Робоча поїздка Президента до Черкаської області (фото, відео)

Василь Липківський був апостолом українського релігійно-національного відродження – Президент на відкритті пам’ятника МитрополитуРадий сьогодні вітати славну Черкащину і вшановувати пам’ять першого Митрополита Української Автокефальної Православної Церкви, справжнього патріота Василя Липківського, якого сучасники назвали «апостолом українського релігійно-національного відродження».Отець Василь боровся за автокефалію Української православної церкви ще у часи української революції. Це він з однодумцями у 1921 році в Софії Київській скликав перший Всеукраїнський Церковний Собор, який підтвердив постанову Всеукраїнської православної церковної ради про автокефалію, а Василя Липківського було обрано Митрополитом Київським і всієї України, першим главою Української Автокефальної Православної Церкви.Тоді Москва не пробачила цього: 73-річного Владику розстріляли 27 листопада 1937 року і поховали в безіменній могилі. Але пам'ять про нього і про його велику справу жила. Тепер мрія великого патріота і церковного лідера збулася. Сто років потому ми звершили справу всього життя Митрополита Василя. Історичну справедливість відновлено: Українська Церква постала як рівна серед рівних інших православних церков світу.Слава Україні!

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 18. Januar 2019

 

У рамках робочої поїздки до Черкаської області Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті пам’ятника першому Митрополиту Української Автокефальної Православної Церкви Василю Липківському.

Звертаючись до жителів Черкас, які прийшли на урочисту подію, Глава держави нагадав присутнім, що їх земляк був не просто Митрополитом, а справжнім патріотом України, якого сучасник назвав «апостолом українського релігійно-національного відродження».

«День за днем, рік за роком ми повертаємо собі нашу історичну пам’ять, позбуваємося фальшивих ідолів і вшановуємо наших героїв. Серед них – ваш земляк», – сказав він.

Петро Порошенко зазначив, що пам’ятник Митрополиту нагадує всі нам про великий задум, який виник у часи української революції. «Тоді і уряд гетьмана України Скоропадського, і Директорія розпочали боротьбу за надання українській церкві автокефалії. Але через внутрішні чвари, через взаємопоборювання політиків цього не відбулося», – зазначив він.

Президент підкреслив, що на відміну від Польщі у 1924 році Україна не отримала автокефалію, бо втратила свою самостійність. «В 1924 році Української держави вже не існувало і не було кому давати автокефалію. І наша держава втратила незалежність, а разом з нею і можливість втілити це рішення. Бо автокефалія дається церквам незалежних держав», – нагадав він.

«Проте отець Василь Липківський боровся навіть у найважчій ситуації. Він з однодумцями 14 жовтня 1921 року у Святій Софії Київській скликав перший Всеукраїнський Церковний Собор, який підтвердив постанову Всеукраїнської православної церковної ради про автокефалію. Делегати Собору обрали Василя Липківського Митрополитом Київським і всієї України, першим главою Української Автокефальної Православної Церкви», – сказав Глава держави, зазначивши, що за це Митрополит поплатився життям.

«Москва не пробачила Митрополиту Василеві його зусиль, його державницької, проукраїнської позиції, його богослужіння українською мовою і сімдесятитрьохрічного Владику 27 листопада 1937 року було розстріляно і поховано в безіменній могилі», – додав він.

Водночас Президент зазначив, що сучасникам нарешті вдалося реалізувати велику мрію, мету Василя Липківського. «Пам’ять про нього і про його велику справу точно жила. І тепер його мрія – мрія великого патріота і великого церковного лідера втілилася в життя, збулася. Цього року в день Різдва Христового Божественна Літургія визнаної світом автокефальної Православної Церкви України вперше відбулася у стінах Святої Софії Київської, під покровом Богородиці Оранти – Нерушимої Стіни. І Вперше її Предстоятель Блаженнійший Епіфаній співслужив з Вселенським Патріархом Варфоломеєм і отримав з рук Його Всесвятості Томос як знак визнання канонічності і самостійності нашої Української Церкви», – нагадав Президент.

