Ліквідація комітету з питань ветеранів у ВР – це неповага до 370 тисяч захисників України (фото, відео)
Я хотів би подякувати народним депутатам від Партій Європейська Солідарність, Голос, Батьківщина за підтримку питання існування комітету у справах ветеранів та інвалідів.
Мені прикро, що провладна частина парламенту не почула нас сьогодні, і тим самим допустила помилку приблизно таку саму як із парадом.
Я розумію, що останні 5 років ви не цікавились життям країни так, як це робили ми. Але це можливо компенсувати, якщо прислухатись до ветеранів!
Нам намагались пояснити, що депутатської групи, яка б опікувалась окремо питанням ветеранів, достатньо!
Я хочу пояснити і пану Стефанчуку, і пану Разумкову, ми прекрасно розуміємо різницю між депутатською групою та комітетом!
Перше – це ситуативне об‘єднання, яке будь-якої миті може припинити своє існування.
Друге – це представницький, постійно діючий організм в рамках Верховної Ради.
Так от, ми за постійне представництво сімей загиблих, інвалідів війни, ветеранів та добровольців!
Оскільки саме постійне представництво в парламенті (Комітет у справа ветеранів та інвалідів) та постійне представництво в виконавчій владі (Міністерство у справах ветеранів) в змозі до кінця вирішити питання ветеранської спільноти та розробити механізми ефективної взаємодії між Ветеранами та Державою!
Ветерани – це не тільки пільги, якщо бути точним, це тільки частина від кількості питань, що охоплює ця тема, ветерани – це захист незалежності та територіальної цілісності України, ветерани – це патріотичне виховання, ветерани – це додатковий взаємозв’язок із союзниками, ветерани – це найактивніша частина спільноти, на яку може розраховувати держава!
Саме завдяки ветеранам, шановні народні депутати, ви маєте можливість називатись такими!
Честь маю!
Збереження комітету з питань ветеранів дозволить комплексно формувати державну політику щодо ветеранів та відстоювати інтереси та права захисників, – про це на брифінгу, після засідання підготовчої депутатської групи, заявила доброволець-медик, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Яна Зінкевич.
«Ветерани – це не просто пільги, це про державну політику стосовно наших захисників. Ліквідація комітету є неприпустимою і демонструє неповагу до 370 тисяч ветеранів, до родин загиблих та поранених, які борються з проблемами після повернення. Ми повинні приділяти достатню увагу захисникам. Багато ще не повернулися з війни. Профільний комітет у законодавчому органі є світовою практикою і продемонстрував свою ефективність», – заявила вона.
Зінкевич наголосила, що переведення питання ветеранів у компетенцію комітету з соціальної політики призведе до нівелювання проблем захисників України.
«Досвід функціонування держслужби в Мінсоцполітики продемонстрував, що такий підхід неефективний. Інтереси ветеранів були не достатньо проявлені», – наголосила Яна Зінкевич.
Також вона зазначила, що відбулась зустріч між представниками ветеранського руху та новообраними депутатами, на якій обговорили необхідність створення комітету.
«Представник «Слуги народу» Дмитро Разумков не вірно трактував позицію ветеранів, зробивши висновок, що вони готові відступити з позиції необхідності створення комітету. Міністерство не зможе ефективно працювати без профільної законодавчої інституції. Наша думка одностайна, і ми будемо на ній наполягати», – прокоментувала Яна Зінкевич.
Навіть ОПЗЖ підтримали створення комітету у справах ветеранів і людей з інвалідністю. Проти були лише СН.
Сьогодні ветеранські рухи прийшли до парламенту зустрітися з новими депутатами і боротися за комітет ветеранів.
* * *
Навіть приміщення ВР не пристосоване для людей з особливими потребами… Що вже говорити про інші будівлі. Нам всім разом ще потрібно так багато зробити для інклюзивності в Україні, для захисту людей з особливими потребами, для наших воїнів. Сьогодні на брифінг Яну Зінкевич на 3 поверх ВР хлопці-оператори занесли на руках… Дякую хлопцям, але це ще раз свідчить – скільки попереду роботи, щоби всі люди з особливими потребами не були обмежені в пересуванні, в самореалізації.