Робоча поїздка Президента до Черкаської області (фото, відео)

Президент присвоїв звання Герой України генерал-майору Ігорю Момоту посмертно

Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил Петро Порошенко присвоїв звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» генерал-майору Ігорю Момоту посмертно. Петро Порошенко вручив нагороду героя його доньці Марії під час перебування у Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в ході робочої поїздки до Черкаської області.Генерал-майор Момот відзначений найвищою державною нагородою за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

«Серед героїв, яким ми завдячуємо нашою свободою, хочу сьогодні згадати генерал-майора Ігоря Момота. Його ім’я носить ваш Головний Центр, яким Ігор Момот керував аж сім років», – зазначив Президент.

Глава держави підкреслив: «Одним з перших у 2014 році він вирушив на виконання бойових завдань. Я особисто знав пана Ігоря. У найважчі дні Ігор Момот демонстрував мужність, патріотизм і зразкове виконання військового обов’язку. Про його хоробрість знали і українські воїни, і вороги».

Петро Порошенко розповів про героїчну службу генерал-майора: «Перебуваючи в пункті пропуску «Довжанський», він, ризикуючи життям, вийшов з гранатою без запобіжної чеки до понад 200 бойовиків, які були озброєні до зубів. Були і кулемети, гранатомети. І вони вимагали звільнити затриманого ватажка так званої Луганської республіки Болотова. Відважний вчинок офіцера змусив ворога відступити, але не надовго – терористи оголосили винагороду «за його голову».

Водночас Президент підкреслив, що ворогу не вдалося залякати героя. На його рахунку не одна знищена колона бойовиків, не одна викрита та знищена засідки терористів, не один знищений блок-пост терористів.

«11 липня 2014 року поблизу населеного пункту Зеленопілля позиції опорного пункту українських сил були обстріляні з російських «Градів». Внаслідок ракетної атаки Ігор Федорович Момот загинув. Але пам’ять про героя живе. Його героїзм та відвага, професіоналізм і самовідданість є прикладом для багатьох поколінь українських прикордонників і українських воїнів», – зазначив він.

Джерело

 

Президент вручив державні нагороди прикордонникам

Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил Петро Порошенко вручив державні нагороди військовослужбовцям та співробітникам Державної прикордонної служби України. Глава держави нагородив прикордонників під час перебування у Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в ході робочої поїздки до Черкаської області.

Високі державні нагороди Президент присвоїв за значний особистий внесок у справу охорони державного кордону, захист суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня прикордонника.

Медаллю «За військову службу Україні» нагороджено, зокрема старшого прапорщика, старшого техніка – начальника групи автоматизованих систем управління відділення зв’язку відділу прикордонної служби «Ялта» Донецького прикордонного загону Донецько-Луганського регіонального управління Державної прикордонної служби України Яну Адамовську.

За роки проходження служби старший прапорщик Адамовська має високий рівень професійної підготовки, систематично працює над удосконаленням форм і методів роботи за напрямом своєї діяльності. В умовах проведення операції Об’єднаних сил старший прапорщик самовіддано здійснює заходи із забезпечення і підтримання надійного зв’язку, постійної взаємодії і передачі даних між органами управління прикордонного відомства та підрозділами інших відомств, задіяних в бойовому конфлікті.

Під час захоплення сепаратистами міста Іловайськ вона разом із особовим складом відділу прикордонної служби «Іловайськ» вибула на посилення пункту пропуску «Успенка» відділу прикордонної служби «Амвросіївка».

В умовах постійних обстрілів та наступів агресора старший прапорщик надавала медичну допомогу військовослужбовцям Державної прикордонної служби України та Збройних Сил України, чим забезпечила збереження життя побратимам.

Сьогодні старший прапорщик Адамовська продовжує гідно захищати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, бере безпосередню участь в операції Об’єднаних сил на території Донецької області.

Почесне звання «Заслужений працівник транспорту України» присвоєно генерал-майору, начальникові авіаційного управління – начальнику авіації Департаменту охорони державного кордону Державної прикордонної служби України Миколі Тепану.