 

«Так сто років потому ми з вами, не лише Його Блаженство і Президент, а ми з вами – кожен з вас, здійснили мрію і звершили справу всього життя Митрополита Василя. Справедливість по відношенню до Митрополита відновлено, а автокефальна помісна українська Православна Церква постала як рівна серед рівних інших православних церков світу. П’ятнадцять зірочок помісних церков, а найяскравіша зірка, найважливіша для нас українців, сьогодні серед цього сузір’я», – наголосив Глава держави.

Після завершення урочистої частини Митрополит Київський і всієї України Епіфаній здійснив чин освячення пам’ятника Василю Липківському. До урочистостей також приєднався Митрополит Канівський і Черкаський Софроній.

Джерело

 

Президент на подячному молебні на Черкащині: Єдність церкви і нації – запорука успіху України. І ми не повторимо помилок минулого

 

Президент Петро Порошенко на Черкащині взяв участь у подячному молебні з нагоди отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України.

Молебень провів Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Глава держави наголосив: «Автокефалія Православної Церкви України стала можливою, бо ми дуже добре вивчили уроки сторічної давнини. Автокефалія Православної Церкви України стала можливою, бо ми всі єдині, ми всі об’єдналися». Президент подякував всім українцям, хто молився, щоб Господь послав Україні помісну автокефальну церкву. «Ми точно знаємо ціну розділення, за яке Український народ у минулому платив не раз високу ціну. Ми знаємо, що означає не робити висновки з історії. Вже ніхто не пам’ятає, в чому були суперечки серед лідерів УНР, але Український народ дуже добре пам’ятає ціну Голодомору, коли мільйони українців загинули, через те, що сто років тому не було єдності. Український народ дуже добре пам’ятає, скільки закатованих українців було в сталінських ГУЛАГах. Український народ дуже добре пам’ятає, скільки загинуло українців в повоєнні часи, скільки запроторено за ґрати шісдесятників. І ми аж ніяк не можемо повторити ці помилки», – підкреслив Глава держави.

Президент зауважив, що в цьому процесі важлива роль влади, адже автокефалія, незалежність церкви – це питання державотворення. «Кажуть, що держава не має права втручатися в церковні справи. Я з цим повністю погоджуюсь, особливо, коли держава іноземна… вони намагалися і намагаються підірвати стабільність нашої держави зсередини. Майже три століття Москва використовувала церкву як фактор потужного впливу на Україну. Отримавши автокефалію Православної Церкви України, нарешті, через 333 роки, ми, українці, і наша церква звільнилися від московського ярма. Ми дали гідну відповідь російському агресору на цей виклик державності», – сказав Петро Порошенко. Водночас він додав, що ця відповідь канонічна і конституційна, яка знаходиться повністю в межах правового поля.

Президент вкотре підкреслив, що отримання Томосу лише початок – попереду ще дуже багато роботи із розбудови нової церкви. «Єдність церкви, нації та наполеглива праця – головна запорука нашого з вами успіху, успіху нашої держави. Наголошую, ми не повторимо помилок минулого. Новопостала Православна Церква України яскравий приклад єдності наших зусиль. Тільки у єдності – наша сила та наша перемога», – впевнений Петро Порошенко.

Глава держави подякував Черкащині, де уже шість громад перейшло до української церкви.

«Люди сміливо та впевнено роблять свій вибір попри тиск з боку Московського патріархату. Бути серед перших – завжди важко. Ці люди потребують нашої підтримки. Але ми з вами знаємо, що неправда і давні забобони швидко розсіються, а залишиться з Божою допомогою створена українська церква і вдячність народу тим, хто її творив», – зазначив Президент. Він запевнив, що релігійні громади самі будуть вирішувати змінювати їм приналежність чи ні, і вибір кожної людини та парафії буде захищений. «Ті, хто захоче, якщо це буде їх впевнений вибір – залишаться з Московським патріархатом. Якщо їм до вподоби йти до церкви, де служба Божа починається з молитви за Кирила, який молиться за російську владу і військо, який присутній на колегії Міністерства оборони РФ, де планується як вбивати українців, який бере участь в Раді безпеки РФ, то це їх вибір. Україна демократична держава, і ми будемо захищати і їх право», – додав Петро Порошенко.

