Розчарування електорату цілком влаштує кремль

Олександр Костюк
Костюк Олександр

Перемога Зеленського, думаю, була несподіванкою і для його творців. Головне завдання було – інформаційне знищення Порошенка, задля якого об’єдналися всі його вороги: кремль, якому Порошенко був як кістка в горлі, і наші барони, яким він суттєво звузив можливості для збагачення.

Порошенка вдало демонізували в мізках обивателя. Стандартними методами: звинуваченнями в корупції (абсолютно брехливими і нічим за 5 років не доведеними) і прив’язуванням до нього всіх негараздів (від війни, тарифів, доріг, терактів ворога до аварій на дорогах і поганої погоди). Демонізували. І почали підсовувати різні заміни: Гриценка, Тимошенко, Смешка. Але неочікувано спрацював саме Зеленський. Саме тому, що він ніщо. І абсолютно протилежні за переконаннями групи виборців могли вкладати в нього свої очікування. Часом надзвичайно наївні та інфантильні. Чесно скажу, читати щирі, наївні коменти фанатів Зе часом просто надзвичайно смішно.

А от тепер віртуальному творінню потрібно робити конкретні кроки. І балансувати між протилежними трендами (мир-війна, українська-російська мова і т.п.). Виконувати відверто популістські обіцянки – спиняти війну, знижувати тарифи, піднімати пенсії, зарплати в 4000 доларів і т.п. – в умовах реальної економіки та політики. Все це робити буде таки важкувато. Цікаво, як скоро посиплеться електорат віртуального ідола?Цікаво, що розчарування електорату, на мою думку, цілком влаштує кремль. Українців пошили в дурні, і кремлівська пропаганда з великим задоволенням буде підкреслювати нездатність українців обирати собі владу. До того ж фігура Зеленського ідеально, навіть краще за Януковича, підходить для організації Майдану-3. Його національність ідеальний привід для радикальних дій керованих кремлем націоналістів, які зараз дотримують «нейтралітет», але активізуються в потрібний момент. Все це абсолютно влаштує кремль, який протягом історії завжди захоплював Україну, організовуючи та підживлюючи в ній громадянську війну, впроваджуючи своїх гетьманів і стравлюючи гетьманів між собою.

Поділитися:
Share

Усі відео