Робоча поїздка Президента до Миколаївської області (фото, відео) (оновлюється)

Маємо повернути миколаївських корабелів додому – Президент про розвиток суднобудівної галузі в Миколаєві

На зустрічах по всій Україні, і на Миколаївщині зокрема, бачу – громади тепер самі можуть приймати рішення, створювати стратегії розвитку, ставити цілі, змінювати життя і звітувати перед кожним жителем. Моя порада – не бійтеся ставити перед собою великі цілі. Добивайтеся неможливого, щоб отримати бажане!На сьогодні на Миколаївщині створені і діють 29 ОТГ, ще 13 – на низькому старті, чекають на вибори. Але дещо вже встигли зробити. Пріоритет вашої області – освіта. Туди спрямовано 467 млн грн., тобто майже дві третини субвенції. В ОТГ відремонтовані 71 дитячий садок, 61 школа, створені і облаштовуються 19 інклюзивно-ресурсних центрів.Не втомлююсь повторювати, децентралізація – це можливість і право кожного громадянина самому приймати рішення про життя своєї громади. Це можливість і право планувати життя і змінювати його там, де він живе. Це скорочення відстані між людиною і владою.

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 4. März 2019

 

Президент Петро Порошенко під час участі у Раді регіонального розвитку Миколаївської області наголосив на перспективах розвитку Миколаївщині, зокрема суднобудівному потенціалі.

«Миколаїв – місто, де є «Зоря» – «Машпроект», яке нещодавно презентувало новий газотурбінний двигун потужністю 32 МВт, і в якого точно немає аналогів в світі. Повернути маємо суднобудування в Миколаїв. Повернути миколаївських корабелів додому», – наголосив Глава держави.

Президент підкреслив, що всі регіони України мають розвиватись рівномірно, в країні не повинно бути периферії. За його словами, започаткована децентралізація дає нові можливості для розвитку громади. «Ми спробували знайти стандартну формулу, що має бути в селах, ОТГ, містах, районах, областях, щоб для всіх наших громадян були рівні можливості для розвитку», – розповів він.

За його словами, в кожній ОТГ за 4-5 років мають бути якісні дороги. Президент зауважив, що за п’ять років на розвиток дорожньої інфраструктури області вже спрямовано 3,2 млрд грн., а за два останні роки сума фінансування зросла в 4,5 рази – в 2018 році на дороги обласного і районного значення спрямовано 287 млн грн. «Ми далі будемо продовжувати цю принципову позицію, і будуть якісні дороги в кожній ОТГ», – запевнив Глава держави.

Окремо Президент акцентував увагу на водопостачанні. «За європейськими стандартами – а ми рухаємось в Європу – в кожному населеному пункті, де живе більше 3 тис. мешканців має бути центральне водопостачання. В Миколаївській області проблема води стоїть дуже гостро, і будемо ми спрямовувати кошти, щоб забезпечити водопостачання», – сказав Петро Порошенко.

За словами Глави держави, також має бути забезпечено якісне постачання електроенергії, бо в деяких селах через неякісні електромережі перебої в енергопостачанні, що не сприяє залученню інвесторів та забезпеченню належних умов для життя людей. «Ще нещодавно, згадайте, в 2014 році були віялові відключення електроенергії. І це було нормою. На сьогоднішній день мова йде не тільки обійтись без відключення, а надати якісну електроенергію», – додав він.

Президент акцентував увагу на необхідності побудови школи за новими стандартами, забезпеченні нової якості інтерактивного навчання – не лише першокласників, а як мінімум до рівня 6-8 класу. Він також зауважив, що зусиллями правоохоронних органів було конфісковано кошти, вкрадені минулою владою, з них 6 млрд грн. спрямовано на сільську медицину. «Існують певні скептичні оцінки щодо перспектив сільської медицини. Будь ласка, хто не вірить, через рік подивитесь яким чином це змінить якість медичного обслуговування на селі. Це має вимірюватись врятованими життями», – зазначив Петро Порошенко.

