«Ми йдемо далі, щоб перемагати! Драйву додали!» (фото, відео)

Петро Порошенко

Ми любимо стан боротьби, але ми мріємо про стан перемоги.

Незважаючи на нашу позицію, що на порушеннях Конституції не можна будувати державу, наша політична сила ухвалила рішення брати участь у виборах до ВР. Адже політик, який боїться виборів, – не політик. І ми не боїмося виборів, хоч у нас попереду важка робота в опозиції.

Ключ до об’єднання і перемоги – це оновлена партія, з оновленим керівництвом, з величезним представництвом громадськості, волонтерів, добровольців. Людей, які здатні діяти ефективно в нових умовах.

Впевнений, що на великому з’їзді партії, який відбудеться 31 травня, ми врахуємо більшість думок, які сьогодні будуть озвучені на форумі «Солідарна Справа Громад», і ці позиції точно увійдуть у програмні документи оновленої партії.


Дорогу здолає той, хто йде…

ГО Справа Громад

Сьогоднішній день може стати початком дуже правильної історії. А можливо колись і увійти в історію. Чому? Тому що (нарешті!) можна виправити один із системних недоліків українських політичних реалій. Станіславський би цей недолік назвав: «НЕ ВІРЮ». В Україні до останнього часу у вищій політичній лізі не грали реальні ідеологічні партії. Тобто не було об’єднання людей, які б будували свою діяльність на конкретних ідеологічних засадах. Ідеологічні засади – це коли поставленої мети партія досягає виключно в рамках своєї ідейної платформи. Тобто більшість українських партій існують під різними вивісками «Ми за все хороше, проти усього поганого». Навіть ті хто позиціонували себе націоналістами, тобто ніби правими, палилися, коли йшлося про такі речі, як ринок землі, наприклад. Поодинокі спроби будувати принциповість рано чи пізно розсипалися. Що відбулося сьогодні?

Гурток по хорошому навіжених людей вирішив поламати шаблони:

  • Зібрати громадський рух, який би від самого початку себе позиціонував у системі координат «ліві/праві/ліберали/консерватори»? Зроблено.
  • Визначити, що людей, які дали в другому турі виборів під 25%, насправді єднають конкретні ціннісні маркери, і вони вкладаються в слово «республіканство»? Зроблено.
  • Викласти простими словами, що ліберальна економічна платформа і консервативна суспільно-політична – це кращий рецепт для нинішньої України? Зроблено.
  • Набратися зухвалості і запропонувати існуючій партії (БПП «Солідарність») не лише навести лад і позбутися токсичних шлейфів, а й прийняти нові правила взаємодії «політична сила/громадяни»? Зроблено.
  • Повірте, багато хто крутив пальцем біля скроні – «ви злетіли з котушок з такими пропозиціями…» Але ні – запропонувати алгоритм взаємодії між громадським рухом і політичною силою? Зроблено.

Все це прозвучало сьогодні під час першого форуму «Справи Громад». Що далі? Ми приречені на зміну правил. Громадським активістам слід йти до політики, інакше з неї ніколи не прибрати любителів старих правил. Люди, що є прикладом успішних історій, мають ділитися своїм досвідом не лише в громадській площині, а й в політиці. А об’єднавчими тут можуть бути лише Принципи і Цінності. Люди будуть приходити і йти, це нормально, а от Принципи і Цінності – це точка відліку. І про це було сказано сьогодні теж.

Наступні кроки? Під час третьої дискусійної панелі ми вже обговорювали, як можуть виглядати стратегічні напрямки активностей. Які теми мають стати базовими. В ідеалі на рівні ГО будуть акумулюватися проекти, що ставатимуть практикумом для вирішення глобальних проблем. Із цих цілком конкретних кейсів будуть будуватися законопроекти і цілі реформи. Чи зможе оновлена «Солідарність» (надалі «Європейська Солідарність») реалізувати їх в статусі «опозиція»? Час покаже, але ігнор владою правильних рішень – це теж результат, а напрацьовані і підготовлені законопроекти знадобляться рано чи пізно.

Чи все так райдужно виглядає? Ні. «Справа громад» вперше заходить у формат офіційної співпраці між ГО та парламентською партією, коли не політики, а громадське об’єднання пропонуватиме порядок денний, бути контролюючим та брейнстормінговим майданчиком, а головне – магнітом дієвих відповідальних громадян. Поки одні про «ліфти» говорять, ми знаємо, як залучити активістів до роботи на користь державності.

«Україна понад усе» – здатність поставити інтереси власної країни над особистими інтересами. Успішно існуватиме лише та держава, чиї громадяни здатні єднатися і для захисту суверенітету, і в розбудові добробуту. Це і є патріотизм. Власна національна держава сама по собі є цінністю для кожного українця, відтак треба об’єднати тих, кому цю цінність не потрібно доводити. Лишилося побажати нам успіху, впертості, тверезості й сили духу лишатися справжніми республіканцями.


Справа громад. Версія 1.0.

Oksana Homa

Ми це зробили. Перший публічний захід done. Від зустрічі ініціативної групи до сьогодні пройшло менше місяця.

Ідея цієї організації проста – створити платформу для взаємодії проактивної частини громадянського суспільства на основі спільних цінностей та ідеології. Яких цінностей запитаєте? В основі – патріотизм та відповідальність, вірність принципам верховенства права, справедливості і гідності кожної людини.

Взяли зобов’язання (і в письмовому вигляді) стати основою оновлення партії. Створюється, по своїй суті, новий тип політичної культури, взаємодії партії та громадських організації, в основі якого лежить партнерство.

