пройшли карантин.
– Чому Зеленський нічого не зробив для широкої просвіти громадян, якщо він хизується високою довірою до нього?
– Чому не знайшли місця для карантину в Києві, а почали водити інформаційну козу, заздалегідь оголошуючи про розміщення евакуйованих в тому чи іншому регіоні? Для того, щоб ще більше налякати непоінформованих людей?

Але чомусь мені здається, ці питання залишаться без відповіді. Бо є стійке враження, що Банкова все зробила навмисно. Розділяй і володарюй – давній римський прийом, ще й прикритий цинічними заявами Зеленського про єдність і співучасть. По-орвелівськи: війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – сила. А силою невігластва можна керувати як завгодно і досягати найбрудніших цілей.

* * *

Жителі одних регіонів клянуть жителів інших за те, що не взяли евакуйованих з Китаю до себе. Я не буду про мораль – сказано. Але відсьогодні ворог остаточно зрозумів, якою є модель ескалації ефективного внутрішнього протистояння в Україні. Проросійські політикани вже роздмухують ненависть. А наявність при владі нездар та відвертих дурнів полегшує їм завдання.

Я ще раз кажу, якщо зараз проукраїнські сили не об‘єднаються для координації подальших дій – опору внутрішнім та зовнішнім ворогам і запобіганню дурості влади, ми можемо невдовзі побачити іншу країну. І вона нам не сподобається.


Зоя Ярош
Зоя Ярош

Скажіть, а якщо в цьому літаку дійсно є вірус, і він вирветься на волю (ну бо щодо здатності забезпечити нормальні карантинні заходи я маю сумніви), то як це врятує мешканців Львова чи Харкова, якщо витік відбудеться у Київській області?

Ми можемо безкінечно говорити про поганих і темних громадян, про відсутність у них емпатії.  Але давайте поговоримо про неспроможність влади підготуватись до евакуації, про неспроможність жодної з лікарень абощо забезпечити нормальний карантин, взагалі про спроможність нашої медицини лікувати подібний вірус і справитись з епідемією.

І я думаю, отих протестувальників лякає саме це, бо вони чудово розуміють рівень медицини у тих закладах, куди почергово збирались розміщувати евакуйованих. І це глобальна проблема держави, а не «якесь не таке населення».

І, так, шановне населення, якщо вірус там є, і він вирветься, то він буде по всій країні, а не концентровано у Львові, на Тернопільщині, у Харкові чи на Київщині. Але треба бути людьми і намагатись рятувати своїх. Просто щоб не перетворитись на живих зомбі ще до вірусу. Бо хвороби душі страшніші.

До речі, у нас закривають туберкульозні диспансери. І в Україні давно вже епідемія туберкульозу, лагідного вбивці. Перекривайте шляхи вже нарешті. Бажано, шляхи до злочинних рішень.


Mason Lemberg
Mason Lemberg

Напишу про коронавірус
Точніше не про саму хворобу, а про організаційні аспекти і трохи статистики.

Я не збирався про це писати, якби не черговий срач в фейсбуці, де одні істерять і захищають людей, що блокують лікарні біля своїх домівок, інші клеймлять цих людей, а треті тикають пальцями на галичан і зловтішаються.

То ж декілька простих істин:
1) Українських громадян треба захищати і рятувати

2) Українських громадян треба евакуйовувати в Україну

3) Те, що українських громадян евакуйовують сьогодні, а не місяць тому – злочин влади проти українців. Сьогодні хворих в Китаї в десятки раз більше ніж тоді і, відтак, ризик заразитися в десятки раз більший ніж тоді

4) Те, що евакуйованих українських громадян збираюся розміщувати в лікарнях в межах великих міст чи сіл – це злочин влади проти українців

5) У випадку, якщо евакуйованих українських громадян розмістять у військовому госпіталі містечка Винники, що входить в агломерацію Львова, виписавши 700 пацієнтів (по чутках) і закривши величезну лікарню – це службовий злочин і розтрата бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

6) Я аж ніяк не популіст, але я поставлю резонне запитання: Якого хера евакуйованих не можна розмістити в пустій віддаленій від людей і охороняємій президентській резиденції в Карпатах? Їм там було б більш комфортно ніж в будь-якій лікарні. І ніхто би не переживав. Презедент Зеленський, який в черговий раз гарантує безпеку, який закликає на панікувати, міг би гарантувати безпеку більш наочно, тим більше він не боїться і не панікує.

