Зустріч Президента України з Президентом Литовської Республіки (фото, відео)

Розпочалася зустріч Президентів України та Литви

Радий вітати в Києві справжнього друга України Президента Литовської Республіки Dalia Grybauskaitė

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 7. Dezember 2018

 

Президент України Петро Порошенко розпочав зустріч із Президентом Литовської Республіки Далею Грібаускайтє.

Глава держави зустрів Главу Литовської Республіки в Маріїнському палаці, над яким піднято Прапори Литви і України.

Військовий оркестр виконав Державні Гімни Литовської Республіки та України

Президент України та Президент Литовської Республіки обійшли стрій воїнів Почесної варти та представили членів офіційних делегацій двох країн.

Воїни роти Почесної варти пройшли урочистим маршем перед Президентом України і Президентом Литовської Республіки.

Президент Литовської Республіки зробила запис у Книзі Почесних гостей, після чого розпочалася зустріч двох Президентів у форматі «віч-на-віч».

Глави України та Литви візьмуть участь в Одинадцятому засіданні Ради Президентів України та Литовської Республіки.

Програмою переговорів Президентів України та Литви передбачено підписання низки українсько-литовських двосторонніх документів.

По завершенню перемовин передбачена зустріч Президента України та Президента Литовської Республіки з представниками українських і литовських ЗМІ.

Джерело

 

Україна та Литва підписали низку міждержавних двосторонніх документів про співпрацю

Підхід до ЗМІ

Атака РФ на українських військових моряків вказує на ще одну вагому небезпеку, яку деякі воліють не помічати – будівництво Росією об’єктів у міжнародних водах. І це – ще один вагомий аргумент для негайного зупинення будівництва "Північного потоку-2".Вдячний литовській стороні за рішуче засудження нещодавнього акту агресії РФ поблизу Керченської протоки, коли російські окупанти вперше відкрито застосували зброю проти українських моряків.Під час сьогоднішньої зустрічі з Президентом Литви Dalia Grybauskaitė ми підтвердили необхідність подальшого розширення нашої співпраці у сфері безпеки та оборони, економічного та інвестиційного співробітництва, енергетичної та кібербезпеки.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 7. Dezember 2018

 

За результатами Одинадцятого засідання Ради Президентів України та Литовської Республіки було підписано низку двосторонніх українсько-литовських документів.

Президент України Петро Порошенко та Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайтє підписали Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на 2019–2020 роки. Документ визначає ключові напрями подальшого розвитку українсько-литовських відносин стратегічного партнерства.

У Дорожній карті викладені завдання співробітництва з питань міжнародної та регіональної безпеки, у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, в торговельно-економічній, енергетичній, транспортній галузях, а також у культурно-гуманітарній та соціальній сферах.

Заступник Глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв і Головний Радник Президента Литовської Республіки з питань зовнішньої політики Нерюс Алєксєюнас підписали Протокол Одинадцятого засідання Ради Президентів України та Литовської Республіки.

У документі викладені позиції щодо продовження розвитку стратегічного партнерства України та Литовської Республіки, протидії російській агресії та підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

Протокол також визначає практичні питання двостороннього співробітництва з питань міжнародної та регіональної політики та безпеки, взаємодії у рамках міжнародних та регіональних організацій. У документі відображено напрями співпраці в рамках реалізації стратегічних цілей України щодо набуття членства в ЄС і НАТО.

Протокол визначає конкретні заходи двостороннього співробітництва у різних сферах, що становлять взаємний інтерес, а саме: безпеки та оборони, енергетики, транспорту, освіти та науки, культури і туризму.

Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк та Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс підписали Протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про виконання Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб.

Укладення Угоди сприятиме покращенню координації взаємодії України та Литви у галузі міграції та притулку, інтенсифікації обміну відповідною інформацією, зміцнення співпраці міграційних органів обох держав у відповідній сфері.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева та Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції.

Метою документу є забезпечення захисту соціальних прав громадян України, які перебувають у Литовській Республіці, і громадян Литовської Республіки, які перебувають в Україні, а також протидія нелегальній праці.

Джерело

 

Президент України нагородив Президента Литви орденом Свободи

Президент України Петро Порошенко вручив Президентові Литовської Республіки Далі Грібаускайте орден Свободи. Церемонія нагородження відбулася в Маріїнському палаці, де проходили зустріч лідерів двох держав та двосторонні українсько-литовські переговори.

Главу Литовської Республіки нагороджено «за надзвичайні особисті заслуги в зміцненні українсько-литовських міждержавних відносин та захисті суверенітету і територіальної цілісності України».

Орден Свободи — державна нагорода України, встановлена для відзначення громадян за видатні та особливі заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоюванні конституційних прав і свобод людини і громадянина.

Орден Свободи є вищим орденом України, яким можуть бути нагороджені іноземці.

