Президент України проведе переговори з Президентом Європейської Ради (брифінг, фото, відео)

Президент Європейської ради від імені усього Європейського Союзу хоче цим візитом віддати належне мужності українців і підтримати в непростий історичний період

Президент України Петро Порошенко проведе переговори з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском, який сьогодні розпочинає свій візит до України. Про це повідомив Заступник Глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.

«Це буде візит солідарності, візит підтримки, візит справжнього партнера України. Мета візиту – солідарність з українським народом в контексті роковин Майдану, вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні», – сказав Костянтин Єлісєєв.Він також зазначив, що візит Президента Європейської Ради демонструє, що «Україна знаходиться в топі політики ЄС, а ситуація в Україні її безпека і територіальна цілісність є предметом великого занепокоєння наших європейських партнерів».

За словами дипломата, Президент Європейської ради від імені усього Європейського Союзу хоче цим візитом віддати належне мужності українців і підтримати в непростий історичний період.

Заступник Глави Адміністрації Президента України повідомив, що Петро Порошенко та Дональд Туск проведуть перемовини щодо подальших кроків з імплементації конституційних змін, які нещодавно були ухвалені Верховною Радою України в частині інтеграції до ЄС та НАТО.

Також під час зустрічі будуть обговорюватися питання імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом та подальші кроки на шляху інтеграції України до Європейського Союзу, зокрема продовження інтеграції України до цифрового ринку, зниження цін на роумінг для українських громадян, які подорожують країнами ЄС, співпрацю з Європейським оборонним агентством.

Джерело

 

В Нью-Йорку Президент України візьме участь у пленарних дебатах: «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України»

20 лютого Президент України Петро Порошенко здійснить робочий візит до США та візьме участь в роботі Генеральної асамблеї ООН, де вперше в історії цієї організації відбудуться пленарні дебати з нового пункту порядку денного: «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України». Про це повідомив Заступник Глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.

«Це новий пункт, який був включений на цій сесії. Дуже символічно, що ці дебати відбудуться саме в п’яту річницю російської агресії», – зазначив Костянтин Єлісєєв.

Він повідомив, що Президент прийняв рішення особисто взяти участь в дебатах для того, щоб з «найвищої трибуни світу ще раз довести до відома міжнародної спільноти про ті злочини, які скоєні Росією і про широкомасштабний вимір російської агресії, який включає не лише збройну агресію, не лише гуманітарні злочини, а й злочини, які мають екологічні та економічні наслідки, питання пов’язані з порушенням прав людини тощо».

Костянтин Єлісєєв наголосив, що Глава Української держави «використає цю трибуну, щоб нагадати події п’ятирічної давнини, нагадати про те, що сьогодні Україна бореться не лише за свою незалежність і територіальну цілісність, а й за безпеку і процвітання всієї Європи». «Цей виступ має ще раз сконсолідувати позицію світу відносно підтримки України», – додав він.

За інформацію дипломата, в рамках візиту відбудуться також зустрічі Президента України з Генеральним секретарем ООН, з головою Генасамблеї ООН, інші двосторонні зустрічі.

Заступник Глави АПУ також анонсував тристоронній саміт Президентів України, Польщі та Литви у Любліні (Польща) в штаб-квартирі спільної українсько-польсько-литовської військової бригади УкрПолЛітБриг, яка відбудеться 22 лютого і буде присвячена питанням оборонної та військової співпраці заради зміцнення регіональної та європейської безпеки.

Джерело

 

 

 

 

Поділитися:
Share

Share