7) З людьми ніхто не говорить, людям ніхто нічого не пояснює, то чого ви дивуєтеся, що люди бояться? Особливо надивившись того, що робиться в Китаї, де за приховування симптомів коронавірусу введена смертна кара, а на вулицях міст з десятками мільйонів мешканців немає людей.

8) Люди бояться ще й тому, що попри всі крики і істерики про охуєнного Владіміра, йому реально ніхто не вірить і ніхто не почувається в безпеці ні за його спиною, ні за спинами тих додіків, які вирішили зіграти роль влади.
Блокування і істерики людей – це наслідок недовіри владі.

9) Зараз ці тупі владні тупі додіки (які нас нібито захищають) поширюють інфу, що коронавірус страшний настільки ж, наскільки страшний і самий звичайний грип, бо смертність від нього така ж як і від грипу і становить близько 2%.
Признаюсь чесно, я до недавна теж так само думав. Поки не прочитав пояснення одної розумної людини, яка веде спостереження за цим вірусом.
Помилка в тому, що смертність 2,7% (на сьогоднішній день) є такою достатньо низькою з тої причини, що дуже багато нових випадків додається щодня, а від моменту виявлення до моменту смерті проходить якийсь період. Тобто, якщо уявити, що сьгодні перший день епідемії і перші пацієнти поступили в лікарні, то пройде декілька днів, в яких смертність взагалі буде нульова, аж потім, на якийсь день, важкохворі будуть помирати.
Тому некоректно вираховувати співвідношення смертей на сьогодні до виявлених випадків на сьогодні. Треба вираховувати відношення смертей на сьогодні до кількості випадків, на той день, коли ці люди що померли поступили в лікарню. І тут важко, бо поки що ніхто не знає як перебігає хвороба.
Якщо припустити, що з моменту виявлення до моменту смерті проходить в середньому 7 днів, то смертність становить 4,4%, якщо 10 днів – смертність 5,3%, а якщо 15 днів – то майже 10%.
Що таке смертність 10%. Це з 10 хворих помре 1. З 2-3 квартир в зараженому будинку – 1 смерть.
Навіть 4,4% – це великий показник, враховуючи те, що вірус поширюється дуже швидко. Порівняння поширення цього вірусу з іншими смертоносними вірусами більш ніж наочне.
Тому епідемія з такими показниками зараження і такою смертністю може змінити все навколо кожного з нас.

10) І головне: для тих, хто зловтішається тим, що евакуйованих спихнули галичанам. Так їм і треба.
Шановні товаріщі, що я вам скажу, зважаючи на вищеописане:
Якщо ці довбойоби випустять вірус з-під контролю, то таки так, першим він вразить нас, тут, на Галичині.
Але що змушує вас сумніватися в тому, що в такому випадку ті довбні взагалі нічого не втримають і вже завтра вірус пошириться по всій країні?
То ж, поменше зловтішать. В одному човні пливемо з вами.
І очолюють той човен – довбні.
То ж настав час молитися, щоб хуже не було.

* * *

Починаючи з 2015 року, щороку 20 лютого, в день пам’яті Героїв Небесної сотні агентура і скоти влаштовували якісь коломийки. То банки в центрі Києва розгромлять, то якісь штурми єгорки робили, то якісь скотомарші.
Все робили, щоб показати, що українці – худоба.

Чого дивуватися, що в день пам’яті, після приходу до влади агентури і скотів, вони влаштували провокацію державного масштабу, намагаючись зіткнути українців лобами?

Попри те, що це все зовні виглядає не дуже обнадійливо, все це для мене є ознакою, індикатором лише одного – Революція Гідності ще не закінчилась.
І правда й справедливість переможе!


Йож Туманный
Йож Туманный

С баррикадами против коронавируса вообще отличная новость. Никогда не сомневался в мудрости народа.

Надо, разумеется, всех отправить по домам, под личные обязательства. А то зачем больных содержать в специально изолированных местах? Мы что, варвары какие-то?!

Но главное тут, на самом деле, другое. Главное, точнее, главные тут – журнашлюхи, которые три десятка лет к ряду вдували в уши плебсу какую-то дичь и воспитали-таки очередное поколение абсолютных мракобесов. Битвы экстрасенсов, чудотворные иконы, чудотворные пирамиды от всхе болезней… Эх, хотелось бы запереть с зараженными всю медиабля*ву и всех экстрасенсов в одном бараке – пускай, бля*ь, структурированной водой лечатся, и говорят ей спасибо.

Да, и государство тоже прое*ано, чего уж там. Налицо полный развал управляющих контуров, но, опять же, развалились они по инициативе мудрого народа, вручившего всю полноту власти кучке безграмотных долбое*ов.

