Петро Порошенко в ефірі програми «Пульс» на телеканалі «112 Україна» 16.04.2019 (фото, відео)

Вже в найкоротші терміни ми матимемо можливість ставити питання, щоб на українську землю прийшов мир – Президент

 

Президент України Петро Порошенко переконаний, що в найближчий час після президентських виборів буде порушено питання встановлення миру в Україні. «Я твердо переконаний, що ми будемо мати можливість вже в найкоротші терміни ставити питання про те, щоб на українську землю прийшов спочатку мир, а потім почалася деокупація», – заявив Глава держави під час прямого ефіру на телеканалі «112 Україна» у програмі «Пульс», участь у якій мав також брати кандидат Зеленський.

Петро Порошенко вкотре підкреслив, що питання безпеки та миру є першочерговим під час його міжнародних перемовин та візитів. Обговорювалася ця тема і під час останніх візитів Президента до Берліна, де відбулися переговори з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель, і до Парижа, де відбулися переговори з Президентом Франції Еммануелем Макроном.

«Ми чітко наголосили, і я маю тому тверде підтвердження, що не втрачаючи ні місяців, ні тижнів, а днів не втрачаючи, Президент Франції Еммануель Макрон, і канцлер Німеччини Ангела Меркель, вже у травні звернуться до Путіна, скоординуються зі Сполученими Штатами Америки і безпосередньо з Президентом США Дональдом Трампом», – заявив Глава держави.

Петро Порошенко не виключає, що зустріч може відбутися у річницю відкриття другого фронту – день висадки союзних військ Нормандії. «Буде обов’язково запрошений президент Російської Федерації Путін. Ми зберемося вчотирьох, і у нас є чітка програма, що ми зробимо, щоби нарешті на багатостраждальну землю України прийшов мир», – сказав Президент.

Глава держави також нагадав, що на 18 квітня заплановано оголошення Великоднього припинення вогню. «Ми сподіваємося, що нарешті воно запрацює. І уже в травні або на початку червня будуть підписані документи Нормандського формату, де буде передбачено виведення російських військ з української території, виведення важкої техніки і артилерії, роззброєння незаконних збройних формувань і прийняття рішення щодо введення «блакитних шоломів» ООН», – сказав він.

Щодо того, чому зазначені кроки не робилися до цього Петро Порошенко сказав: «Бо пан Путін дуже чекав, що в Україні буде обрано іншого Президента – слабкого, можливо не компетентного, можливо непрофесійного. Щоб миротворчі сили були у нас лише як ескорт-сервіс для спостерігачів ОБСЄ, які будуть працювати з 9:00 до 18:00. А що робити мирним мешканцям, які живуть вздовж лінії зіткнення з шостої вечора по дев’яту ранку – це нікого не цікавило».

Глава держави наголосив, що Україна на такі умови не погодиться. «Нам треба справжній мир, нам треба справжня деокупація цих територій, нам треба контроль, в тому числі і контроль міжнародними силами Ради безпеки ООН неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону для того, щоб не відбувалося інфільтрації на нашу територію», – заявив Петро Порошенко.

«І після того, як будуть сформовані безпекові компоненти, ми почнемо політичне врегулювання процесу шляхом місцевих виборів», – додав Президент.

Він також висловив думку, що для країни-агресора Росії наслідок її дій вже став важким тягарем. «Ми знаємо що, коли, як і хто відповідальний, і ми відчуваємо, що Росія далі не зможе терпіти ситуацію, бо санкції дуже болюче вдарили по її економіці. Росія лише через санкції заплатила 150 мільярдів доларів втрат. І це дані, наведені компанією Bloomberg. 10% ВВП. Додатково виділяє зі свого бюджету на утримання цих окупованих територій 2 млрд на Донецьк і Луганськ і 2 млрд на Крим. І сьогодні навіть для такої країни, як Росія, це дуже важка ноша», – констатував Глава держави.

Президент вкотре підкреслив, що ключ від миру не в Україні. «Ключ від миру знаходиться не там, де дехто думає – що він у Києві, Брюсселі або Вашингтоні. Ключ від миру знаходиться у Москві. І Путін не діставав цей ключ. Не ми ж стріляємо. Не ми прийшли на російську землю. Не ми хочемо російської крові», – сказав він. Петро Порошенко зауважив, що «немає в світі нації, народу і Президента, який би більше, ніж Порошенко, українці, держава Україна хотіли б і прагнули миру».

«Бо ми платимо за цю війну найбільшу ціну. І Путін намагався перечекати для того, щоб якби ж був би хтось інший, якби можна було залишити собі Крим назавжди. І зараз ми впевнені в тому, що ми не маємо дати цю можливість», – наголосив Глава держави.

Він також висловив думку, що Путін, в тому числі і на переговорах з іншими лідерами, буде казати, що одразу ж після виборів Президента буде готовий йти на рішучі кроки, в тому числі і реалізацію домовленостей під якими стоїть його підпис. «Це був дипломатичний успіх України, бо підпис Путіна з гарантіями всього, про що я вам сказав, було отримано 12 лютого 2015 року під документом, який носить назву Мінські домовленості», – нагадав Президент.

Джерело

 

Мотивацію і соціальний захист військовослужбовців будемо збільшувати й надалі – Глава держави

Президент України Петро Порошенко наголошує, що й надалі буде збільшуватися соціальний захист, матеріальне і грошове забезпечення тих, хто боронить нашу державу на фронті. Про це Глава держави заявив під час прямого ефіру на телеканалі «112 Україна» у програмі «Пульс», участь у якій мав також брати кандидат Зеленський.