Генерал-майор Тепан особисто здійснює організацію застосування авіації Державної прикордонної служби України в зоні проведення антитерористичної операції. За період проведення АТО підрозділами авіації ДПС евакуйовані 317 поранених військовослужбовців.

За його безпосереднього керівництва прикордонна авіація виконує завдання з охорони державного кордону, виключної (морської) економічної зони та територіального моря України. Понад 25 000 км державного кордону та 110 000 км2 виключної (морської) економічної зони та територіального моря України.

Микола Тепан організовував застосування відомчих літаків на західній ділянці кордону та особисто брав участь у припиненні протиправної діяльності малих літальних апаратів у гірській місцевості, здійснюючи безпосереднє керівництво з повітря.

За складних економічних умов генерал-майор Тепан запропонував впровадити в охорону державного кордону України сучасні економічні функціональні легкі патрульні літаки та вертольоти. Завдяки інноваційним підходам до застосування легкої патрульної авіаційної техніки кардинально підвищилась ефективність застосування авіації в охороні державного кордону та отримано значний економічний ефект. Вже на сьогодні за нальоту легких патрульних літаків 3100 годин, економія коштів на забезпечення авіаційним пальним порівняно із вертольотами Ми-8, становила понад 100 млн грн.

За безпосереднього керівництва генерал-майора проведено льотні випробування значної кількості безпілотних літальних апаратів. За їх результатами у 2016 році на озброєння Держприкордонслужби вперше було прийнято безпілотні авіаційні комплекси вітчизняного виробництва, відпрацьована відомча нормативно-правова база. Це дозволило у стислі терміни приступити до застосування високоефективних функціональних безпілотних авіаційних комплексів та активно впроваджувати їх в інтегровану систему охорони державного кордону.

Джерело

 

Ми забезпечуємо «нове європейське обличчя» прикордонної служби та її здатність ефективно працювати за стандартами НАТО – Президент привітав прикордонників з професійним святом

Днями Україна відзначила День прикордонника. Ця дата у календарі нагадує нам про історичні джерела Держприкордонної служби, про події ХХ століття. Керівники УНР розуміли важливість закриття кордону з Росією і створення кордонної охорони для захисту молодої української держави. Попередні 5 років показали нам ціну питання про надійну охорону державного кордону.Зараз службою впроваджуються сучасні підходи інтегрованого управління кордонами та проводяться спільні заходи з протидії транскордонній злочинності. Розгорнуто Регіональне управління Морської охорони, корабельно-катерний склад поповнено новим катером Морської охорони типу UMC-1000. У цьому році очікуємо укладання договорів на будівництво 22 сучасних кораблів патрульного класу.Держприкордонна служба України отримала від мене чітке завдання – імплементація до єдиного європейського та євроатлантичного безпекового простору. Впевнений, що це завдання українські прикордонники виконають.Дякую усім прикордонникам за самовіддану героїчну службу!

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 3. Mai 2019

 

Президент Петро Порошенко на Черкащині привітав прикордонників з професійним святом та оглянув Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби.

Під час перебування у центрі Глава держави ознайомився з роботою мобільного (захищеного) пункту управління; підготовкою операторів БПЛА, а також з роботою Центру підготовки з протидії розповсюдженню зброї масового знищення, де оглянув, зокрема класи по виявленню хімічно-небезпечних речовин, виявленню засобів доставки компонентів зброї масового знищення та радіометричної лабораторії. Президенту було продемонстровано порядок бойового злагодження, вогневе ураження цілей та дії спецпідрозділу «Дозор».

Під час урочистостей до Дня прикордонника Глава держави наголосив, що попередні 5 років показали українцям ціну питання про надійну охорону державного кордону. «Підрозділам Державної прикордонної служби випало першими прийняти удар російської агресії на найслабше захищених його ділянках. Героям-прикордонникам довелося вступити у бій у дуже важких умовах. Так трапилося тому, що питання належного облаштування українсько-російського кордону, створення ефективної системи його охорони і оборони перебувало на периферії уваги українських політиків. Дуже багатьох заспокоїли договори і домовленості з Російською Федерацією. Час показав, що вони не варті паперу, на якому були надруковані», – зауважив Петро Порошенко. За його словами, за мужність і героїзм, виявлені під час виконання службових обов’язків понад 900 прикордонників відзначені державними нагородами. На жаль, 70 захисників віддали своє життя за свободу і незалежність України. Присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання. Президент також вшанував пам`ять героїв – прикордонників, поклавши квіти до Пам’ятника прикордонникам всіх поколінь.