Президент привітав вчорашнє рішення Верховної Ради щодо закону, який впорядковує механізм переходу релігійних організацій та процедуру їхньої державної реєстрації.

«Хотів би наголосити – провокації з боку Москви щодо автокефалії української церкви були і, на жаль, продовжуються тепер. Мета ворога, навпаки, створити конфлікти навколо переходів, протиставити частину громад одна одній, знову випробувати на міцність нашу єдність. Наполягаю, що зроблю все необхідне, щоб зберегти релігійний мир і забезпечити виключно мирний процес, як це власно кажучи відбувається і тепер», – зазначив Президент.

«Дуже вони чекали, що хтось почне захоплювати Лавру. Ні. Ми йдемо з любов’ю і миром. Дуже вони чекали, що хтось, якісь націоналісти, почнуть захоплювати храми. Не дочекаються. Ми вже добре вивчили уроки», – додав Глава держави.

Джерело

 

Різниця між реальними обсягами спожитого газу і визначеними контрактом з «Газпромом» живила корупцію в Україні – Президент

Зустріч з громадою Золотоноші та Золотоніського району

Армія, Асоціація з ЄС, безвіз, децентралізація і Томос – це не піар, це послідовні кроки відповідно до нашого плану. Ми йдемо своїм шляхом! Він визначений історією, і за право стати на нього віддали життя багато людей. Тому сьогодні жодна сила нас з нього не зверне!Масштабна програма децентралізації відкрила громадам величезні можливості для розвитку. І зараз не хтось у Києві, а ви самі вирішуєте, що для вас є пріоритетом, куди варто направити кошти. Тож будьте активними членами громад, підтримайте тих, хто наводить порядок у містах і селах. На цьому наголосив під час зустрічі з громадою Золотоноші та Золотоніського району.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 18. Januar 2019

 

Президент Петро Порошенко на зустрічі з громадськістю міста Золотоноша та Золотоніського району наголосив, що Україна виграла в Стокгольмському арбітражі позов проти «Газпрому», який зобов’язав виплатити 4,6 млрд доларів.

За словами Глави держави, сьогодні була прес-конференція у НАК «Нафтогаз», де керівництво компанії повідомило, що загальна сума збитків України від виконання підписаного з «Газпромом» контракту склала 32 млрд. Президент зауважив, що зараз звучать популістичні обіцянки про зниження ціни на газ для українців в рази. «А навіщо зараз обіцяти? Чого ж ви тоді зафіксували ціну 450 доларів за тисячу кубів, що майже вдвічі перевищує те, що платить Україна зараз?», – додав він.

«В цьому є надзвичайно велика небезпека – або кремлівської п’ятої колони, або популістів, які намагаються обдурити популізмом», – також сказав Президент.

Петро Порошенко наголосив: «А ми стоїмо, робимо енергозбереження. І якщо раніше від 20 до 30 млрд імпортного газу закуплялося з-за кордону, а в цьому контракті був обов’язок купувати 50 млрд м3,то у 2017 році ми купили лише 14 млрд м3, а у 2018 – лише 10 млрд м3».

Він зауважив, що якщо порівняти 50 млрд м3 в контракті і 10 млрд м3 зараз, виникає запитання куди йшли ці 40 мільярдів різниці? «На живлення корупції, яку нашими зусиллями ми зупинили в енергетичному секторі»,  – підкреслив Президент.

Золотоноша. Черкащина

Завжди тепла і гостинна атмосфера в краю Тараса Шевченка і Богдана Хмельницького. Радий зустрічі з мешканцями міста Золотоноша, що на Черкащині.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 18. Januar 2019

Джерело

 

Поділитися:
Share

Share