Петро Порошенко висловив переконання, що ті, хто на фронті з 2014 року «на власні очі побачили, яку величезну відстань пройшли наші Збройні Сили», адже українська армія була не просто «на нулі», а була глибоко «в мінусі».

Президент констатував, що із початком бойових дій на сході України величезна кількість генералів була відправлена на пенсію та звільнена. Рідну країну залишилися боронити найдостойніші, наголосив він. «І ті, хто на фронті себе проявив, мають добрі кар’єрні перспективи», – сказав він.

«Я пишаюся тим, що на сьогоднішній день уже ті, хто були майорами, підполковниками, сьогодні вже генерали, вже і полковники, якщо вони комбріги. Але сьогодні – це еліта Збройних Сил України. Люди, яких шанують і поважають солдати. І народ ставиться до них відповідним чином. Бо армія сьогодні – це та категорія, яка користується найбільшим рівнем довіри серед всіх державних інституцій. Заслуженої довіри», – наголосив Петро Порошенко, зазначивши, що має за честь як Президент і як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил відповідати за цей напрямок.

Глава держави нагадав, що військовим постійно збільшується забезпечення. Було це зроблено і нещодавно. «З 1 квітня тим воїнам, які є на фронті, ми ще на дві тисячі гривень збільшили грошове забезпечення. І сьогодні воїн на фронті отримує лише доплати у розмірі 12 тисяч грн. і грошове забезпечення більше 10 тисяч. Уявіть собі, що воїн на фронті не отримує менше 22 тисяч 200 гривень, починаючи з квітня. Це є справедливо», – сказав він.

Водночас Петро Порошенко заявив, що зловживання у питаннях забезпечення військових житлом матимуть відповідну реакцію. «Впевнений в тому, що велика кількість зловживань є і при квартирно-експлуатаційних частинах, і при комісіях, які визначають інвалідність. Сьогодні за моїм дорученням Міністр оборони звернувся до військового прокурора, створені відповідні оперативні групи і всіх виведемо на чисту воду», – повідомив він.

«Ключова позиція не в тому, що не робляться злочини, а в тому, що немає вже «парасольки». І якщо ти скоїв корупційний злочин – тебе точно ніхто не прикриє. Точно. Ніхто. І моя позиція – Президент не є коп, і Президент не є суддею. Більше того – я поганий суддя. Але є люди, які за професійними обов’язками мають взяти на себе відповідальність і забезпечити неупереджене, чесне судочинство, реалізуючи право людей на справедливість», – додав Глава держави.

«Я почув, я обіцяю і ще раз я вам дякую і кажу – і в питаннях розподілу квартир, і в питаннях грошового забезпечення, а сьогодні є соціальні пакети, які значно збільшують мотивацію і соціальний захист військовослужбовців і ми будемо продовжувати це робити. І в питаннях комісії по інвалідності ми з вами наведемо порядок», – резюмував Петро Порошенко, звертаючись до волонтерки Наталії Юсупової, яка наголосила на існуючих порушеннях законодавства та зловживаннях з боку військових чиновників по відношенню до військовослужбовців.

Президент також подякував тим військовим, які своїми голосами підтримали його у першому турі виборів. «Я хочу подякувати тим, хто за мене проголосував в армії. І я з гордістю повідомляю, що голосування в армії я виграв. Хочу сказати, що для мене надзвичайно важлива така оцінка не просто як Президента, а як Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України», – сказав Петро Порошенко.

Джерело

 

Петро Порошенко: Я закликаю кожного стати «україноботом»

«Я не закликаю нікого бути «порохоботом»… Але я зараз закликаю кожного стати «україноботом». Любити Україну. Бо ризики, які зараз концентруються, коли ми нібито намагаємося погратися в це – ціна буде надзвичайно високою», – сказав Президент України Петро Порошенко під час прямого ефіру на телеканалі «112 Україна» у програмі «Пульс», участь у якій мав також брати кандидат Зеленський.

Глава держави зауважив, що Україна була об’єктом дуже потужної атаки елементів гібридної війни, починаючи з фейкових новин: «І фінансування цих фейкових новин є дуже потужним».

«Але я хотів би подякувати дуже відповідальному вибору українців. Що незважаючи на фейкові новини з Росії, незважаючи на потужну критику діючої влади, не завжди обґрунтовану, де 80% всіх повідомлень, за оцінками Інституту масової інформації, стосувалася мене особисто, і навіть у цих умовах ми бачимо зараз, що майже 40% готові проголосувати за мене», – наголосив Глава держави.

Петро Порошенко додав: «Ці п’ять років були найважчими в новітній українській історії. І левова частина цих навантажень лягла на плечі українського народу». Він нагадав, як у 2014 році ми віддавали всі кошти платників податків на побудову нової армії.

«Результати цього сьогодні очевидні. Але, що від цього постраждало? Рівень життя людей», – зазначив він, наголосивши, що платники податків сьогодні сплачують воєнний збір та перераховують 6% ВВП на армію.

За його словами, Росія вдавалася і до інших елементів гібридної війни, закривши свої ринки для української продукції. Однак, він зазначив, що Україні вдалося подолати цю перешкоду, залучивши іноземні інвестиції у розвиток виробництва та досягнувши економічного зростання.

«Це економічне зростання має відображатись абсолютно чітким результатом – зростанням добробуту людей. Зростання економіки має бути відчутним у кишені звичайного українця. І на сьогоднішній день у нас з’явилася ця можливість», – підкреслив Президент.

Джерело

 

Повне відео програми

Автор