Одно хорошо: мы таки вымрем, наконец, и закончится эта бесконечная туга та журба. Зае*ало уже, знаете ли.


Кирилл Данильченко
Кирилл Данильченко

В Киеве несколько десятков тысяч юнитов месяцами просили пересчитать им доллар по 8 и переложить на плечи остальных налогоплательщиков их ошибки в инвестировании.
Врачи массово и рутинно назначают бифидобактерии, иммуномодуляторы, “Арбидол” и вытяжки из печени утки, которые неизвестны в протоколах нигде кроме постсовка, в то время как происходят вспышки кори и дифтерии.
В янтарных областях переворачивают машины и сбивают дроны за их богом данное право превратить свою родину в лунный ландшафт.
Бляховоды собирают по стране десятки тысяч людей.
На терках за МАФ патриоты вместе с бандитами, отжимающими квартиры, мнут бока КОРДУ.

Что же могло пойти в нашей чудной стране не так в случае с эвакуацией? Самолет в Киеве все же сел по погоде, стоит это признать. И на всю страну у нас нет заведения, способного принять 50 человек в случае вспышки инфекции, нет боксов с отрицательным давлением и замкнутого цикла по вентиляции. Правда, в моей реальности, если закончились места в интенсивной, людей госпитализируют в обычные палаты, а потом ставят места в коридоре. И то, что отделение не приспособлено для вспышки гриппа, и от него гибнут каждый год люди, не влияет на то, что надо оказать помощь во время эпидемии. А когда в ООС заканчивались медикаменты и заканчивался топляк для генераторов, то оперировали, держа фонарь в зубах и без перчаток, не думали о биожидкостях и инфекциях.

Поэтому речь тут не не только о коммуникации. Речь о том, что средневековье в головах выжигать и выжигать. И вот это уже не мы, хоть наши дети, уже немножко за 70 лет надоело.


Іван Лютий
Иван Лютый

Между прочим

Ситуация с эвакуацией украинцев из Китая напоминает сюжет из фильма “Спасти рядового Райана”, но в нашем случае этим занимаются аморфные импотенты, которые не в состоянии провести элементарную эвакуацию.

Власть совершенно не способна действовать в период чрезвычайных ситуаций. Вся эта рефлексия с самолетом, не знающим куда его посадить, неопределенность до последнего дня где люди будут проходить обсервацию. Власть выглядит как растерянные дети в песочнице во время войны.

Я уже не говорю о “бенефитах”, которые власть могла извлечь из этой ситуации. А всего-то требовалось: посадить самолет на военном аэродроме, заблаговременно развернув на его территории госпиталь. Но так было бы при компетентной власти, а не при власти клоунов.

Хотя вполне возможно, что людей в Китае держали намерено и эвакуировали последними для того, чтобы подогнать дату к 20 февраля, ко Дню Памяти Небесной Сотни. Установка – максимально забить информационное поле эвакуацией и сопутствующими скандалами, минимум упоминаний о Майдане. Наблюдая масштабные медийные провокации, не исключаю такой вариант.

Подумайте об этом, перестаньте поддаваться манипуляциям. Помяните Небесную Сотню.

Вечная память Героям!

Больше ничего не осмелюсь сказать, потому что стыдно и больно за то, что произошло 21 апреля прошлого года, и то, что происходит с Украиной по сей день.


Anna Amargo
Анна Амарго

А, ну і так. Не маю можливості перевірити, але сильно підозрюю, що сьогодні всі новини будуть про літак, який кружляв собі і кружляв, про вірус, про перекриті дороги, про протести і про людей, які намагались не пустити кудись якихось інших людей.

А не про те, про що мали б.

Бо – це ж так по нашому – у дні, коли маємо згадувати мить найвищого єднання в силу, в кулак міцний – влаштувати подію, яка буде виглядати як дуля.  🙁


Тарас Чорновіл
Тарас Чорновіл

Ця ганебна влада дійсно отримала варте себе населення… Одні других варті. Це про ситуацію з прильотом невеликої групи наших громадян (здорових, перевірених, без симптомів). Одні не можуть нічого, абсолютно нічого, зробити по-людськи. А інші позбавлені навіть крихти емпатії, розуміння, співчуття, людяності.

Китаю вистачило 10 днів, щоб побудувати лікарню більшу ніж будь-яка в Україні. Нашим не вистачило місяця, щоб підготувати й провести невелику й абсолютно стандартну операцію з евакуації півсотні наших громадян (такі евакуації за ці тижні провели вже ряд країн). До цього часу нічого повноцінно не підготували. Ота 10-кратна петля літака з евакуйованими над Полтавщиною – це петля на шиї цієї злочинної та нікчемної влади.