Він також наголосив на важливості забезпечення Інтернетом: «Інтернет в кожному селі. І не лише в голови сільради чи лідера ОТГ. Інтернет – в амбулаторії, в школі, в дитячому садку… Коротше кажучи, де є світло, там має бути інтернет. Це можливість інтелектуального розвитку кожної людини, не тільки школяра. Це можливість набуття нових компетенцій для молоді і не тільки”, – зазначив Президент.

Глава держави також відзначив перспективи розвитку туризму в Україні. «В середньому в світі частка туризму у ВВП складає 10%. Зараз в Україні – 1,5%», – зазначив Президент, додавши, що і в Миколаївській області є унікальні об’єкти, які будуть цікаві туристам. Однак, для цього необхідні мережеві готелі, продовження модернізації міжнародного аеропорту Миколаєва. За його словами, вже завершенні переговори з японською компанією щодо будівництва нового мостового переходу через річку Південний Буг, завершено проектування. «Нарешті, треба припинити розмови і приступати до будівництва. Це не лише проблема Миколаївської області, а всієї України. Всі знають, що на Одещині побудували трасу Одеса-Рені, але ж далі йде дорога, яка йде через всю Україну. І міст буде значним чином сприяти якісній туристичній, бізнесовій інфраструктурі», – наголосив Петро Порошенко.

Окремо Глава держави відзначив боротьбу з бідністю, яка вже почалася, в тому числі завдяки монетизації субсидій, індексації пенсій та виплаті доплати у розмірі 2410 грн тим, хто отримує мінімальні пенсії. Він зауважив, що таких пенсіонерів лише в Миколаївській області 62 тис.

Джерело

 

Україна отримала історичний шанс на зміни і він має бути реалізований – Президент

Президент Петро Порошенко переконаний, що завдяки стабілізації економіки та її зростанню Україна має нині шанс продовжити якісні зміни, які забезпечать зростання добробуту громадян та держави в цілому.

«Ми забезпечили стабілізацію економіки і зараз економіка країни на підйомі. Тож історичний шанс на зміни, який тепер отримала Україна, точно нашими зусиллями має бути реалізований. Це наш обов’язок об’єднати всіх, хто готовий захищати Україну, працювати заради її процвітання, заради безпеки людей, заради добробуту людей», – сказав Глава держави під час засідання Ради регіонального розвитку Миколаївщини.

«Коли ми єдині – немає нічого неможливого для нас. Ми збудуємо Україну процвітаючих громад, а найголовніше – щасливих, заможних і вільних людей», – додав він.

Петро Порошенко висловив переконання, що країна має стати логістичними воротами в Європу. «І можливості Миколаївщини для того, щоб створити хаб з логістики – це є унікальні можливості», – додав Президент.

Так само Миколаївщина, яка на думку Глави держави є перлиною півдня країни, має всі умови для розвитку туризму. «Наша формула економічного розвитку гарантує, що кожен громадянин України на власній кишені має відчути реальне зростання економіки через зростання добробуту. Кожен з нас, починаючи вже з цього року, буде відчувати, що щомісяця життя змінюється, що бідність відступає», – наголосив Президент.

Він зауважив, що ще 3-4 роки тому не можна було говорити про щось подібне, адже російська агресія завдала надто сильного удару по економіці України. «Це не лише сама війна, через яку ми втратили ледь не чверть промислового потенціалу країни. Коли Росія не просто окупувала Донбас, а порізала заводи на металобрухт, а те обладнання, яке могла, вивезла до себе в Росію. Це і закриття Росією ринків для українських товарів – кожне з миколаївських підприємств добре це на собі відчули, включаючи і «Зорю» – «Машпроект», де були повністю обрізані всі контракти з «Газпромом». Це і блокада транзиту через територію Російської Федерації на країни Азії – Казахстан, Киргизстан, Китай», – сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що таким чином Путін сподівався, що припинення торгівлі і зупинка роботи українських підприємств призведуть до безладу та протестів в нашій країні. «План Путіна був дуже нехитрий: немає продажів продукції – зупиняться підприємства. Зупиняться підприємства – люди будуть викинуті за фабричні ворота. Люди без роботи – почнуться протести. Почнуться протести – влада впаде. А нова влада на колінах приповзе вибачатися», – сказав він.

