Петро Порошенко дав інтерв’ю телеканалу «Україна» за результатами участі у Давоському форумі (фото)

На всіх зустрічах у Давосі отримали тверду позицію щодо підтримки України – Президент

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу «Україна» зауважив, що протягом двох днів візиту до Давосу відбулося біля 20 його офіційних зустрічей.

Зокрема, відбулися змістовні переговори з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель, Заступником Голови Китайської Народної Республіки Ван Цішанєм, Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, новобраним Президентом Федеративної Республіки Бразилія Жаіром Болсонаро, Президентом Польщі Анджеєм Дудою, Президентом Литви Далєю Грібаускайтє тощо.

«Ми користуємось тим, що тут дуже щільний графік – переговори відбуваються по 15-20 хв. не більше, але їхня чисельність є достатньо великою. І скрізь ми маємо тверду позицію щодо підтримки України. Дякую нашим міжнародним партнерам, які демонструють таку підтримку, демонструють позицію захисту українців», – наголосив Глава держави.

Петро Порошенко розповів про деякі деталі зустрічі з Ангелою Меркель щодо запобігання втручання РФ у вибори: «Йдеться про кібербезпеку. Це йдеться, в тому числі про обмін даними…». Водночас він підкреслив, що не може розкривати зміст домовленостей щодо спецслужб та всіх механізмів забезпечення кібербезпеки. «Очевидно, що деталі цих домовленостей ми розкривати не будемо», – підкреслив Президент.

Глава держави нагадав, що за українською ініціативою був створений трастовий фонд НАТО щодо кібербезпеки, а також є конкретні двосторонні угоди, починаючи з США та Великобританії і закінчуючи Німеччиною.

«На сьогоднішній день дуже важливо, що і США, і ЄС, і Канада сприймають це як реальну загрозу. Мова не йде про допомогу Україні, мова йде про об’єднання зусиль для захисту демократії в усьому світі. Бо Росія намагається використати демократичні інструменти і механізми, щоб підірвати демократію зсередини. Звичайно, що ми будемо боронити державу, в тому числі і від таких гібридних загроз Росії», – наголосив він.

Джерело

 

Зараз ми мобілізуємо всі засоби, аби Путін був за столом переговорів – Президент

Україна нині застосовує всі доступні засоби для того, аби повернути президента Росії за стіл переговорів щодо припинення російської агресії та встановлення миру в нашій державі. Про це Президент Петро Порошенко заявив в інтерв’ю телеканалу «Україна» за результатами участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

«Всі засоби, які були застосовані чотири роки. Ми мобілізуємо зараз підтримку всього світу для того, щоб Путін був за столом переговорів, прийняв позицію, в тому числі і миротворців і мир був принесений на умовах національних інтересів України», – наголосив Глава держави під час прямого ефіру.

Водночас Петро Порошенко застеріг політиків від спекуляцій на цій темі. «Я б хотів твердо заявити, що ті горе-політики, які кажуть, що мир ось-ось за рогом, що вони тільки прийдуть і так зроблять і принесуть мир, я хочу наголосити – за рогом там агресор, а не мир», – сказав він.

Президент нагадав, що питання запровадження міжнародної миротворчої місії на Донбасі ним піднімається з 2015 року. «Тоді, коли ще ніхто не вірив у цю можливість. На сьогоднішній день ми твердо заручилися підтримкою трьох постійних членів Ради безпеки ООН – це Сполучені Штати Америки, Великобританія, Франція», – зазначив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що обговорює це питання на кожній міжнародній зустрічі. «З одного боку мова йшла на зустрічі з нашими китайськими партнерами, Заступником Голови КНР – ми звернулися до нього з проханням щодо підтримки і ініціатив України, і питання миротворців. З представниками інших країн, починаючи зі Швейцарії і закінчуючи Австрією, ми говорили про те, щоб вони зробили свій внесок у миротворців. Щоб громадяни цих країн брали участь», – сказав Президент.

«Що таке миротворці? Миротворці – це врятовані життя цивільного населення Донбасу і врятовані життя українських солдат. І те, що Путін на сьогоднішній день перешкоджає, коли Росія застосовує право вето – це просто означає одне – що вони і далі прагнуть дестабілізувати ситуацію, хочуть, щоб гинули українці», – додав Петро Порошенко.

«Ми цього не будемо дозволяти. Ми будемо застосовувати всі інструменти, які є в нашому розпорядженні для того, щоб захистити Україну, деокупувати Україну», – наголосив Глава держави.

Джерело

 

Глава держав: Інвестори від України чекають збереження досягнень у реформах та їх продовження

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу «Україна» зауважив, що Україна приваблива для інвесторів і багато чого може запропонувати в сферах агропромислового комплексу, ІТ-індустрії, машинобудування, логістики тощо.

Зокрема, Глава держави нагадав, що лише вчора на засіданні Національної інвестиційної ради було оголошено про створення фонду для інвестування в Україну на 200 млн доларів, які спрямуються в малий та середній бізнес, та укладено угоду щодо відновлюваної енергетики. «Це робиться для того, щоб зміцнити енергетичну незалежність нашої держави», – додав Президент.

«Чого вони (інвестори – ред.) сьогодні чекають від України? Це правильне питання. Бо вони чекають відсутності реваншу. Вони чекають, щоб ті досягнення, які були здобуті щодо покращення інвестиційного клімату, які дозволили нам перейти від 153, 112 до 71 місця (в рейтингу Doing business – ред.), щоб цей шлях був обов’язково збережений. Щоб не було відкату в реформах, не було реваншу. Це те, що вони чекають. І, безумовно, ми будемо робити все можливе для того, щоб захистити український бізнес, продовжити створення незалежних судів, продовжувати створення незалежної антикорупційної інфраструктури», – наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, інвестори відзначають, що не чекали, що зміни будуть відбуватися так швидко. «Хочу подякувати кожному з них. Подякувати за віру в Україну, за кожний долар інвестицій, які створюють робочі місця і бюджетні надходження, які підтримують Україну», – сказав Глава держави.

Джерело