А щодо тих, які палять шини, щоб не пустити своїх (не хворих!) громадян, то жодні аргументи не приймаються. Вони аргументовано кажуть, що не вірять владі, її спроможності локалізувати вірус у випадку його виявлення? Не проходить з двох причин. Перше. Вони за цю владу тричі!!! проголосували. Друге. Я б ще міг говорити про якісь “за і проти”, якби саме ці люди примусили петлі в небі накручувати літак Зеленського, щоб на своїй землі не було місця, де б він міг приземлитися. А вони зараз перекривають дорогу для своїх громадян, а не для влади. Для громадян, яких уже забрали з Китаю, які там – між небом і землею. А за пів року саме ці нинішні протестувальники будуть масово голосувати за висуванців зеленої зграї. І їх тоді все буде задовольняти.

І зовсім на останок. Коли стає соромно і за владу й за країну одночасно, іноді хочеться навіть остаточної ганьби, щоб уже наповал. Мені шкода, що сусід Лукашенко прозівав свою зоряну мить принизити не лише нашу владу, але й нас усіх. Як би це було зараз доречно, якби він закликав посадити літак у Білорусі й надав на час карантину притулок для наших громадян.


Владимир Завгородний
Владимир Завгородний

А чего вы удивляетесь, что жители разных областей против размещения эвакуированных из Китая?

А чего вы удивляетесь, что часть персонала санатория, где разместили эвакуированных, сразу написала заявления на увольнение?

Я тоже не хотел бы, чтобы карантин разместили у меня под боком.

Понимаете, если бы Супрун вышла и сказала: “Дорогой Завгородний, мы примем все необходимые меры” — я бы, может, и поверил.

А в то, что нынешнее руководство страны ВООБЩЕ знает о том, что такое палаты с отрицательным давлением, про которые пишет Ронин, — я не верю до конца.

И я думаю, что там будет жёсткий карантин и предприняты все необходимые меры. То есть на входе будет сидеть тётенька и кричать: КУДА ПОШЁЛ БЕЗ БАХИЛ, БЛЯ*Ь.

Чё-то мне и самому не хочется это заведение под боком иметь.


Юрій Бірюков
Юрій Бірюков

Недели “подготовки”. Мощные совещания. Выступления на камеру с “озабоченным” лицом. Нацгвардия и БТРы.

Эвакуируют – не эвакуируют. Летит – не летит. Харьков – не Харьков. Борисполь – не Борисполь.

Жеванный ты крот!

Хотите реальный повод для паники? Не вот эту белиберду с вывозом наших ЗДОРОВЫХ граждан из Китая, а реальный повод для паники?

Вы себе просто представьте, КАКАЯ будет жопа, если, например, завтра снова начнется открытая фаза вторжения РФ.

Вот где будет жопа! Вот где будет паника!

* * *

Он же обещалЬ!

Три серьезных проблемы только этих двух месяцев 2020 года. Только три проблемы, только этих двух месяцев. Как отреагировал Президент Украины? Как отреагировали новые власти? Как они справились с критической ситуацией?

1) В Иране сбили украинский самолет.

Зеленский в этот момент отдыхает в Омане, ОП судорожно путается в версиях причины поездки в эту страну, чуть меньше суток идет процесс возвращения, версии встреч Зеленского с российскими ФСБшниками, посольство Украины в Иране сходу отметает версию того, что борт сбит. Стыд и позор.

2) В районе Золотого осуществляется попытка прорыва нашей линии обороны.

Зеленский выбегает на пресс-конференцию на несколько минут, говорит, в основном, про коронавирус, спланированную военную операцию врага называет “провокацией”, информационные подразделения ГШ/ООС показывают неумение работать с информацией, паника и депрессия.

3) Эвакуация нескольких десятков граждан Украины из Китая.

Проводятся совещания и совещания, делаются умные лица и выражается озабоченность, власти Украины ТРИ НЕДЕЛИ не могут организовать борт, изолятор, сопровождение, диагностику. Паника и депрессия.

Мощная власть, мощная.


Сергей Марченко
Сергій Марченко

Як це мало бути.

1. Після перших повідомлень про епідемію коронавірусу МЗС обмежує виїзд українців до Китаю, а Мінтранс відміняє всі прямі рейси з України в Китай.