«Але ми вистояли. Ми з вами знайшли альтернативу у вигляді ринків Євросоюзу. Ми вивели економіку з кризи. Компенсували значну частину втрат. Наповнили золотовалютні резерви, знизили інфляцію. Забезпечили макроекономічну стабільність, очистили банківську сферу», – наголосив Глава держави.

Джерело

 

Президент у Южноукраїнську: Те, що ми вижили без російського газу – вагомий внесок атомної енергетики

Президент Петро Порошенко в ході робочої поїздки в Миколаївську область ознайомився з потужностями Ташлицької ГАЕС у місті Южноукраїнськ. Ташлицька ГАЕС – друга за потужністю складова Южно-Українського енергетичного комплексу.

Глава держави поспілкувався з керівництвом ГАЕС та подякував трудовому колективу за важливу роботу підприємства.

«Насправді, я думаю, що та роль, яку зараз відіграє атомна енергетика, особливо в останні 4-5 років, коли ми збільшили в балансі енергоспоживання та енергогенерації частку атомної енергетики до 60-61%, це означає величезний внесок атомників в енергетичну безпеку держави і в диверсифікацію енергозабезпечення», – наголосив Петро Порошенко.

«Те, що ми вижили без російського газу – вагомий внесок атомної енергетики», – підкреслив Президент.

Він додав: «За енергетичну безпеку і за енергетичну диверсифікацію я хочу атомникам подякувати. Ви великі молодці».

За його словами, держава визначає пріоритетним будівництво додаткових енергоагрегатів, зокрема і на Ташлицькій ГАЕС, і на Дністровській ГЕС. «Це ще дозволить підвищити частку атомної енергетики і зробити економіку України більш конкурентоздатною», – наголосив Петро Порошенко.

Южно-Український енергетичний комплекс – єдине в Україні підприємство, де комплексно використовуються базові ядерні та маневрені гідро- і гідроакумулюючі потужності. До його складу входять Южно-Українська АЕС, Олександрівська ГЕС і Ташлицька ГАЕС. Щороку енергетичним комплексом на Південному Бузі виробляється 17-20 млрд кВт-год. електричної енергії, яка становить приблизно 10% загального виробництва електроенергії в країні та близько 20% її генерації на українських атомних електростанціях.

Джерело

 

Мешканці Миколаївської області – справжні герої, які зупинили агресора. Сергій Горобець, Ігор Буйновський, Микола Гончарук, «кіборг» Олександр Завірюха, Іван Кучмій та багато інших героїв ціною свого життя зупинили ворога на фронті. І добре, що Южноукраїнськ пам’ятає про них.Дякую усім добровольцям і воїнам ЗСУ, які зупинили ворога. Дякую героям, які життя присвятили нашій країні. І перед громадою Южноукраїнська я обіцяю, що це все недаремно. Бо нам дали можливість продовжувати розбудову нашої України.Де б я не бував, і Ізмаїл, і Маріуполь, і Харків, і Львів – всюди ми разом говоримо: ми ніколи не віддамо свою Україну! Я хочу разом з усіма українцями сказати лідеру країни-агресора: ми не посягаємо на чужі території. Але ми нікому не дозволимо хазяйнувати на нашій землі!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 4. März 2019

 

Южноукраїнськ, дякую за підтримку та теплу зустріч. Миколаївці – ви фантастичні!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 4. März 2019

 

Вознесенськ, щиро дякую за теплу зустріч і підтримку. Разом – до перемоги!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 4. März 2019

 

Автор