Президент звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБОУ (відео)

Президент Петро Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України

Підписав указ про звільнення Олега Гладковського

Сьогодні зранку я підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. Так само його знято й з посади голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю. Президент, звісно, не суд, і я не є суддею. І моя заява точно не є вироком. Але моє завдання, обов’язок, якщо хочете – створити такі умови, щоби люди повірили в чесність та неупередженість об’єктивного розслідування. Щоби кожен міг переконатися, що в подібних ситуаціях, якщо є доведена вина, не рятують ні посада, ні зв’язки, ні прізвища, ані давнє знайомство з Президентом. Всі рівні перед законом. Це мій принцип!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 4. März 2019

 

Про це Глава держави повідомив під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку в ході робочої поїздки до Миколаївської області.

«Хочу чесно і прямо сказати про одну річ. Як ви знаєте, минулого тижня було журналістське розслідування, що базувалося на витоку (інформації – ред.) з правоохоронних органів, щодо можливих зловживань в сфері оборонних закупівель. І воно викликало великий суспільний резонанс. Суспільство хоче і має право знати правду. Всі хочуть знати правду. І я як Президент теж хочу знати правду. Тому зараз будуть створені для цього всі необхідні умови», – зазначив Петро Порошенко.

«Сьогодні зранку перед відльотом до Миколаєва я підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. Так само його знято й з посади голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю», – повідомив Президент.

«Таке моє перше рішення», – додав він.

Петро Порошенко зауважив: «Президент звісно, не суд, і я не є суддею. І моя заява точно не є вироком. Але моє завдання, обов’язок, якщо хочете – створити такі умови, щоби люди повірили в чесність та неупередженість об’єктивного розслідування. Щоби кожен міг переконатися, що в подібних ситуаціях, якщо є доведена вина, не рятують ні посада, ні зв’язки, ні прізвища, ані давнє знайомство з Президентом».

«Всі рівні перед законом. Це мій принцип», – наголосив Глава держави.

Президент також повідомив, що має намір обговорити питання проведення максимально об’єктивного та всебічного розслідування з керівництвом Національного антикорупційного бюро.

«За кілька років жодного разу я не дозволив собі звертатися до керівництва Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з питань якогось конкретного розслідування. Жодного разу, за всі роки існування (цих структур – ред.). Сьогодні я це роблю вперше. Таке моє друге рішення», – зауважив він.

Глава держави сказав: «Публічно звертаюся до Національного антикорупційного бюро із закликом розслідувати резонансні публікації і розставити усі крапки над і. Якщо хто винен – до відповідальності. Хто сумлінно працював на зміцнення обороноздатності – тим дати змогу захистити своє чесне ім’я. Увечері планую переговорити телефоном з керівництвом НАБУ».

Президент також наголосив, що НАБУ є новим антикорупційним органом, який має репутацію точно незалежного від української влади – від Президента, від Уряду, від Парламенту. «Він максимально деполітизований. І це дуже важливо для суспільної довіри до результатів розслідування», – зазначив Петро Порошенко.

Він нагадав, що у Верховній Раді також створено тимчасову слідчу комісію, яка займається вивченням цього питання. «Ми робимо все можливе, щоб це було під прискіпливою увагою громадськості і суспільства, максимально відповідало закону і вимогам антикорупційної політики», – сказав Глава держави.

Джерело

 

РНБО обговорить реформування «Укроборонпрому» та розширення контролю за діяльністю оборонного сектору

Закликаю НАБУ розслідувати резонансні публікації

Публічно апелюю до Національного антикорупційного бюро із закликом розслідувати резонансні публікації і розставити усі крапки над і. Винних – покарати!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 4. März 2019

 

Президент Петро Порошенко доручив підготувати засідання Ради нацбезпеки та оборони для обговорення питань реформування «Укроборонпрому», посилення прозорості його діяльності, розширення контролю за діяльністю оборонного сектора. Про це Глава держави повідомив під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку в ході робочої поїздки до Миколаївської області.

«Оборона, армія, захист країни для мене – понад усе», – наголосив Петро Порошенко.

«Ми вже давно планували засідання Ради нацбезпеки та оборони з питань реформування «Укроборонпрому» та посилення прозорості його діяльності, розширення урядового, парламентського та суспільного контролю за діяльністю оборонного сектора», – зазначив Глава держави.

Він повідомив, що доручив секретарю РНБО Олександру Турчинову підготувати це засідання попередньо на середу, провести необхідні консультації з нашими закордонними партнерами.

«Поки армія захищає країну, я вважаю своїм обов’язком захистити саму армію і від корупції, але так само і від політиканів, які на основі окремих реальних недоліків, або взагалі фейків, намагаються очорнити і перекреслити усі зрушення у зміцненні обороноздатності країни, які досягнуті протягом останніх п’яти років», – наголосив Глава держави.

«Особливо цинічною виглядає позиція тих кандидатів в Президенти, які, будучи на керівних посадах в Уряді та міністерстві оборони, підписували злочинні постанови, розпродавали зброю, техніку, демонтували військові містечка, розбазарювали і розкрадали землі, бездумно скорочували особовий склад наший Збройних Сил. Розпродавали шпиталі, і на початку агресії не було де розмістити наших поранених», – підкреслив Президент.

Він додав: «Це завдяки цим героїням та героям на момент вторгнення Путіна в Україну наша армія була гола й боса, роздягнена й роззута, обеззброєна і небоєздатна. Вони точно заслужили звання героя Росії. А тепер ще вони мають совість судити-рядити тих, хто відновлював наші Збройні Сили, перетворював їх на одну із найсильніших армій континенту».

«Друзі, історія всіх і все розставить по місцях. Але поки що всі ми потребуємо правди – об’єктивного розслідування, яке би точно завоювало довіру. Закликаю всі правоохоронні органи до максимально відкритості. Інформуйте суспільство настільки широко, наскільки це лише можливо, щоб не завдати шкоди слідству», – зазначив Петро Порошенко.

Президент також закликав всіх бути уважними до інформації, яка з’являється у засобах масової інформації у передвиборчий період: «У Сполучених Штатах цей період називають «оctober surprises» (жовтневі сюрпризи – ред.). У них вибори Президента проходять у листопаді і обов’язково є викид бруду, часто фейкового. Україна не є виключенням. І тому нам потрібно бути максимально пильними, не дати себе використати».

Джерело

Автори