2. Ще на початку січня МЗС складає список громадян України, які перебувають у Китаї, та передає у МОЗ.

3. Протягом доби після отримання інформації з МЗС МОЗ знаходить оптимальне рішення по розміщенню на карантин наших громадян із Китаю.

4. У медичні заклади, які будуть приймати розміщених на карантин, відряджені представники з центрального апарату МОЗ, які привозять на місця всю відому медицині інформацію про коронавірус і методичні рекомендації по лікуванню хворих та дотриманню заходів індивідуального захисту для медперсоналу. Представник МОЗ постійно знаходиться в медичному закладі, який готується приймати карантинних, спілкується з персоналом, роз’яснює ситуацію та не дає поширюватися паніці.

5. Керівників областей і районів, де розміщені вибрані МОЗ медичні установи для карантину, запрошують на зустріч з президентом у Київ. Президент України розповідає, як важливо для нації бути єдиною перед зовнішніми викликами, і просить всебічного сприяння.

6. Окрилені високою довірою місцеві чиновники їдуть в свої Нові Санжари і проводять наради з керівниками та представниками громадськості. Розповідають про заходи безпеки і високу місію Нових Санжар спасти Україну від коронавірусу, яка випала землякам.

7. Ті самі сільські активісти, що зараз блокують дороги, строчать у Фб горді пости, що скоріше помруть разом із прибулими з Китаю, але не кинуть своїх співгромадян у біді, і дякують Зеленському за високу довіру.

8. В офісі президента збирають головредів провідних ЗМІ і наполегливо просять не постити у погоні за лайками і шерами дебільних заголовків про смерті від коронавірусу, а сконцентруватися на тому, що вірус лікується, а Україна ніколи не кидає своїх громадян у біді.

9. Через два тижні прилітає літак. В аеропорту його зустрічає хтось із високих чиновників. Медики вибирають серед прибулих когось явно здорового. Його додатково дезинфікують, і високий чиновник тисне йому руку на камеру. Потім високий чиновник сам проходить повну дезинфекцію. Люди у всій країні бачать, що влада з народом, і не панікують.

10. Наші співвітчизники прибувають у Нові Санжари, проходять карантин, а потім ще місяць ходять по ефірам і розказують, як їм було страшно, і як вони вдячні українській владі, що не кинула їх у біді.

Але це дуже довго і нудно. Бачите, цілих 10 пунктів. Тому ми зробимо простіше. Просто привеземо літак із потенційними носіями смертельного вірусу в країну, а там якось розрулимо. А може й ні. Але це вже інша сторіз, і на ній ми зрубаємо ще трохи лайків. Ваша влада.

* * *

Сегодня целый день наблюдаю жалкие попытки белых польт списать этот гребанный стыд вокруг эвакуации наших из Китая на русских, Авакова, новосанжарских и винниковских рагулей.

Нет, мои маленькие любители выбрать президентом морскую свинку и посмотреть, что из этого получится! Да, русские использовали повод по полной, и у нас еще месяц будут сраться галичане с харьковчанами. Но первопричина не они. Панику, стыд, позор и мракобесие на местах вызвал не Аваков, не русские и не рагули. Вся эта безобразная возня с измученными людьми и озверевшим люмпеном – дело рук власти, за которую вы сначала топили, а теперь стыдливо отмазываете коварством русских.

Это ваша власть, а не русские, не смогла организовать элементарную подготовку ОДНОГО из СОТЕН санаториев страны для приема на карантин ЗДОРОВЫХ граждан Украины, эвакуированных из Китая.

Это ваша власть, а не новосанжарские рагули, больше недели искала самолет, чтобы вывезти людей из Китая.

Это ваша власть не смогла показать по телевизору ничего более успокаивающего про вирус, кроме костюмов химзащиты от Авакова.

И вся эта история со срачами, камнями в окна, бредом полуумных редутчиков о коронавирусе, который сыпется с неба с птичьими какашками, придумана только ради одного.

Чтобы в день памяти героев Небесной сотни вы думали не о том, что их палачи отпущены Зеленским в Россию, а о том, какие в Новых Санжарах живут рагули.


Сергей Мисюра
Сергій Місюра

Про інформаційну безграмотність і дебілізм

Декілька тижнів тому я був на вихідних в Будапешті – чудове місто! Детальніше про поїздку буде трохи пізніше, але зараз хочу сказати, що кожен третій в туристичних точках що Буди, що Пешту – китаєць. Їх там дуже багато. Навіть в моєму готелі їх було чоловік з 10, але акустично – ціла рота. Ну дуже багато генерують слів 🙂

Ви думаєте, хтось їх боявся? Ніт!
Хтось блокував аеропорти чи залізничні вокзали Будапешту, щоб хворі китайці не могли прилетіти/приїхати в місто? Ніт!
Та всі й так знають, що китайців усюди більше ніж в самому Китаї.