«За минулі п’ять років Україна пройшла великий шлях. Разом з зі змінами в країні відбувалися зміни в Державній прикордонній службі. Сучасне озброєння, оснащення, амуніція, ґрунтовний вишкіл поставили вас врівень із найкращими прикордонниками світу, Європи», – зауважив Президент. За його словами, це вдалося зробити в надзвичайно стислий термін, і нині Конституція визначає завданням усіх органів влади і місцевого самоврядування стратегічний вектор розвитку України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Президент підкреслив, що з цією метою проводиться масштабне реформування всього сектору безпеки і оборони, включно з прикордонною службою. Глава держави наголосив, що Державна прикордонна служба України виконує завдання не лише охорони, а й оборони державного кордону, і під час сьогоднішніх навчань всі мали можливість в цьому переконатися.

«Радий, що Державна служба отримала чітке завдання – імплементація до єдиного європейського та євроатлантичного безпекового простору. Впевнений, що це завдання українські прикордонники чітко виконають», – наголосив Петро Порошенко. За його словами, нині службою впроваджуються сучасні підходи інтегрованого управління кордонами та проводяться спільні заходи з партнерами щодо протидії транскордонній злочинності.

«Налагоджено ефективну співпрацю з прикордонними і правоохоронними відомствами країн-партнерів та міжнародними безпековими організаціями», – додав він. Зокрема, прикордонне відомство виконало весь комплекс заходів, передбачених Планом дій щодо лібералізації візового режиму.

«Поряд з цим, в умовах російської агресії, терористичних загроз та міграційної кризи нами вживаються додаткові заходи щодо посилення контролю за в’їздом в Україну. Зокрема, у стислі терміни в пунктах пропуску розгорнуто систему біометричного контролю іноземців. Раніше це потребувало десятки років. Зараз ми це зробили за декілька місяців», – зауважив Президент.

Окремо Петро Порошенко акцентував увагу на нарощуванні морського компоненту – розгорнуто Регіональне управління Морської охорони, корабельно-катерний склад поповнено новим катером Морської охорони типу UMC-1000. У цьому році очікується укладання договорів на будівництво 22 сучасних кораблів патрульного класу, поставлено завдання щодо закупівлі вертольотів французького і українського виробництва, зокрема в цьому та наступному році будуть закуплені 24 сучасних легких патрульних вертольоти.

«На сьогодні в країні реалізується 18 міжнародних проектів, які стосуються удосконалення охорони кордону, підготовки персоналу, логістики, медичного забезпечення, боротьби з корупцією тощо. Ми впевнено формуємо «нове європейське обличчя» прикордонної служби, забезпечуємо її здатність ефективно працювати за стандартами НАТО», – наголосив Президент. Він подякував за це міжнародним партнерам– ЄС, урядам Сполучених Штатів Америки, Канади, Королівства Норвегії, Великобританії, Федеративної Республіки Німеччина, а також Міжнародній організації з міграції, Організації з безпеки та співробітництва у Європі, Програмі розвитку ООН тощо.

«Наш стратегічний курс і рішення, спрямовані на його реалізацію, приніс вагомі результати. Впевнений, що країна не зупиниться і не зійде з обраного шляху, яким ми впевнено крокували 5 років», – наголосив Глава держави, додавши, що впевненості йому надає побачені зміни у Центрі.

«Тут бачу молоде покоління прикордонників, які обрали для себе нелегку, але вкрай почесну долю – захисника України, охоронця і захисника її державного кордону. Тут бачу патріотів, які готові утверджувати Україну, як незалежну і вільну європейську державу, члена Північноатлантичного альянсу. Вам стояти на захисті демократії, свободи, верховенства права, які є найважливішими цінностями для кожного українця. Адже прикордонники завжди перші на захисті», – наголосив Глава держави.

Джерело

Поділитися:
Share

Share