Петро Порошенко дав інтерв’ю українським телеканалам за підсумками візиту до Берліна та Парижа (фото, відео)

Президент у Парижі: Починаємо підготовку до саміту Нормандського формату, де обов’язково будуть питання звільнення українських заручників і військовополонених

Перше питання, яке я піднімав на переговорах з європейськими лідерами сьогодні – це встановлення миру в Україні. Отримав запевнення, що найближчим часом буде скликано засідання на найвищому рівні Нормандського формату.З Еммануелем Макроном та Ангелою Меркель вдалося досягти домовленості, що 18 квітня під час Skype-конференції тристоронньої контактної групи буде проголошено про Великоднє припинення вогню на Сході України. Буде звернення до РФ, щоби вона забезпечила перший крок імплементації миру.Про це говорив в інтерв'ю Телеканал Інтер у Парижі.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 12. April 2019

Інтерв’ю Петра Порошенка Телеканалу Інтер

Президент України Петро Порошенко у Парижі повідомив, що під час сьогоднішніх зустрічей було обговорено питання звільнення українських заручників і військовополонених і ця тема буде винесена на заплановану зустріч Нормандського формату.

Глава держави під час включення на телеканалі «Інтер» наголосив, що на переговорах і у Франції, і у Німеччині піднімав питання щодо звільнення українських заручників.

«Причому з Президентом Франції Еммануелем Макроном окремо підняв питання про нашого журналіста пана Романа Сущенка. Ви знаєте, що він працював у Парижі. Що перша леді Франції піклувалася про його долю. І Еммануель чітко зафіксував, що найближчим часом ми ще раз вийдемо з ініціативою, щоб Путін дотримався свого слова, звільнив українця Сущенка і щоб він якнайскоріше повернувся додому», – розповів Петро Порошенко.

Також Президент розповів, що акцентувалася увага на звільненні 24 українських моряків, які є військовополоненими і над якими Росія не має жодної юрисдикції. «Вони мають бути негайно і безумовно повернуті додому разом з військовим майном і поверненням свободи судноплавства в Керченській протоці», – сказав він.

Глава держави також підняв питання звільнення політв’язнів з в’язниць Росії та з окупованих територій і захисту прав кримських татар, які брутально порушуються саме напередодні виборів.

«Ми чітко скоординували і ці кроки – і в Берліні, і в Парижі були дані відповідні доручення. І ми рішуче починаємо підготовку до саміту Нормандського формату, де в порядок денний обов’язково будуть включенні і ці питання», – підкреслив Петро Порошенко.

Джерело

 

Сподіваюсь, нарешті, ми перейдемо до змістовних дискусій щодо майбутнього України – Президент про дебати з кандидатом Зеленським

Сьогодні під час зустрічі з Еммануелем Макроном та Ангелою Меркель однією з ключових тем розмови було питання звільнення українських заручників – йшлося, зокрема, про 24 військовополонених моряків. Вони мають бути негайно і безумовно повернуті додому разом з військовим майном і поверненням свободи судноплавства в Керченській протоці.Окремо пан Макрон підняв питання звільнення Романа Сущенка, адже він як журналіст працював у Парижі, і питання його звільнення є предметом особливої уваги Першої Леді Франції. Вдячний Президенту Франції за позитивну реакцію на моє прохання повернутися до питання звільнення українських заручників під час переговорів з Путіним, і нарешті звільнити усіх, хто незаконно утримується у в’язницях РФ і на окупованих територіях України. Адже там сьогодні перебувають заручники, процес обміну яких зупинився вже більше ніж на рік. Окрему вагу приділили питанням звільнення незаконно утримуваних кримських татар.Про це говорив у включенні для Телеканал "Прямий".

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 12. April 2019

Інтерв’ю Петра Порошенка Телеканалу Прямий

Президент України Петро Порошенко сподівається, що на наступному тижні і він, і кандидат в Президенти Володимир Зеленський, нарешті, матимуть можливість проінформувати суспільство щодо своїх програм, планів і чітких напрямків в розвитку держави. Про це Петро Порошенко сказав під час включення на телеканалі «Інтер» в ході робочого візиту до Франції.

Відповідаючи на питання, чи буде наступний тиждень менше емоційним і більш змістовним, Глава держави зауважив: «На жаль, вимушений з вами погодитись. Дійсно в дискусіях за форму втрачається зміст. Я дуже сподіваюся, що мій опонент почує мене, що ми, нарешті, перейдемо до змістовних дискусій, що ми нарешті будемо мати можливість проінформувати суспільство щодо своїх програм, планів, чітких напрямків в розвитку держави, бачення майбутнього України і українців».

«І дати можливість всебічної інформації, щоб вибір українців був свідомий і щоб ніхто не намагався «втюхати» Україні «кота в мішку», – додав Петро Порошенко.