Що ми бачимо в українських реаліях? Я просто в шоці, тому що ця вся паніка, блокпости, рови і мітинги – то не з інтернету. То сарафанне радіо і телевізор. І як виявилось, до слів Зеленського на брифінгу після атаки російських окупаційних військ, що він не дозволить блокувати евакуацію, нічого й не було чути про такі події.

Люди ж, подивившись, дізнались, що хтось десь блокує. Потім ввечері новини – точно, в Тернополі мітинг. Після цього хвиля понеслась по інших селах і містах, бо там хтось запускав слух, що буде евакуація ХВОРИХ саме до них в село. Паніка йшла в основному від жінок, бо в них же діти, я же мать, і не дозволю в наше село ХВОРИХ з Китаю привезти і травити наших дітей! І постійно хтось накачував людей цією несусвітною брехнею, а жінкам, звісно, страшніше ніж чоловікам.

Ніяка влада на місцях, ніякий засіб масової інформації, ніякий орган не доклав зусиль пояснити людям, що то наші громадяни, наші українці, що вони здорові, перевірені в Китаї, але все одно задля безпеки проведуть 2 тижні свого життя в карантині. Бо може вірус мутувати, бо такі протоколи задля недопущення пандемії.

А головне, що евакуацію затягували саме під дати страшних подій на Майдані шестирічної давнини. Використати безграмотність інформаційну та дебільність деяких людей, які спроможні розвести паніку, бо чогось не розуміють. Затягнути евакуацію, нагнітати про смертельну небезпеку, яка може прийти з Китаю з кожного бачка і перебити інфоповід смертей Революції Гідності…

Якби не було такої цілі, з людьми все можна було б спокійно вирішити, завчасно, без усіх мітингів. Просто задача інша була – показати дебільність чи маргінальність людей і затьмарити таку тяжку і сумну дату історії України…


Арсен Зекиров
Арсен Зекиров

Смотрите какой интересный сценарий провернули зеленые пдрсы.

Сначала зеленский на брифинге по поводу обстрелов делает первый информационный вброс о том, что он не позволит оппозиции (!) блокировать дороги, по которым повезут эвакуированных из Китая граждан.
Паралельно с этим аккаунты ярых зеленых говноедов раскидывают по всевозможным группам в ФБ призывы к блокировке трасс и сеют панические настроения.
Все это время официальные власти во главе с зеленским играют роль олигофренов, которые реально неспособны организовать ни вывоз людей из Китая, ни нормального карантина, чем подогревают, я считаю, умышленно подогревают, панические настроения.
Далее они, опять таки умышленно, тянут время якобы в поисках самолета, подвергая людей еще большему риску заразиться вирусом, только ради того, чтобы борт прибыл в годовщину расстрела Майдана.
И вишенкой на всем этом говняном тортике обвиняют “порохоботов” в том свинстве, которое срежиссировали сами при помощи своих же дебильных избирателей. Я имею ввиду поджоги шин и прочие спланированные действия.
В ход вступают самые отборные говнометы по типу наумыча, который впаривает своему лохторату ненависть к тем, кто вообще не участвовал в разгоне паники и не призывал блокировать трассы.

Они просто готовили эту информационную атаку. Продумали до мелочей. Назначили исполнителей. Собрали стадо и обвинили в этом тех, кто вообще никак не участвовал.

Не удивлюсь, если среди всего этого стада появятся новые консервы, которых называют “порохоботами”, и начнут подыгрывать этому сценарию, или появится интервью с участником блокировки, который на камеру скажет, что он голосовал за ПП.

Как же этим мразям не дает покоя человек, который, по их же словам, имеет всего 8% рейтинга.

* * *

Представьте себе, что люди, которые вернулись из Китая, окажутся зараженными вирусом.
Их ведь нужно лечить. Как лечат любую инфекционную болезнь.
Почему этим занимается государство?
Потому что если государство не будет заниматься инфекционными больными, они будут заражать других, и рано или поздно такое государство может просто умереть. Ибо у этого государства просто не останется граждан, которые являются основой любого государства. Получится пустыня.

