Ліквідація комітету з питань ветеранів у ВР – це неповага до 370 тисяч захисників України  (фото, відео)
Яна Зінкевич

Збереження комітету з питань ветеранів дозволить комплексно формувати державну політику щодо ветеранів та відстоювати інтереси та права захисників, – про це на брифінгу, після засідання підготовчої депутатської групи, заявила доброволець-медик, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Яна Зінкевич.

«Ветерани – це не просто пільги, це про державну політику стосовно наших захисників. Ліквідація комітету є неприпустимою  і демонструє неповагу до 370 тисяч ветеранів, до родин загиблих та поранених, які борються з проблемами після повернення. Ми повинні приділяти достатню увагу захисникам. Багато ще не повернулися з війни. Профільний комітет у законодавчому органі є світовою практикою і продемонстрував свою ефективність», – заявила вона.

Зінкевич наголосила, що переведення питання ветеранів у компетенцію комітету з соціальної політики призведе до нівелювання проблем захисників України.

«Досвід функціонування держслужби в Мінсоцполітики продемонстрував, що такий підхід неефективний. Інтереси ветеранів були не достатньо проявлені», – наголосила Яна Зінкевич.

Також вона зазначила, що відбулась зустріч між представниками ветеранського руху та новообраними депутатами, на якій обговорили необхідність створення комітету.

«Представник «Слуги народу» Дмитро Разумков не вірно трактував позицію ветеранів, зробивши висновок, що вони готові відступити з позиції необхідності створення комітету. Міністерство не зможе ефективно працювати без профільної законодавчої інституції. Наша думка одностайна, і ми будемо на ній наполягати», – прокоментувала Яна Зінкевич.


Iryna Gerashchenko
Ірина Геращенко

Навіть ОПЗЖ підтримали створення комітету у справах ветеранів і людей з інвалідністю. Проти були лише СН.
Сьогодні ветеранські рухи прийшли до парламенту зустрітися з новими депутатами і боротися за комітет ветеранів.

* * *

Навіть приміщення ВР не пристосоване для людей з особливими потребами… Що вже говорити про інші будівлі. Нам всім разом ще потрібно так багато зробити для інклюзивності в Україні, для захисту людей з особливими потребами, для наших воїнів. Сьогодні на брифінг Яну Зінкевич на 3 поверх ВР хлопці-оператори занесли на руках… Дякую хлопцям, але це ще раз свідчить – скільки попереду роботи, щоби всі люди з особливими потребами не були обмежені в пересуванні, в самореалізації.