Президент впевнений, що мають відбутися дебати на Суспільному телебаченні 19 квітня як передбачено законом о 20:00 і 14 квітня на «Олімпійському» стадіоні. «Ще раз хочу повторити запрошення пану Зеленському на стадіон. Стадіон, так стадіон. Не ховайтеся, не бійтеся, приходьте і розповісте все, що ви маєте», – наголосив Президент.

«Що я очікую наступного тижня? Хочу наголосити, очікую розумного і відповідального вибору українського народу. І очікую на перемогу Петра Порошенка. Це одразу ж створить абсолютно чіткі позиції щодо нашого руху, швидкі досягнення і в боротьбі з бідністю, і в становленні миру, і щодо європейського вектору розвитку нашої з вами найкращої в світі держави Україна», – підкреслив Президент.

Джерело

 

Глава держави про незмінність європейського вибору України: Твердо переконаний, що ми не зупинимося на половині шляху і ніхто не розверне нас назад

Переговори з Еммануелем Макроном та Ангелою Меркель були присвячені передусім миру. Наші партнери задекларували тверду підтримку України. Відразу після виборів у випадку мого переобрання відкриється вікно можливостей, коли ми ініціюємо саміт Нормандського формату, де обов'язково будуть питання звільнення українських заручників і військовополонених.Детальніше про підсумки мого робочого візиту до Німеччини та Франції в ефірі телеканал СТБ.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 12. April 2019

Інтерв’ю Петра Порошенка Телеканалу СТБ

Президент України Петро Порошенко переконаний, що ми не звернемо зі шляху до членства в Європейському Союзі та НАТО. І під час виборів українці зроблять відповідальний вибір, підтвердивши обраний шлях розвитку країни. Про це Глава держави сказав в ході робочого візиту до Французької Республіки.

«Безумовно, все можливо, в тому числі і зміна ставлення, якщо Україна поведе себе безвідповідально, і якщо рішучий напрямок нашої дороги до ЄС та НАТО буде підданий сумніву, відтермінований через ті чи інші кроки, в тому числі через референдуми. Коли Україна сама не продемонструє рішучість свого руху вперед», – сказав Петро Порошенко під час прямого ефіру на телеканалі «Інтер», відповідаючи на запитання чи може щось змінитися у відносинах між Україною та ЄС після виборів.

«Станом на зараз я можу наголосити, що під час всіх зустрічей було чітко заявлено, що лідери Європи дякують мені як Президенту за блискуче організований виборчий процес під час першого туру», – особливо підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, кількість іноземних спостерігачів на виборах, в тому числі і з Франції, і з Німеччини, перевищувала 2300 осіб. «І загальна доповідь щодо результатів виборів була, що це були зразкові вибори, що в Україні ніколи не проходили вибори з таким рівнем демократії, що вони цілком задоволені захистом волевиявлення громадян і дуже сподіваються, що вдасться на такому ж рівні провести і вибори 21 квітня», – зазначив Глава держави.

Водночас Петро Порошенко зауважив, що під час кампанії відбуваються жорсткі дискусії і висловив сподівання, що вдасться уникнути провокацій. «Це викликає обурення, в тому числі і в наших міжнародних партнерів, якщо провокатори будуть намагатися зривати проведення тих чи інших виборчих заходів», – сказав він.

«Я твердо переконаний, що ми будемо мати можливість донести громадянам України повну інформацію про програми кандидатів для того, щоб вони мали всі умови для чіткого визначення щодо майбутнього для України, майбутнього для себе, майбутнього для своїх дітей», – підкреслив Президент.

«Я твердо переконаний, що це майбутнє полягатиме у європейському векторі розвитку нашої держави. Що ми не зупинимося на половині шляху. Ніхто не розверне нас і не поверне назад в попередні умови, коли ми були колонією Російської Федерації. Цього вільна Україна точно вже не допустить», – резюмував Петро Порошенко.

Джерело

 

Україна і я як Президент маю тверду підтримку лідерів Євросоюзу – Глава держави про переговори у Франції та Німеччині щодо Нормандського формату

Президент України Петро Порошенко та Президент Франції Еммануель Макрон скоординували дії у питанні шляхів досягнення встановлення миру в Україні. «Перше питання, яке я піднімав на переговорах з лідерами Європи є встановлення миру», – повідомив Петро Порошенко під час прямого ефіру на телеканалі «Інтер» за підсумками переговорів з Президентом Франції.

«Миру була присвячена координація наших дій. І ми отримали абсолютно чітке повідомлення, що одразу ж після мого переобрання, ми переконані, що відкривається вікно можливостей і буде скликано засідання на найвищому рівні Нормандського формату», – додав він.

