Про адекватність порівнянь

Mason Lemberg
Mason Lemberg

Ще трохи спостережень з печі.

Не про зілєнського, а про кон’юнктурників. Кон’юнктурники – це абсолютно безідейні люди, які завжди прагнуть прилаштувати свій зад, бути популярними, в трендє, в струє, але, як правило, ця струя завжди потрапляє на них і не тільки в очі, після чого вони довго намагаються відмитися, але не завжди це виходить.

Ну і зрозуміло, що анонс шута дуже сильно возбуділ цю категорію людей, і вони стали другими, після порохоботів, писальниками постів чи розказувальниками офігітєльних історій про шута.І от таке цікаве спостереження про кон’юнктурників, які повелися на зілєнського. На відміну від тих кон’юнктурників, які примкнули до БПП, тих цинічних прагматичних ублюдків, які зараз є основною проблемою, бо готові лягти під будь-кого або вже це зробили, кон’юнктурники шута – це суцільний фестиваль долбоє*ізму, суцільний ефект Даннінга-Крюгера. Це коли не дуже розумні люди з великою самооцінкою роблять невірні висновки, паралелі, бо нездатні правильно оцінити рівень свого інтелектуального розвитку і, власне, не здатні розвиватися.

От це просто еталонний приклад. В чому він проявляється? Хоча б в неможливості робити правильні порівняння.

Наприклад:
Вже другий чи третій раз від таких людей читаю прекрасну історію про те, як партія в Ісландії зробила революцію і врятувала країну, то чому шут не може зробити таке саме?!
Я опущу багато нюансів, що все було не так прекрасно, як це описують, що й позначилося на популярності цієї партії та її подальшій маргіналізації і злитті з ліваками, я опущу багато нюансів пов’язаних з економікою Ісландії та впливом держави на економіку, я опущу багато нюансів пов’язаних з розмірами, війною і т.д. Бо не про це мова.

Мова про адекватність порівнянь. В Ісландії була маргінальна партія, яка самостійно розкрутилася, ця партія була несистемна, антисистемна та від нікого не залежала. Тобто, якщо робити порівняння з українськими політиками в контексті президентських перегонів, то це був Бубенчік.
То давайте, умніки, з усією філософською замисленістю Сократа, видайте щось на кшталт: “З нетерпінням чекаю на програму Бубенчика та буду вирішувати що далі”.

А якщо ж ми маємо борди, вартістю півмільярда гривень, політтехнологів, один з найпопулярніших телеканалів, купу ЗМІ, купу грошей олігарха, який стоїть за кандидатом, то це вже зовсім не історія про ісландську партію. Це історія про проект “Натаха вперед!”.
То давайте, умніки, з усією філософською замисленістю Сократа, видайте щось на кшталт: “З нетерпінням чекаю на програму Королевської та буду вирішувати що далі”.

Поділитися:
Share

Share