Джерело

 

Президента України нагороджено литовським орденом Вітовта Великого

Під час офіційного візиту Президента Литовської Республіки в Україну, Даля Грібаускайте вручила Президентові України Петру Порошенку орден Вітовта Великого.

Президента України нагороджено за особистий внесок в зміцнення та розвиток відносин між Україною та Литовською Республікою і за поглиблення політичного, культурного та економічного співробітництва між двома народами.

Глава Литовської держави наголосила, що «це нагорода не лише Президентові України, а й усім українцям за мужність, за опір та боротьбу за свободу своєї країни». «Ця нагорода – вам, український народе!», – додала Даля Грібаускайте.

Орден Вітовта Великого – вища державна нагорода Литовської Республіки. Орден засновано 1 вересня 1930 року в пам’ять 500 роковин з дня смерті Великого князя Литовського Вітовта Великого.

Джерело

 

Проти Росії мають бути запроваджені нові жорсткі санкції – президенти України та Литви

Президент України Петро Порошенко та Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте наголошують на необхідності запровадження нових жорстких санкцій проти Росії як країни-агресора.

«Ми закликаємо наших міжнародних партнерів вжити жорстких заходів для зупинення агресивних зазіхань Росії у Чорному і Азовському морях та забезпечення свободи навігації у регіоні. Ми надзвичайно вітаємо національні санкції, які застосувала Литва проти учасників агресивних дій в Чорному морі і закликаємо інших партнерів також послідувати позитивному прикладу Литви», – наголосив Президент України під час спільної з Президентом Литовської республіки прес-конференції.

В свою чергу, Даля Грібаускайте повідомила, що Литва вже запровадила національні санкції проти осіб, які вчинили акт агресії в Керченській протоці проти українських військових моряків.

«Ми прийняли наші національні санкції проти людей, які відповідальні за атаку на українських моряків в Керченській протоці. Вони тепер не зможуть займатися економічною та іншою діяльністю в нашій країні», – сказала Президент Литви. Вона також повідомила, що наступного тижня відбудеться засідання Ради Європейського Союзу, під час якого буде обговорюватися питання санкцій проти Російської Федерації.

«Азовське море не є територією Росії. В цих водах діють усі міжнародні домовленості і угоди. Росія, так само як і усі інші країни, має чітко виконувати вимоги цих міжнародних угод. Якщо ні, ми будемо й надалі підтримувати Україну, будемо збільшувати свою воєнну присутність», – сказала Президент Литви.

«Ми маємо забезпечити вільне пересування кораблів в Керченській протоці. Ми дуже чітко говоримо про свою воєнну та гуманітарну підтримку Україні і відкрито про це заявляємо», – підсумувала Даля Грібаускайте.

Джерело

 

Україна і Литва будуть спільно діяти, щоб у випадку агресивних дій ціна за них для РФ зростала  – зустріч Президентів двох країн

Першочерговим питанням переговорів Президента України Петра Порошенка та Президента Литви Далі Грібаускайте залишається спільна скоординована відсіч агресії Росії щодо незаконної анексії Криму, агресії на сході української держави і нещодавнього акту агресії, який відбувся в нейтральних водах Чорного моря і в Керченській протоці.

Глава Української держави подякував литовській стороні і особисто пані Президенту Литви за рішуче засудження нещодавнього акту агресії РФ у Чорному морі, коли російські окупанти вперше неспровоковано застосували вогнепальну зброю і захопили українських моряків та кораблі.

«Цей брутальний акт яскраво демонструє, що відкрита агресія Росії проти України або проти будь-якої країни світу може відбутися будь-де. Ми маємо бути готовими до цього і ми спільно всім світом маємо дати рішучу відсіч спробам агресії», – наголосив він.

«Тому ми домовились з пані Президентом, що будемо не лише засуджувати, а й спільно діяти для того, щоб підвищити для агресора ціну, яку він заплатить у випадку агресивних дій. Впевнений, що і наші європейські партнери цілком усвідомлюють усю серйозність ситуації і готові вжити відповідних дій», – додав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що атака на українських військових моряків вказує на ще одну вагому небезпеку, яку деякі воліють не помічати – будівництво Росією об’єктів у міжнародних водах. «І це – ще один вагомий аргумент для того, щоб негайно зупинити будівництва газопроводу «Північний потік-2», який не має жодного економічного сенсу, має виключно політичний сенс, а тепер вже є доказом того, що це може бути приводом для РФ застосувати свої агресивні наміри», – зазначив Глава держави.

Президент підкреслив, що агресивні дії Росії, яка відверто ігнорує Мінські домовленості та відкрито нагнітає ситуацію у Чорному і Азовському морях – пряма загроза європейській безпеці та виклик усьому демократичному світу.

«Ми закликаємо Кремль негайно і без будь-яких попередніх умов звільнити українських моряків, негайно передати захоплені українські військові судна та повністю відкрити судноплавство відповідно до міжнародного права у Керченській протоці і деокупувати Азовське море, розблокувавши діяльність українських портів», – сказав Петро Порошенко.