Президент повідомив: «Найбільш вірогідно, що це відбудеться у Франції, якраз у п’яту річницю створення Нормандського формату».

За його словами під час саміту буде абсолютно чіткий порядок денний. «Перше, про що вдалося домовитися – 18 квітня на скайп-конфренції Тристоронньої контактної групи буде проголошено режим припинення вогню, присвячений Великодню». Він додав: «Будуть донесені сигнали до російської сторони про те, щоб це створило ті умови, щоб одразу ж після президентських виборів приступити до серйозних переговорів у Нормандському форматі для забезпечення мирного процесу».

Президент підкреслив, що мирний процес передбачає, і про це також було домовлено з лідерами Європи на сьогоднішніх зустрічах, що першим повинен реалізовуватися безпековий компонент. «Безпековий компонент – це є виведення іноземних військ, виведення важкої техніки і артилерії. Побажання України, до якого, я твердо переконаний, дослухаються наші партнери – це контроль, в тому числі, і через миротворчу місію, неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону», – повідомив Петро Порошенко.

Глава держави також підкреслив, що після виконання всіх умов і забезпечення всіх вимог безпекового компоненту може бути почато політичний процес.

«І я хочу подякувати сьогодні і Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, і Президенту Франції Еммануелю Макрону за політичну волю, за рішучу ініціативу, яка може бути реалізована одразу ж після мого переобрання», – наголосив Петро Порошенко.

Відповідаючи на запитання, що без участі Росії Нормандський формат не ефективний, Глава держави нагадав: «Росія взяла паузу. Росія сподівалася на те, що Петро Порошенко не вийде у другий тур. Зараз вона сподівається на те, що Порошенко не буде обраний. І буде інший слабкий кандидат, з яким буде дуже легко Росії без участі західних партнерів, віч-на-віч тихенько домовитись, і вийти на умовах Росії. Де-факто вийти на капітуляцію України».

«Я твердо переконаний, що перш за все українці цього не дозволять», – підкреслив Петро Порошенко.

«Сьогодні було продемонстровано, що Україна і я як Президент маю тверду підтримку лідерів Європейського Союзу. Я наголошую, що коли Путін зрозуміє, що Президент Порошенко має підтримку більшості українців, як сказав Президент Макрон тоді буде відкрите вікно можливостей», – зазначив Глава держави.

«Ми всі наголошуємо, що станом на зараз альтернативи Нормандському формату не існує. Тому, що Нормандський формат представляє всі країни-члени Євросоюзу, з чіткою координацією зі США, і чітко скоординовані дії призведуть до того, або ми встановлюємо мир на Донбасі, або уже в травні – червні будуть продовжені або посилені санкції проти Російської Федерації. І Росія платить дуже високу ціну у цій абсолютно беззмістовній війні, абсолютно беззмістовній агресії», – сказав Петро Порошенко.

Президент висловив переконання, що вдасться вийти на умови, коли мир на Донбас буде встановлено і це може бути зроблено вже найближчим часом.

Джерело

 

Президент наголошує, що зупиняти євроінтеграційний рух України неконституційно

Президент України Петро Порошенко наголошує, що намагання зупинити або припинити рух України до членства в Європейському Союзі та НАТО буде порушенням Конституції України. Глава держави наголошує, що євроінтеграційний рух нашої держави закріплений в Основному законі і є обов’язковим до виконання на всіх рівнях влади.

«Якщо зараз зупинити процес, то, по-перше – це буде неконституційно. Тому, що в Конституції закріплена наша європейська та євроатлантична інтеграція України. І ніхто, ніяка посадова особа, не має права порушувати Конституцію і зупиняти цей процес», – підкреслив Президент в інтерв’ю журналістам в ході робочого візиту до Франції.

Петро Порошенко підкреслив, що зробить все від нього залежне, щоб продовжити європейський шлях України. «За це заплачена велика ціна. І щоб ті жертви, які заплатив український народ були не марні», – зазначив він.

Відповідаючи на питання журналістів відносно побоювань західних лідерів щодо можливої зміни курсу України, Глава держави зазначив, що існують певні занепокоєння у випадку зміни курсу України і не лише на рівні європейських лідерів.

«Якщо Україна сама зупиниться і буде ставити питання розвитку нашої європейської та євроатлантичної інтеграції в залежності від того, що скаже Кремль, або якимось чином ми затягнемо через проведення з будь-яких підстав, в тому числі і референдуму. Я вважаю, що це шлях на манівці», – зазначив Петро Порошенко.

«Референдум буде проведений тоді, коли будуть відкриті ворота Європейського Союзу і Україна буде делегувати частину своїх суверенних повноважень ЄС. Так як це робила кожна країна, яка претендувала на те, щоб стати членом Євросоюзу», – наголосив Глава держави.

Джерело

Усі відео