Я очень надеюсь на то, что эти люди, которые сегодня вернулись домой, окажутся здоровыми. Ибо зеленой банде информационной мрази на самом деле плевать на здоровье не только этих людей, им плевать на здоровье всех нас. Ибо они умышленно подвергали людей в Китае риску заразиться коронавирусом, затягивая дату вылета, чтобы она совпала именно с сегодняшним днем. И даже если это затягивали не умышленно, а просто по тупорылости исполнителей, не может быть оправданием.

На самом деле риску подвергают всех нас. Просто ради информационного повода. Они или некомпетентные идиоты или умышленные вредители. В любом варианте, этот скот не имеет никакого права занимать важные посты в державе. Максимум, подметать подъезд, да и то я бы не доверил.

* * *

Одна и та же технология.
Эту технологию использовали в Крыму, пугая поездом с правосеками. Сегодня ее используют против “порохоботов”. Точно так же, как не было никакого “поезда дружбы” в Крым, не было никаких порохоботов и призывов блокировать и не пускать наших граждан вернуться домой из Китая.

Цель этой технологии внушить ненависть. Крымчанам к правосекам, а зеленым калоедам к “порохоботам”.
Это очень печальный знак. После того, как напугали крымчан мифическим поездом, зашла армия рашистов и захватила Крым. К чему подготавливают сегодняшних недоумков, пока не понятно. Но это точно не просто так, и не по приколу.

Будьте внимательны, друзья.


Богдан Мірошников
Богдан Мірошніков

Забавно наблюдать, как рейтинг Зеленского падает со скоростью полета самолета из Уханя с шестью десятками украинцев.
Забавно наблюдать, примерно одни и те же люди, которые в прошлый раз “успешно” “помогли” в Непале (а по сути, обосрались), снова привлечены к эвакуации.

О чем это говорит? Гении коммуникации, выигравшие выборы, с треском провалили довольно тривиальную задачу. Причем провалили так, что все шашки полетят не на придурошного Дубинского, а на Зеленского – и ему за это отвечать. Чуть ли не впервые.

Но наш многоуважаемый нарід поражает не меньше.
Только в нашей стране, где десятилетиями бушуют эпидемии туберкулеза, кори и ВИЧ, могут бояться шести десятков своих же здоровых соотечественников.
Избиратели Зеленского просто еще не вылезли из пещерного века, ровно как и коммуникационщики Банковой.

Страна сплошного дна, начиная с мая 2019.


Ростислав Павленко

Просто розчулює дивитись, як владна команда, проваливши і зміст, і комунікації в евакуції громадян з Китаю, будує якісь теорії змови про козні опонентів.
Мовляв, то все злісна ворожа пропаганда.

Але подивіться, дорогі друзі, в дзеркало.
У вас були тижні, щоб підготувати базу, забезпечити її всім необхідним. У вас у міністерствах працюють люди, які точно знають, що і як робити. Просто не стидайтеся, або не погордуйте спитати.

Потім провести роз‘яснювальну кампанію… ви ж так вправно вели інформаційні кампанії раніше.
Так використовуйте свої порівняльні переваги, Давид Рікардо вам в допомогу!

Але ні. Провалити все. Довести до сутичок з місцевими громадами у роковини загибелі Небесної сотні…
А потім призначати винних.
Так далеко не заїдете.
Експериментатори. Любителі.

От тільки країни шкода.


Антон Швец
Антон Швец

Вообще, все эти массмаркетовские фильмы и сериалы про зомби-апокалипсис здорово исказили восприятие того, как действует любое общество во время особо опасных пандемий.

Во всех этих фильмах, как правило, нам показывают момент, когда болезнь вырывается наружу, а потом уже все – апокалипсис произошел, и горстка выживших бьется за ресурсы в уваленном мире. Тут уже все просто.

А ведь самое интересное и важное происходит именно как раз тогда, когда общество осознает опасность и начинается бороться за выживание или снижение ущерба. Писать и снимать такое значительно сложней, потому что надо разбираться и понимать дохрена в чем от микробиологии до социологии и госуправления.

Надо признать, что несмотря на всю расхлябанность и мягкотелость, человечество ОЧЕНЬ эффективный механизм для выживания пула своих генов, и весь налет человеколюбия и цивилизованности, вместе с демократическими процедурами, в случае чего слетят МГНОВЕННО. Мы просто уже очень давно не боролись за выживание видов или рас и подзабыли, КАК это бывает, и какие из нас лезут демоны при этом.

Самое страшное, что я читал про эпидемии, – это «Штамм “Андромеда”» Майкла Крайтона. Написано в псевдодокументальном стиле и снабжено огромным количеством достоверно выдуманных подробностей, а потому очень впечатляет. Написано в 1969 году, больше чем полвека назад.