З почином і до нових перемог!
#Res_Publica
#Європейська_Солідарність


Сотні чудових, проукраїнських та мотивованих людей сьогодні на Форумі «Солідарна справа громад»

Андрій Смолій

Говорили про можливості недопущення реваншу, рух до НАТО та ЄС, громадські праймеріз, розвиток громадських організацій та спілкування із українцями за кордоном.

Сьогодні важливо сформувати право-центристську, проєвропейську та проукраїнську партію, яка буде відстоювати ті цінності, за які ми боролись останні п’ять років.

Дякую всім людям, які долучилися та підтримали.
Дякую своїй команді Українці 25, які долучилися з багатьох регіонів.
Дякую колегам з ГО Справа Громад та Солідарна Молодь.
Дякую п’ятому президенту України Петру Порошенку за виступ та мотивацію.


Враження делегатки (чи делегаткині?) Форуму «Солідарна справа громад»

Анна Быстрик

Обережно, лонгрід. І ще – я навмисне пишу про свої враження від атмосфери форуму та присутніх людей. Весь “офіциоз” можна знайти на офіційному сайті.

Основне: це дійсно круто. Зібралися люди, які здатні не тільки красиві теревені розводити, а й плуга тягти. При цьому середній вік присутніх біля 40 років. Що мене трохи здивувало. Я вважала, що молодих буде більше.

Були гості. Петро Олексійович з пані Мариною і Ірина Геращенко. Петро Олексійович, як завжди, харизматичний та переконливий. Іноді з майже батьківськими нотками в голосі. “Ми любимо стан боротьби, але мріємо про стан перемоги” . І не посперечаєшся.

Пані Марину вживу чула вперше. В неї дуже цікавий тембр голосу. Начебто говорить спокійно, але її неможливо не чути і не слухати.

Пані Ірина дуже сподобалась. Така ніби м’яка та лагідна, але відчувається, що це тільки ззовні. Мініатюрна залізна леді. І троляка. Здається, в команді Пороха всі такі.

Виступ Софії Федини мабуть зроблю окремим постом. Це щось неймовірне. Концентрований напалм.

Дуже сподобався виступ Бірюкова. Відчувається, що людина засинає та прокидається з цією справою.

Ну і наостанок трохи моєї “здобичі”.  🙂 Автограф Петра Олексійовича (от всі з ним селфі роблять, а я вирішила бути оригінальною. 😆
24 травня п’ятий президент України Петро Порошенко взяв участь у форумі “Солідарна СПРАВА громад”

“Нова Україна потребує нової політики. Ці люди, які сьогодні зібралися на Форумі Громадської організації “Солідарна Справа Громад”, тут для того, аби творити нову українську політику”, – заявив Петро Порошенко під час свого виступу на форумі.

“Я цілком розумію бажання нового Президента мати нову Верховну Раду. Однак, є Конституція, і демократія – це процедура і порядок. Інакше – хаос. Указ нового Президента про розпуск ВР – абсолютно неконституційний!”, – заявив Порошенко.

“Не зважаючи на нашу позицію, що на порушеннях Конституції не можна будувати державу, наша політична сила з перших секунд ухвалила рішення брати участь у виборах до ВР. Політик, який боїться виборів, – не політик. І ми не боїмося виборів, хоч у нас попереду важка робота в опозиції”, – наголосив п’ятий президент України Петро Порошенко.

“Ключ до об’єднання і перемоги – це оновлена партія, з оновленим керівництвом, з величезним представництвом громадськості, волонтерів, добровольців. Людей, які здатні діяти ефективно в нових умовах”, – також зазначив Порошенко.

“Ми маємо почути голос тих, хто боровся за Україну, голос громадськості щодо того, які критерії ми маємо висувати до тих, хто представлятиме нас у ВР, хто має бути у керівництві партії з нових облич, хто має бути у списку. Нам надзвичайно важлива ваша позиція”, – зазначив Порошенко.

“Ми маємо сьогодні говорити про те, як нам пліч-о-пліч боронити здобутки України. Це не означає, що ми боротимемося проти всього, що робить нова влада. Це навпаки – мотивація продовжити наші реформи та рухати країну вперед”, – сказав він.

“Ми любимо стан боротьби, але ми мріємо про стан перемоги.

(…)

Впевнений, що на великому з’їзді партії, який відбудеться 31 травня, ми врахуємо більшість думок, які сьогодні буду озвучені на форумі «Солідарна Справа Громад», і ці позиції точно увійдуть у програмні документи оновленої партії”, – заявив під час свого виступу Порошенко.

Джерело

 

Партія “Солідарність” підписала меморандум з громадською організацією “Солідарна справа громад”

 

Сьогодні, 24 травня, відбулось підписання меморандуму між партією “Солідарність” Петра Порошенка та громадською організацією “Солідарна справа громад”.

Підписання відбулось під час Форуму ГО “Солідарна Справа Громад”.

Меморандум підписали голова управління “Солідарна справа громад” Бузіла Антоніна та керівник секретаріату партії БПП “Солідарність” Максим Саврасов.

“Зараз з цим документом я їду на підготовчий з’їзд партії, де буду презентувати цей меморандум. Я вважаю, що ми зробили правильну справу”, – наголосив Саврасов.

Джерело

 

Повне відео форуму.
Частина 1

 

Частина 2

 

Фото © Михаило Палінчак, Нестор Воля та Facebook учасників форуму.

 

Усі відео