Президент Литви Даля Грібаускайте зауважила, що знову Україна зіштовхнулася із відкритою агресією на додаток до російських воєнних дій на Донбасі: «Знову це агресія проти України, проти українського народу. Саме тому для нас, литовців важливо бути з вами і підтримувати вас».

«Ми знаємо, що міжнародні організації не прийняли жодних санкцій проти російських дій, проте ми прийняли свої національні санкції в знак протесту проти атаки в Керченській протоці», – розповіла вона. Також Даля Грібаускайте звернула увагу, що Литва допомагає українським військовим амуніцією, воєнними інструкторами, гуманітарною допомогою тощо. Крім того, Литва на державному рівні підтримує литовські громадські ініціативи із допомоги Україні. «Інколи непросто бути першими, коли запроваджуємо санкції. Наприклад, ми отримуємо особисті погрози від Росії, зокрема мої міністри, Міністр закордонних справ Литви отримав», – розповіла литовський Президент. Вона наголосила на важливості відкрито протидіяти агресору.

«В Україні останні роки були дуже складними, особливо після окупації Криму. Але це дуже важливо сьогодні. Ми сьогодні хочемо підтримати вас. Ми розуміємо, що саме ви самі маєте розбудовувати свою країну», – зазначила Даля Грібаускайте.

Вона наголосила на важливості духовної сили українців. «Вони можуть забирати території, але вони серця ваші ніколи не заберуть… Бажаю вам вірити в себе, самим боротися і знати, за що ви виступаєте. Що це ваша країна і майбутнє за вами. Вірте собі, вірте в своє майбутнє, а ми будемо завжди поруч», – підкреслила Президент Литви.

Джерело

 

Україна посилюватиме взаємодію з Литвою у секторі оборони та безпеки – Президент

Президент України Петро Порошенко відзначив, що сьогоднішні переговори з литовської делегацією на чолі з Президентом Литви Далєю Грібаускайте були зустріччю справжніх стратегічних партнерів. «Наша практична співпраця послідовно розширюється та наповнюється новим змістом», – зауважив Глава Української держави.

Зокрема, Петро Порошенко подякував за участь Литви у зміцненні обороноздатності України. «Це не тільки військово-технічна співпраця, постачання Україні необхідних нам елементів зброї. Це і присутність литовських інструкторів на підготовці українського війська. Це і діяльності в складі Українсько-польсько-литовськоії бригади», – наголосив Президент України.

Окремо Глава держави подякував Литві за активну допомогу у медичній реабілітації українських військовослужбовців. «229 українських воїнів пройшли реабілітацію в медичних закладах Литви з 2014 року», – розповів Президент. Також Литва допомагає постраждалим на Донбасі, зокрема школярам і студентам.

«Ми наголошуємо на тому, що необхідне подальше розширення нашої співпраці у сфері безпеки та оборони. Будемо посилювати взаємодію з Литвою щодо реформування нашого оборонного сектору», – повідомив Президент.

Серед актуальних питань подальшої співпраці Президент також назвав енергетичну безпеку, захист критичної інфраструктури, спільна робота в рамках кібербезпеки, протидії російській пропаганді та кампанії із дезінформації, яку Росія в рамках гібридної війни намагається проводити як в Україні та Литві, так і в ЄС та по всьому світові.

Глава держави також зазначив, що частина переговорів була присвячена розвитку торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Литвою, де є позитивна динаміка, адже за перші 9 місяців поточного року товарообіг між країнами зріс на 17%. Президенти України та Литви відзначили важливість проведення сьогодні Четвертого Українсько-литовського економічного форуму.

Важливим напрямком співпраці між Україною та Литвою є соціальна та гуманітарна сфери. «Вдячні нашим литовським партнерам за готовність брати участь в гуманітарних проектах, в тому числі на Донбасі і прийнятті нашої пропозиції щодо початку низки проектів в Авдіївці», – зазначив Президент України.

«Литва одна з перших відгукнулась на моє звернення до держав-членів ЄС взяти під свій патронат питання відновлення інфраструктури зруйнованих населених пунктів в Донецькій області», – додав Глава Української держави.

Президент  України також акцентував увагу, що за результатами сьогоднішніх перегорів було підписано низку важливих двосторонніх документів, серед яких Дорожня карта розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на 2019-2020 роки та Міжурядова угода про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції. За словами Глави держави, угода передбачає, що українським громадянам, що працюють у Литві, буде забезпечений належний захист їхніх прав та, відповідно, захист литовських громадян, які планують працювати в Україні.

«Хочу ще раз висловити вдячність литовській стороні за всебічну підтримку та допомогу Україні. Це вчинок справжніх друзів і стратегічних партнерів України, щоб спільно ми зміцнювали європейський та євроатлантичний розвиток нашої держави», – резюмував Петро Порошенко.

Джерело

Автор