Життя в інформаційній окупації

Валерій Прозапас
Валерій Прозапас

Технологія нав’язування соціальної апатії доволі успішно обкатується ворогом на українському суспільстві.

Атмосфера перехресного інформаційного тиску мінімізує можливості об’єктивно оцінювати виклики, розбиратися в суті проблем, бо призвана спонукати маси українців до сприйняття спрощених категоричних суджень.

Для цього факти досягнень свідомо замовчуються або спотворюються, цифри росту не акцентуються, довготривалі процеси реформ не пояснюються.Натомість будь-яка одноденна негативна або незрозуміла подія роздувається до глобальних розмірів, а системні проблеми подаються як апокаліптичні та невирішувані без “третіхмайданів”, “рубання рук” , “оргій” та без чергових “чесних, нових, єдиних” месій та “слуг народа”.

І от замість вирішення проблеми тотальної присутності російської пропаганди в інфополі фахівцями пера на повному серйозі ведуться бесіди про загрозу від “порохоботів”.

  • Тестова поставка українського (!) газу до Європи проходить майже непоміченою, про кілька років без Газпрому та виграні у нього суди ніхто не згадує – зате премії керівників Нафтогазу по-більшовицькі ненавидять всі.
  • Повернення коштів “сім’ї” Генпрокуратурою, прибутковість Привату, прозорість Нацбанку – це як само собою, але в телевізорі та в багатьох чубатих головах ми “найкорумпованіша країна світу”.
  • 10 мільйонів біометричних паспортів, на 20% збільшений трафік аеропортів, ріст купівлі житла та автомобілів – це “зубожіння” та “мародьори”.
  • Війна окрема велика тема. Для багатьох вона так і залишилась абстракцією, від неї “усталі” навіть ті, хто її взагалі не бачив, не в останню чергу якраз через інформаційну окупацію – тому одних людей у формі іноді використовують для публічних заходів, а іншим закривають рот за підтримку своїх же командирів. Кардинальна зміна підходів до забезпечення армії, сучасне озброєння та бюджет у 200 мільярдів – це “заробіток на крові”.
  • І звичайно Путін – не ворог “с ним надо садиться за стол переговоров”, а ті, хто йому протистояли в найскладніші часи, – тепер “злочинна влада”.
  • Міжнародна підтримка України, титанічні зусилля дипломатів та Президента Порошенка по виходу з орбіти впливів Кремля ніби нічого не варті, бо “он не любит неудобних вопросов”, “чорний ход” і взагалі “страна идет не туда”.

В цих умовах ще ціннішими стають люди, які усвідомлюють і рівень викликів, і напівзомбований стан частини населення, і обсяг зовнішнього втручання, але вперто діють за обраним напрямком, не втрачають віри та диктують позитивний порядок денний.

Ми тільки стаємо вільними і важко формуємо критерії вибору, але вони мають бути гідними, а не схожими на картинку з радянського плакату. Це складно, проте результат буде того вартий, ось побачите.

Поділитися:
Share

Усі відео