Именно Крайтон, кстати, написал сценарий и сам снял первый “Мир Дикого Запада”, а также написал “Парк Юрского периода” и пусть и антиисторичного, но винрарного “Тринадцатого воина”. Короче, выдающийся дядька. Нагнетает на пятерочку.

Но вернемся к Андромеде (тоже была, кстати, экранизована, но я не смотрел, ученые хвалят фильм за реализм).

Там реально изображается и логика, и порядок действий даже демократического общества в случае, когда руководство этого общества понимает масштаб проблемы. Решения будут очень жесткими, и Крайтон логично описывает, почему так происходит. На самом деле, потому что нет другого выбора.

Вирус в Андромеде, собственно, не является в прямом смысле вирусом (не несет генетической информации в традиционном смысле этого слова), потому для него отменяются взаимоисключающие факторы контагиозности и смертоносности. Реальный вирус, который очень быстро убивает своих носителей, неизбежно снижает скорость своего распространения. Зараженный очень быстро получает очень заметные симптомы или вообще умирает, и потому не состоянии заразить значительное количество людей. Либо потому что умер, либо потому что те, кто еще не заражен, не вступают в контакт.

Именно потому страшная как 3,14дец Эбола тихо умерла (чтобы опять воскреснуть через некоторое время) в ареале своего возникновения, как только все поняли, что это вспышка. Потому что, если 50% зараженных страшно умирают в течение десяти дней, то контагиозность страдает сильно. Потому что страшно и видно. Хорошо распространяются болезни, не имеющие видимых\детектируемых симптомов и имеющие длительный инкубационный период. СПИД и гепатит будут убивать тебя годами, потому и имеют сотни миллионов зараженных.

Крайтон же придумал собственный квазивирус (кстати, он вполне может существовать), в котором склеил высочайшую смертность и точно такую же заразность, вообще не требующую носителя.

Очень советую эту книжку. Тот, кто ее прочитает, поймет, что действия Китая КРАЙНЕ мягкие как для Китая, так и вообще. Да ввели карантин, но весьма мягкий. Да ввели армию, но это и логично, если вы остановили логистику. Если никто не выезжает и никто не въезжает, то МИЛЛИОНАМ людей скоро будет нечего жрат и пит. Следом бунт. Армии надо раздавать еду и воду, проводить дезинфекцию, защищать имущество от мародеров и вообще поддерживать порядок. Кроме того подобный опыт полезен и для самой армии, которая в будущем, в случае повторения подобного, спасет намного больше жизней как мирняка, так и своих солдат.

Представители власти в такие моменты должны быть с оружием и соответствующим мандатом, потому что ни один вирус не убьет столько людей, сколько способны убить другие люди. Паника и бунты опаснее любых эпидемий, которые себе только можно вообразить.

Пандемии обнажают нашу сущность очень резко. В этот момент становится понятно, что мы – все еще перепуганные древесные обезьяны, и наши государства – это образования, все еще имеющие не больше морали чем бактерии. Люди могут начать жить по принципу «умри ты сегодня, а я завтра», и в этот момент государство резко вспоминает, что является репрессивной машиной, которая вообще-то была создана именно для того, чтобы подобного не допускать.

Еще хорошей картиной на тему пандемий является фильм «Заражение» (Contagion) 2011 года. Этот скорее про политические интриги и работу ученых (включая возможный конфликт моральных убеждений и протоколов исследований) во время пандемий, но хватает и государственной деятельности. Особый ор фильма – фигура 3,14добола-блогира, раскручивающего на хайпе против фармакологических компаний продажу своего фуфломицина. Типичная история предприимчивого антивакцинатора.

Кстати, с высокой долей вероятности в этом фильме описан механизм, породивший текущий вирус nCoV. Но это мы узнаем уже после того, как найдут нулевого пациента. Фильм тоже, кстати, хвалили ученые за достаточную достоверность как для блокбастера с Джудом Лоу и Мэттом Деймоном.

Пока мы не видели по-настоящему жестоких мер, потому что ничего особо страшного не произошло. Страшного не с точки зрения тех, кто потерял близких, конечно, а с точки зрения статистики. А вот если появятся заболевшие из числа китайских армейцев, или число заболевших станет измеряться сотнями тысяч, вы увидите по-настоящему жесткие меры. И поймете, что такое настоящий карантин, например.

Потому что, как я уже сказал, люди, которые хотят выжить, намного страшней любой пандемии самой по себе.

Поділитися:
Share
Усі відео